Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 721), 2018-06-15
Mundial w wersji mini

PIŁKA NOŻNA Tegoroczne piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji stały się znakomitym pretekstem do wspólnego zorganizowania przez klub MKS Piaseczno i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji niezwykłej imprezy, która sprawiła radość i dała sportowe emocje kilkuset młodym zawodnikom

Realizacja trzydniowego Minimundialu na Stadionie Miejskim w Piasecznie była możliwa dzięki wyborowi tego projektu przez mieszkańców Piaseczna w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Skala wydarzenia mogła naprawdę robić wrażenie, bo prawie 400 młodych piłkarzy z roczników 2007 i 2008 (reprezentujących wylosowane wcześniej państwa – uczestników mistrzostw świata) rozegrało łącznie 96 meczów na czterech boiskach. Pomimo młodego wieku piłkarzy, kibice mogli obejrzeć wiele pięknych akcji i bramek, których nie powstydziliby się seniorzy. Warto podkreślić, że rywalizacja toczona była w sportowej i kulturalnej atmosferze, choć – jak to bywa w sporcie – nie brakowało łez po porażkach i spontanicznych wybuchów radości po boiskowych sukcesach. Sporo było pojedynków „jeden na jeden”, które nie są ganione przez szkoleniowców – nawet jeśli obrońca podejmuje ryzyko we własnym polu karnym przy wyprowadzaniu futbolówki. Na tym etapie to nie wyniki są bowiem najważniejsze, co było najlepiej widać po stosowaniu częstych rotacji w składach. Tego typu podejście powinno procentować w przyszłości.
Trenerzy zespołów, których większość przyjechała do Piaseczna z terenu województwa mazowieckiego podkreślali zgodnie świetną organizację imprezy. – Pomysł turnieju jest bardzo fajny – uważa Robert Gujski, trener piłkarzy MOSiR Mińsk Mazowiecki. – Warunki są świetne, a plusem tego obiektu jest na pewno to, że wszystko jest tu w jednym miejscu. Dużo pozytywnego wprowadziła w grze młodych roczników unifikacja przepisów PZPN. Wprowadzanie piłki na dwa kontakty czy ograniczenie wybicia jej do połowy, daje dużo wartości szkoleniowych, bo dzieci uczą się dokonywać konkretnych wyborów. Ten turniej jest fajną bazą, żeby pograć sobie szerszym składem na poziomie zbliżonym do pozostałych zespołów.
Ostatecznie w roczniku 2007 złoty medal zdobyła Kolumbia (Pilica Białobrzegi), pokonując w finale Francję (Drukarza Warszawa) 2:1, a w roczniku 2008 Anglia (MOSiR Mińsk Mazowiecki) pokonała Islandię (Deltę Warszawa) 3:2. Warto podkreślić, że oba spotkania stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wszystkim obecnym wielu sportowych wrażeń. Medale wręczyli najlepszym prezes MKS-u Piaseczno Jacek Krupnik, radny gminy Piaseczno Artur Maicki, dyrektor GOSiR-u Marek Frącz, burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak i Piotr Czachowski - 45-krotny reprezentant Polski. – Nasz projekt dotyczący tego turnieju był drugi pod względem liczby oddanych głosów w budżecie obywatelskim – podkreśla Jacek Krupnik. – Świadczy to najlepiej o tym, że była taka potrzeba i to był dobry pomysł. Zgłosiliśmy już do budżetu obywatelskiego kolejny projekt pod nazwą Liga Narodów. Będzie to impreza o bardzo podobnej formule i zapraszamy mieszkańców do głosowania na nią.
Warto podkreślić, że w trakcie turnieju odznaczono również Tadeusza Seweryna - wieloletniego trenera MKS-u Piaseczno i GOSiR-u Piaseczno, wychowawcę kilku pokoleń zawodników.
Grzegorz Tylec

tagi:    MKS Piaseczno

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Efektowna inauguracja
· Bez awansu i bez spadku
· Zabrakło kropki nad „i”
· Mistrzowska Oliwia
· Wielokrotnie graliśmy razem
· Piaseczno żegna swojego króla
· Pojechali po naukę
· Dobra forma konstancińskiego siatkarza
· Szczypiornistki KS Victoria Piaseczno Mistrzyniami Mazowsza!
· Nieudany finisz Gosirek
· Anonymous z Pucharem Piaseczna
· Coraz szybsza Ola
· Pozostał duży niedosyt
· Derby dla Orła
· Świetny start piaseczyńskich kickboxerów
· Gospodarze wygrali memoriał
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest