Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 603), 2015-12-04
Bezpieczna gmina

LESZNOWOLA W czwartek, 26 listopada w Hotelu Książę Poniatowski w Łazach odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu na terenie gminy Lesznowola. W debacie czynnie uczestniczyli mieszkańcy, na których pytania odpowiadali policjanci z komendy powiatowej

Doroczna debata ma na celu podnoszenie na danym terenie poziomu bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby policjanci w bezpośredniej rozmowie dowiedzieli się, jakie są największe bolączki mieszkańców. Przybyłych na czwartkową debatę gości powitał asp. sztab. Maciej Blachliński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, który sprawnie przedstawił porządek spotkania.

Chodzi o to, aby rozwiązywać
problemy

- Miło mi, że skorzystaliście państwo z naszego zaproszenia – zwrócił się do mieszkańców gminy mł. insp. Robert Kokoszka, komendant powiatowy. - Spotkaliśmy się, aby usłyszeć jakie problemy najbardziej państwa nurtują, jakie widzicie zagrożenia oraz czego od nas oczekujecie. Dziś z nami jest także komisarz Jacek Anczarski, naczelnik wydziału ruchu drogowego, ponieważ na poprzednich debatach często były poruszane kwestie związane z ruchem pojazdów. Proszę zadawać pytania, my będziemy starali się na nie odpowiadać.
Za zorganizowanie spotkania podziękowała policjantom złożyła reprezentująca samorząd gminy Lesznowola wicewójt Iwona Pajewska-Iszczyńska. - Ta akcja stała się już tradycją, cieszy mnie to, bo jest mieszkańcom bardzo potrzebna – mówiła.

Niebezpieczne skrzyżowanie
Tak jak przewidywał komendant Kokoszka, dyskusja skoncentrowała się na początku wokół problemów związanych z ruchem drogowym. Rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie na ulicy Postępu oraz skrzyżowaniu ul. Postępu i Słonecznej, gdzie doszło niedawno do bardzo niebezpiecznego wypadku z udziałem tira. Kolejna kwestia dotyczyła spowalniaczy i zbyt szybko jeżdżących między nimi samochodów. - Skrzyżowanie ulic Postępu i Słonecznej ma charakter tymczasowy – wyjaśniał komisarz Anczarski. - Wystosowaliśmy wnioski do powiatu i województwa, aby zrobiono tam lewoskręty. To chyba najbardziej niebezpieczne miejsce na całej drodze 721. - Może warto by porozmawiać z właścicielem firmy diagnostycznej, który wyświetla reklamy świetlne w kolorze zielonym i czerwonym. Mogą one dezorientować kierowców tirów, którzy sądząc że mają zielone światło, wjeżdżają na skrzyżowanie – mówił radny Marian Dusza. - Poza tym Kolonia Lesznowola powinna zostać uznana za teren zabudowany, wówczas samochody będą jeździły tam wolniej.
Podczas debaty wiele mówiono także o przekraczaniu przez kierowców dozwolonej prędkości, prosząc policjantów o dodatkowe patrole.

Pekin w Wólce Kosowskiej
Osobnym tematem dyskusji była sytuacja panująca w rejonie Wólki Kosowskiej, gdzie znajduje się ogromne centrum handlowe. - Czy na terenie Wólki nie można ustawić stałego posterunku? - dopytywali mieszkańcy. - Ciągle są tam problemy z parkowaniem, nie mówiąc już o innego rodzaju wykroczeniach. - Nieprawidłowe parkowanie, podobnie zresztą jak i przekraczanie dozwolonej prędkości to bolączki, które dotykają całego kraju – przekonywał komendant Kokoszka. - Tego typu zachowania są kwestią mentalności kierowców, którą każdego dnia próbujemy zmieniać. W tej chwili w Wólce Kosowskiej prowadzimy 60 postępowań dotyczących wykroczeń.

Uciążliwe włamania
- Największym problemem mieszkańców Lesznowoli nie są dziś kwestie drogowe, tylko włamania. Chciałbym dowiedzieć się, jakie działania podejmują policjanci w tym zakresie – zapytał Kamil Myszyński, społecznik i lokalny blogger. Jak się okazało, komendantowi Robertowi Kokoszce ten rodzaj przestępczości również jest wyjątkowo bliski. - Lesznowola to bogata gmina, dlatego ściąga tu element przestępczy – wyjaśniał. - Włamywacze nie pochodzą z reguły z naszego terenu. Powołałem specjalną grupę ds. włamań, która prowadzi działania w wielu miejscowościach powiatu piaseczyńskiego. Prowadzimy szerokie rozpoznanie operacyjne, weszliśmy w kontakt z firmami ochroniarskimi, które od razu przekazują nam informacje o włamaniach. Nie ukrywam, że tego typu przestępstw na terenie gminy jest sporo. Mimo to od czerwca zanotowaliśmy ich spadek o 15 proc., więc można powiedzieć, że sytuacja nie pogarsza się.
Podczas debaty poruszana była również kwestia dzielnicowych, z którymi – zdaniem mieszkańców – trudno się skontaktować. Policjanci obiecali, że wprowadzą zmiany, dzięki którym ten kontakt stanie się łatwiejszy. - Wszystkie postulaty i uwagi uczestników debaty zostały zaprotokołowane. W miarę możliwości będziemy starali się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – podsumowuje czwartkowe spotkanie asp. sztab. Maciej Blachliński.
Tomasz Wojciuk

tagi:    konferencja    bezpieczeństw    LESZNOWOLA

Komentarze
nick: to ja złodziej,     2015-12-04   17:20:41
zwiększcie liczbę patroli,pieszych,nawet Segal ma w d.......e taką gminę

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Legia Warszawa, a może... Raków Częstochowa, czyli kto wygra rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2020/2021?
· Ogłoszono przetarg na przebudowę ważnych ulic
· Przenosiny miejskiej jadłodajni
· Duże rondo otrzymało nietypową nazwę
· Czy zabytkowa stacyjka trafi wreszcie pod skrzydła gminy?
· Spowalniacze zmorą kierowców
· Coraz mniej bezpańskich psów i kotów
· Wyjście prosto w ciemność
· Biją Ukraińców?
· W szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci
· Kolejne dzikie wysypisko śmieci
· Zdewastowano kapliczkę
· Operacja „Zima”
· 709 wraca na dawną trasę!
· Co dalej ze starą mleczarnią?
· Wypadek i lądowanie śmigłowca
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest