Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 737), 2018-10-12
Kto na burmistrza, kto na wójta?

POWIAT GRODZISKI W Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej i Baranowie wybory samorządowe zakończą się na pierwszej turze. Do urn pójdziemy 21 października

Już za nieco ponad tydzień będziemy wybierali burmistrzów, wójtów (a także radnych gmin, powiatów i województwa) na dłuższą, bo trwającą 5 lat kadencję. Możliwe, że w połowie spośród sześciu gmin w powiecie potrzebna będzie dogrywka.
Najwięcej kandydatów, bo aż pięcioro, pretenduje do najważniejszego fotela w ratuszu w Milanówku. Oprócz nazwiska Wiesławy Celiny Kwiatkowskiej (55 lat) reprezentującej Komitet Wyborczy Wyborców (KWW) Wiesławy Kwiatkowskiej
– Decydujmy Razem i zarządzającej miastem ogrodem od 4 lat, na karcie do głosowania zostaną wymienieni: Jarosław Paweł Paćko (49 lat, KWW Projekt Milanówek), Piotr Józef Remiszewski (47 lat, KWW Piotra Remiszewskiego), Małgorzata Diana Trębińska (49 lat, KWW Milanowianie), a także Marcin Tylczyński (33 lata, KW Prawo i Sprawiedliwość). Czterech kandydatów ubiega się o stanowisko wójta gminy Żabia Wola. Są to: Piotr Artur Rozbiegała (58 lat, KW Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Społecznych), Piotr Rybka (37 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość), Beata Studniarek (37 lat, KWW Czas na Zmiany) oraz obecna wójt Halina Wawruch (57 lat, KWW Nasza Gmina Wspólna Sprawa), piastująca to stanowisko od 2001 roku. W Jaktorowie na karcie do głosowania zostaną umieszczone trzy nazwiska: Adama Banaszka (45 lat, KWW Uczciwi i Bezpartyjni), Anny Jadwigi Gąsiorowskiej (44 lata, KW Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Społecznych) oraz Macieja Śliwerskiego (68 lat, KWW Wydmy Międzyborowskie), który zarządza gminą Jaktorów od 2006 roku.
W trzech gminach dojdzie do pojedynku dwóch kandydatów. W Grodzisku Mazowieckim zarządzający nim od sześciu kadencji 63-letni Grzegorz Benedykciński (KWW Ziemia Grodziska) zmierzy się z Łukaszem Lewandowskim (27 lat, KW Prawo i Sprawiedliwość). W Podkowie Leśnej rywalem obecnego burmistrza Artura Michała Tusińskiego (47 lat, KWW Mieszkańcy dla Podkowy), zasiadającego na stanowisku od 4 lat, będzie Agnieszka Joanna Szonert (58 lat, KWW Podkowa dla Pokoleń). Natomiast w Baranowie z kończącym swoją szóstą kadencję Andrzejem Kolkiem (62 lata, KWW Razem dla Gminy Baranów) zmierzy się Waldemar Brzywczy (49 lat, KWW Postęp).


Za tydzień wybierzemy nowych gospodarzy gmin

POWIAT PRUSZKOWSKI W zbliżających się wyborach na włodarzy sześciu gmin powiatu pruszkowskiego nie zabraknie nowych twarzy. Jednak faworytami do objęcia stanowisk prezydenta, burmistrzów lub wójtów są doświadczeni samorządowcy, od lat pełniący te funkcje

W liczącej ponad 25 tys. mieszkańców gminie Brwinów o fotel burmistrza powalczą ubiegający się już o trzecią kadencję obecny burmistrz Arkadiusz Kosiński (46 l.) kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Kosińskiego „Dobro Wspólne” oraz Karol Stanisław Kuhn (38 lat) – kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.
O wiele więcej kandydatów – bo aż pięciu - stanęło do wyścigu o fotel prezydenta Pruszkowa. Najmłodszy, 33-letni Konrad Sipiera startujący z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, jest synem wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, doskonale znanego lokalnej społeczności. Oprócz niego kandydują Piotr Adam Bąk (38 l.) z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Robert Bąkiewicz (42 l.) z KWW Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków, Paweł Stanisław Makuch (42 l.) z Komitetu Wyborczego Wspólnie Pruszków Rozwijamy oraz dotychczasowy prezydent miasta pełniący tę funkcję od 1998 roku - Jan Starzyński (63 l.) z KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa.
Czterech kandydatów będzie walczyło o stanowisko burmistrza Piastowa. Oprócz dotychczasowego włodarza Grzegorza Szuplewskiego (57 l.), który sprawuje tę funkcję od 2014 roku z KWW Nasz Piastów-Wspólnota Samorządowa będą to Magdalena Bonarowska (63 l.) z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Krzysztof Smolaga (54 l.) z KWW Porozumienie Dla Piastowa oraz Przemysław Worek (39 l.) z KW Prawo i Sprawiedliwość.
Z kolei w Michałowicach w szranki z doświadczonym wójtem Krzysztofem Grabką (62 l.), kandydatem KWW „Przyszłość Gminy” staną Leszek Biera (38 l.) z KWW Wybieramy oraz Małgorzata Pachecka (53 l.) z KWW Przyjazna Gmina.
Tylko jednego kontrkandydata w wyścigu o fotel wójta Raszyna ma urzędujący od 2010 roku włodarz Andrzej Zaręba (59 l.), reprezentujący KW Prawo i Sprawiedliwość. Jest nim Dariusz Wieteska (49 l.) z KWW Wspólnota Gminy Raszyn.
Inaczej sytuacja przedstawia się w pobliskim Nadarzynie, gdzie z Dariuszem Zwolińskim (51 l.) z KWW Dariusza Zwolińskiego, piastującym funkcję wójta od marca tego roku, zmierzą się Krzysztof Brański (65 l.) z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Dawid Koper (35 l.) z KWW Dawida Kopra.PC/TW

tagi:    wybory samorządowe    kandydaci

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Na razie to tylko wizje
· Kompromisowy budżet na trudne czasy
· Nowy radiowóz dla naszych policjantów
· Prokurator nałożył na burmistrza zabezpieczenie majątkowe
· Prokurator nałożył na burmistrza zabezpieczenie majątkowe
· Budżet oszczędności i ograniczonych inwestycji
· Sprawa wójt na dobre utknęła w sądzie apelacyjnym...
· Burmistrz wycofał skargę z WSA
· Czkawka po sesji absolutoryjnej
· Wyrok dopiero po wakacjach
· Radni znów bez litości dla burmistrza
· Radni popierają działania burmistrza
· Jak odzyskać 7 mln zł?
· Radni pogrozili palcem burmistrzowi
· Sprawa wójt Lesznowoli została zdjęta z wokandy
· Nadpłacona dotacja do zwrotu
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Muzyk, dziennikarz, a teraz sekretarz
· Prezydent przedstawił swoich zastępców
· Jest już projekt budżetu na przyszły rok. Będzie sporo inwestycji
· Kadencję czas zacząć
· Padły ostatnie kobiece bastiony
· Poznaliśmy nowego prezydenta, wójta i burmistrza
· Wybory: cztery formacje w starostwie
· Krajobraz po wyborach
· Kto na burmistrza, kto na wójta?
· Za wodę jak za zboże?
· Radni bronią kolegi do końca
· W Komorowie powstanie Dzienny Dom Seniora
· Zarząd powiatu bez absolutorium
· Będzie za co budować basen
· Większość radnych broni kolegi
· Czy wójt pobierał dwie pensje?
Wydanie:
OTWOCKIE
· Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Ostrowie już blisko
· 34 miliony na basen!
· Będzie pięknie, nowe nawierzchnie, ławki, zieleń...
· Kościelna oficjalnie otwarta
· Czy Warka będzie eko..?
· W sprawie szpitala starostwo błądzi we mgle...
· Nasze Czasy mają dość koalicji z PiS?
· Warka – turystyczna perła Mazowsza
· Powiat w chocholim tańcu
· Budżet powiatu na wesoło
· Zagospodarowanie Słomczyna jest najważniejsze
· Absolutorium dla starosty
· Budżety uchwalone
· Natura przejmuje gospodarkę odpadami
· Finansowy krach nie grozi powiatowi grójeckiemu
· Finanse to skomplikowana sprawa - nie dla SP ZOZ w Nowym Mieście
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest