Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 876), 2021-10-22
Koniec pucharowej przygody

PIŁKA NOŻNA, OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI, MKS PIASECZNO – HUTNIK WARSZAWA 3:3 (K. 3:5) Na 1/8 finału zakończył się udział wszystkich zespołów z powiatu piaseczyńskiego w tym sezonie Pucharu Polski MZPN

Po tym jak Orzeł Baniocha musiał uznać wyższość Mszczonowianki Mszczonów (1:4), następnego dnia Piaseczno zmierzyło się na własnym boisku z innym czwartoligowcem – Hutnikiem Warszawa. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza. O ile w pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli podopieczni Arkadiusza Modrzejewskiego, od początku drugiej zdecydowanie dominowali już goście.
Piaseczno, które nie kryło że w tym sezonie zdecydowanym priorytetem jest dla klubu liga i walka o awans, w Pucharze Polski dało szansę zawodnikom, którzy rzadko pojawiali się na czwartoligowych boiskach. Ci zaczęli świetnie, bo od bramki w 9. minucie meczu, którą zdobył młody Kacper Prusiński. Goście zdołali wprawdzie wyrównać za sprawą trafienia Piotra Cudnego, ale kolejne gole zdobywali już miejscowi. Szczególnie godna uwagi była bramka Bartłomieja Faliszewskiego, który popisał się fantastycznym uderzeniem w samo okienko. A kiedy tuż przed przerwą na 3:1 strzelił Oskar Bieńkowski, wydawało się, że awans do ćwierćfinału będzie na wyciągnięcie ręki.
Druga połowa rozpoczęła się jednak od dominacji Hutnika, który przycisnął tak mocno, że Piaseczno miało problemy z wymienieniem kilku podań i... opuszczeniem własnej połowy. W efekcie, w 56. minucie Mateusz Kowalski strzelił głową gola kontaktowego, a w 63. minucie Przemysław Szabat, po rzucie rożnym i biernej postawie defensywy miejscowych, doprowadził do remisu. Warszawiacy atakowali dalej i dopiero w końcówce meczu Piaseczno złapało drugi oddech i zaczęło w końcu grać śmielej. Ostatecznie o losach awansu miał jednak rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. Ten był niestety dla biało-niebieskich pechowy. Bramkarz Piaseczna Szymon Sobczak każdorazowo dobrze wyczuwał intencje strzelających, ale za każdym razem piłka lądowała w siatce. Z czterech strzelających dla MKS-u nie pomylili się wprawdzie Orłowski, Soboń i Żuchowski, ale uderzenie Bieńkowskiego zdołał odbić golkiper Hutnika, dzięki czemu to jego zespół, po ciekawym i emocjonującym meczu, wywalczył ostatecznie promocję do ćwierćfinału.

Szymon Sobczak, bramkarz MKS-u Piaseczno:

- Wydaję mi się, że wynik po 90 minutach był sprawiedliwy. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, natomiast w drugiej to Hutnik był stroną dominującą. Karne to loteria, chociaż rzeczywiście trzy strzały miałem na rękach. Odrobina szczęścia i to my mogliśmy być w kolejnej rundzie. Spotkanie można jednak zaliczyć do udanych. Mimo młodego składu postawiliśmy się mocnemu przeciwnikowi, jednak dalej pozostaje niedosyt, bo niewiele brakowało.