Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 888), 2022-02-11
Zaśpiewała w „The Voice Senior”

POWIAT Mieszkająca i prowadząca od wielu lat działalność muzyczną na terenie powiatu piaseczyńskiego Aleksandra Puacz-Markowska oczarowała zarówno publiczność, jak i jurorów w trzeciej edycji programu The Voice Senior

Aleksandra Puacz-Markowska muzyką zajmuje się od dziecka. Dyplom w klasie wiolonczeli uzyskała w 1977 roku. W tym czasie rozpoczęła studia w Instytucie Muzykologii UW, a w 1985 roku pracę w PAA Pagart. W latach 90. artystka zaczęła śpiewać w zespole wokalnym Ars Antiqua i jednocześnie uczyć się śpiewu. Pod koniec ubiegłego stulecia zrobiła eksternistycznie dyplom w klasie śpiewu prof. Teresy Mulawy w PSM II st. przy ul. Miodowej w Warszawie, a w 2004 roku założyła chór gospel „Grapa Gospel Choir” działający do 2018 roku w DK Konstancinie-Jeziornie. Od 2019 roku chór ten, choć w nieco innym składzie, działa przy GOK w Lesznowoli pod nazwą „Gospeltrain”. Obecnie wokalistka prowadzi działalność edukacyjną w Górze Kalwarii, ucząc śpiewu i prowadząc I Niepubliczną Szkołę Muzyczną I st. „Orfeusz”, działającą od 2013 roku.

Z Youtube do programu
Pomysł na udział w „The Voice Senior” narodził się w trakcie pandemii. Dwa lata temu artystka zaczęła, razem z mężem, nagrywać swoje piosenki z podkładami w domowym studio i zamieszczać je na swoim kanale na YouTube. Dwie z nich zostały wysłane w ubiegłym roku na casting do trzeciej edycji „The Voice Senior” i... udało się dostać do programu. Na pierwszy ogień poszło wykonanie utworu słynnej wokalistki.
- Repertuar Anny Jantar był mi zawsze bardzo bliski – nie kryje Aleksandra Puacz-Markowska. - To wspaniała artystka i każda jej piosenka była wielkim przebojem. „Cygańska jesień” to moja ulubiona piosenka z jej repertuaru. Poza tym lubię klimat cygańskiej muzyki, mam do niej szczególny sentyment, tak jak do muzyki gospel, no i do muzyki dawnej, na której się wychowałam. Nie spodziewałam się takiej reakcji - zarówno publiczności, jak i jurorów. Było to dla mnie całkowitym zaskoczeniem, ale także bardzo miłym doświadczeniem.

Nie spodziewała się wiele
Nasza reprezentantka trafiła ostatecznie do drużyny Piotra Cugowskiego.
- Wybrałam pana Piotra, bo pierwszy się odwrócił, był zachwycony moim występem, i to spojrzenie! To zawsze działa – wspomina wokalistka. - Ale panią Alicję Majewską także bardzo lubię i cenię jako artystkę i osobę. Jest niezwykle ciepła i wrażliwa. Do niej także planowałam pójść, jednak los pokierował mnie inaczej.
Artystka podkreśla, że po programie nie spodziewa się wprawdzie wiele - miała nadzieję, że po prostu przejdzie dalej i tak się stało.
- To na czym mi najbardziej zależy, to dalsze losy Szkoły Muzycznej „Orfeusz”, która jest moim oczkiem w głowie i chciałabym, aby dzięki mojemu udziałowi w programie była bardziej rozpoznawalna i przetrwała te trudne czasy... - wyznaje.

Nie udało się przejść do finału
Kolejny występ naszej reprezentantki miał miejsce w przesłuchaniach półfinałowych „The Voice Senior”, którego emisja odbyła się 29 stycznia w TVP 2. Aleksandra Puacz-Markowska wykonała wielki przebój Jennifer Rush „The Power of Love”. Niestety, tym razem Piotr Cugowski zdecydował się dać szansę na udział w finale innej uczestniczce.
- Atmosfera podczas nagrań i występów jest bardzo przyjazna uczestnikom – dodaje Aleksandra Puacz-Markowska. - Było mi trochę żal, że nie dostałam się do finału, ale chciałabym podkreślić ogromny profesjonalizm organizatorów i dobry kontakt z nimi. Nie odczuwałam stresu podczas występu, jedynie przed i po. No i to czekanie na występ, na wywiad... To było najtrudniejsze.

Grzegorz Tylec/ fot. The voice of Poland
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Offowe i różnorodne atrakcje
· Trzy huczne Dni Józefosławia
· Odpust parafialny z Leszczami
· Wersety Masnawi
· Ciekawa wystawa w Hugonówce
· Warsaw String Ensemble otworzył festiwal
· Wielkanocna wystawa
· Zakochana w dźwiękach
· Zasłużona artystka
· Sześćdziesiąt lat pisania
· Modlitwa za Ukrainę
· Muzyczne portrety kobiety
· Malarstwo Anny Sobczak
· Wieczór z ariami
· Nie przegap Walentynek z Młynarskim
· Zaśpiewała w „The Voice Senior”
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest