Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 października 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 października 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 października 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 867), 2021-08-20
Remont drogi skazał na izolację

PIASECZNO – Organizacja prac przy przebudowie ulicy Dworcowej jest fatalna – oceniają przedsiębiorcy. - Prawie dwa miesiące temu zerwano asfalt na odcinku, na którym do dziś nic się nie dzieje. Odcięto nas od klientów wprowadzając zakazy wjazdu, a teraz jeszcze się okazuje, że przebudowa nie potrwa do końca wakacji lecz do listopada

Przebudowę Dworcowej rozpoczęto na początku wakacji, właściciele firm wiedzieli, że czeka ich trudny czas, ale mieli nadzieję, że we wrześniu ulica będzie już przejezdna.
- Asfalt na odcinku drogi prowadzącej na naszą stację benzynową zerwano już 1 lipca – opowiada właściciel stacji paliw Wadex. - I od tamtej pory nie zrealizowano tutaj żadnych prac. Czy nie można było inwestycji podzielić na etapy? Najpierw zakończyć przebudowę przy skrzyżowaniu z ul. Nadarzyńską, a dopiero później pruć resztę asfaltu? Dlaczego nikt nie pomyślał o firmach działających przy Dworcowej?

Skazani na izolację
W efekcie od prawie dwóch miesięcy dojazd zarówno do stacji paliw jak i innych okolicznych punktów handlowych i usługowych jest znacznie utrudniony.
- Rozumiemy konieczność przebudowy drogi, ale problem tkwi w tym, że ona na odcinku, który do nas prowadzi wciąż nie jest przebudowywana – dodaje właściciel pizzerii „Biesiadowo”.
Dojazd rzeczywiście jest fatalny, nawierzchnia nierówna, kałuże i błoto. Zresztą jak przyznają przedsiębiorcy odkąd rozpoczęto przebudowę ulicy mało kto się w te rejony zapuszcza.
- Wszędzie na okolicznych drogach pojawiły się znaki z informacjami, że ulica Dworcowa jest zamknięta – zwraca uwagę mężczyzna prowadzący indyjską restaurację Curry King. - Wszyscy myślą, że do nas nie ma dojazdu i restauracja nie funkcjonuje. Proszę zobaczyć co się dzieje – wskazuje na puste stoliki zarówno w samym lokalu jak i w przylegającym ogródku. - Mieliśmy nadzieję na powrót klientów po trudnym dla naszej branży czasie epidemii. Tymczasem okazuje się, że gmina zapewniła nam kolejne miesiące izolacji. Klientów nie ma, a koszty wynagrodzeń pracowników oraz najmu lokalu musimy ponosić.
Na trzykrotny spadek liczby klientów narzeka też właściciel pizzerii Biesiadowo.
- Czy nie można było przy tabliczkach mówiących o remoncie ulicy Dworcowej zamieścić informacje o tym, że jest możliwy dojazd do naszych firm? - pytają przedsiębiorcy. - Czy trzeba było asfalt na całej długości Dworcowej zrywać już w lipcu, skoro przez pierwsze dwa miesiące prace prowadzone są tylko przy skrzyżowaniu z Nadarzyńską?
Problemy sygnalizowane przez właścicieli firm zgłosiliśmy do urzędu gminy. Mamy nadzieje, że urzędnicy uwzględnią zgłaszane uwagi i postarają się zminimalizować uciążliwości związane z inwestycją.

Gmina prosi o cierpliwość
- Jeśli chodzi o termin zakończenia prac na odcinku Dworcowej to zgodnie z umową jest to 21 listopada i tak było od początku – tłumaczy Łukasz Wyleziński, dyrektor biura promocji i kultury piaseczyńskiego urzędu. - W przekazie medialnym gdzieś pojawił się błąd, że to sierpień, ale był on prostowany. Informowaliśmy, że przejezdność powinna być pomiędzy wrześniem a październikiem. Trudno powiedzieć czy te daty zostaną utrzymane. Wiele zależy od pogody, a ta nas nie rozpieszczała. Po niektórych opadach pewne prace musiały być wstrzymywane na kilka dni, a deszcze powracały...
Obecnie trwają prace przy ułożeniu kanalizacji deszczowej, to bardzo trudny i kosztowny element, stanowiący właściwie o skali tego przedsięwzięcia. - Nakładka asfaltowa będzie raczej wisienką na torcie, bo największe inżynieryjne prace to właśnie odwodnienie – podkreśla Łukasz Wyleziński. - Właśnie montowane są ogromne zbiorniki, które pomóc mają w retencji i przytrzymaniu wód opadowych. Aby prawidłowo przeprowadzać prace związane z kanalizacją konieczne jest zdjęcie asfaltu na całym odcinku. Dojazd do posesji jest cały czas zachowany, choć oczywiście nie są to warunki komfortowe, gdyż teren jest grząski.
Inwestycja gminy ma zminimalizować skutki gwałtownych ulew, które dotychczas były odczuwane na całym odcinku ulicy Dworcowej. Chcemy poprawić tę sytuację, ale to niestety wymaga cierpliwości ze strony mieszkańców – apeluje Łukasz Wyleziński.
Przedsiębiorcom prowadzącym działalność przy ulicy Dworcowej cierpliwości nie brakuje. Pozostanie pytanie: czy nie zabraknie im funduszy, by przetrwać kolejne miesiące przymusowej izolacji?
Adam Braciszewski
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Czym kierować się przy wyborze domu opieki dla seniora?
· Wycieli drzewa, zostawili gałęzie
· Rozbudowa szkoły idzie pełną parą
· W jaki sposób można zagospodarować liście?
· Stado dzików wtargnęło na jezdnię!
· Będzie protest przeciwko strefie płatnego parkowania
· Uczeń okaleczył się w szkole. Co było przyczyną?
· Co dalej z autobusem 727? Mieszkańcy mają własne pomysły
· Ciężarówki z budowy ochlapują mieszkańcom płoty
· Tataspartakiada pod hasłem ochrony zdrowia
· Coraz więcej pociągów zatrzymuje się przy Towarowej
· Woda przelewa się przez drogę
· Dzieci nie mają gdzie grać w piłkę. Radni: to się musi zmienić
· Ruszają wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
· Suche drzewo może runąć na drogę
· Co dalej z parkiem w Zamieniu?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest