Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 862), 2021-07-09
Grając uczcili pamięć Mateusza

SIATKÓWKA W hali Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbył się VI Memoriał im. Mateusza Walczaka w piłce siatkowej. W imprezie, w której wzięło udział dziewięć drużyn, triumfował ostatecznie zespół Trochę Bieda Team

Turniej od kilku lat (w zeszłym roku impreza, z powodu pandemii, nie odbyła się) upamiętnia Mateusza Walczaka – mieszkańca gminy Lesznowola, który (w wieku zaledwie 17 lat) zginął w tragicznym wypadku na peronie w Nowej Iwicznej w listopadzie 2008 roku. Jego wielką pasją był zawsze sport, a w szczególności piłka siatkowa. Na pomysł uhonorowania sportowca wpadła jego rodzina wraz z grupą najbliższych przyjaciół.
- Mateusz był bardzo dobrym przyjacielem w czasach gimnazjalnych, ważną dla mnie osobą, a z jego rodzicami bardzo się zżyliśmy przy okazji tych memoriałów – mówi Anna M. Szprynger, mieszkanka Józefosławia, która od samego początku angażuje się w organizację wydarzenia.
I choć wydawało się, że memoriału znów nie uda się w tym roku zorganizować, to jednak – głównie dzięki naciskom ze strony zawodników Metra Warszawa (klubu, którego barwy reprezentował niegdyś Mateusz Walczak), ostatecznie doszedł on jednak do skutku. Formuła zawodów pozostaje od siedmiu lat ta sama, choć co roku – co szczególnie cieszy organizatorów – włączają się do niej coraz to nowi, nie tylko lokalni, sponsorzy.
W trakcie turnieju wszyscy obecni mogli liczyć nie tylko na świetną atmosferę, ale i naprawdę niezły poziom sportowy. Pomimo towarzyskiego charakteru imprezy przez cały czas nikt nie odpuszczał, dzięki czemu kibice podziwiali wiele efektownych akcji – mocnych zagrywek, precyzyjnych wystaw i ataków i zabójczych bloków. W wielkim finale debiutujący na turnieju zespół Trochę Bieda Team pokonał miejscowy Mateusz Team 2:0, a trzecie miejsce przypadło w udziale MPC Riviera Warszawa. Najlepszych zawodników memoriału wybrali z kolei sędziowie. Najlepszym libero został Tomasz Głód (Mateusz Team), rozgrywającym - Arek Czech (Trochę Bieda Team), przyjmującym - Paweł Wojtasiak (Metro), środkowym - Artur Deć (Trochę Bieda Team), a atakującym - Irek Zych (MPC Riviera Warszawa). Szczególne powody do satysfakcji miał zaś MVP VI Memoriału im. Mateusza Walczaka - Przemek Rowiński (Trochę Bieda Team), który od sponsora (Volvo Warszawa) otrzymał możliwość jazdy najnowszym modelem Volvo przez... dowolnie wybrany przez siebie weekend. Choć wśród siatkarzy przeważali zdecydowanie panowie, to np. wśród zwycięzców znalazła się jedna zawodniczka.
- Z różnymi wzlotami i upadkami objeżdżamy podobne turnieje w Warszawie i okolicach - mówi Agata Getka z Trochę Bieda Team. - Tutaj, dość przypadkowo, dowiedziałam się, że pomimo pandemii ten memoriał będzie organizowany, odezwałam się do ojca Mateusza, który zaprosił nas do udziału w nim. Jesteśmy grupą przyjaciół, która gra ze sobą od lat i cieszymy się, że mogliśmy tu przyjechać.
A kolejny memoriał, jeżeli tylko sytuacja na to pozwoli, odbędzie się w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle już za rok.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Drugie miejsce przed drugą ligą
· Pokonali liderów!
· Walka świętowała dwudziestolecie
· Pokonali liderów!
· Perła lepsza od Jedności
· Pewna wygrana Korony
· Nie dali rady
· Żabi Bieg dla każdego
· Piaseczno pokazało moc
· Wciąż bez punktów
· Do Piaseczna wróciłem bez wahania
· W Pucharze Polski bez niespodzianek
· Grand Prix powraca po wakacjach
· Do medalu zabrakło niewiele
· Cztery gole Szawro
· Deszczowa Mazovia
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest