Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 842), 2021-02-05
WOŚP zagrała w powiecie

POWIAT W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się nieco później niż zwykle. Celem akcji, w którą tradycyjnie włączyły się również sztaby WOŚP z powiatu piaseczyńskiego, było zebranie środków dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Pomimo pandemii okazało się, że wciąż można było liczyć na hojność darczyńców

W Piasecznie, jak zresztą w większości krajowych sztabów, postawiono głównie na działania online. Choć w tym roku nie przyjechał z koncertem żaden znany wykonawca, to można było obejrzeć internetową transmisję na żywo z występu kabaretu Paranienormalni. Oprócz tego szansę na pokazanie się dostali również lokalni twórcy i artyści z różnych dziedzin sztuki.
- Wszystkie zapowiadane wcześniej wydarzenia się odbyły, a my zyskaliśmy nowe doświadczenia – mówi Elżbieta Gotchold, szefowa sztabu WOŚP Piaseczno. - W tym roku pierwszy raz mieliśmy też studio, z którego były prowadzone relacje oraz jeżdżący zespół, który nagrywał poszczególne wydarzenia. To był wyjątkowy dzień, wolontariusze cudowni, a mój sztab wykonał 200 proc. normy. Nikt nie wiedział czego się spodziewać, więc tym bardziej wszystkim należą się głębokie pokłony i wielkie słowo „dziękuję”.
Piaseczyńskiemu sztabowi udało się łącznie zebrać 189 388,05 złotych

Rekordowy finał
W Konstancinie-Jeziornie koronawirus nie przeszkodził we wsparciu akcji Jurka Owsiaka. Do tego stopnia, że sztabowi udało się w tym roku zabrać rekordową kwotę!
- Jesteśmy bardzo zadowoleni – nie kryje Julia Dymowska, Szef Sztabu WOŚP w Konstancinie-Jeziornie. - Mimo pandemii zebraliśmy ponad 142 tysiące złotych, razem z aukcjami Allegro i eSkarbonką. Jesteśmy wzruszeni hojnością darczyńców i zaangażowaniem wolontariuszy.
Na licytacjach na allegro najdrożej sprzedany został obraz namalowany przez artystę Tymsky'ego (Timek Kokczyński) - 5000 złotych. Dużą popularnością cieszyło się też pióro wykonane przez Damiana Kaczora i gitara elektryczna Dean Cadillac. W programie odbyły się koncerty i pokazy lokalnych artystów, jak i rozmowy Q&A z Gwiazdami, między innymi z Joanną Kołaczkowską, Karolem Strasburgerem, Małgorzatą Sochą i Anną Czartoryską-Niemczycką. 29. Finał podsumował pokaz przygotowany przez teatr ognia APost Fire. W niedzielę 31 stycznia w Parku Zdrojowym mieszkańcy mogli również zobaczyć wolontariuszy poruszających się repliką Daimlera. Taką przejażdżkę można było wylicytować w konstancińskim Sztabie.
- W dniu finału na ulice Konstancina wyszło 90 wolontariuszy – podsumowuje Julia Dymowska.
- Od grudnia kwestowano także do 17 puszek stacjonarnych, zlokalizowanych w różnych miejscach gminy.

Zbierali wirtualnie i na powietrzu
W gminie Góra Kalwaria zebrano (bez licytacji) 60 609,62 złotych. - Finał, jak na obecne warunki, oceniamy bardzo pozytywnie – mówi Szymon Krupa, Szef Sztabu WOŚP Góra Kalwaria. - Mimo że nie pobiliśmy rekordu, jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania naszych wolontariuszy.
Sztab cieszy zwłaszcza ogromne zainteresowanie licytacjami na allegro (jeszcze nie zostały zakończone) oraz odbiór koncertów online, które zobaczyło łącznie ponad sześć tysięcy osób.
- Oprócz tego jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania społeczności karawaningowej oraz morsów z Piaseczna, którzy licznie stawili się na stawie w Baniosze – dodaje Szymon Krupa.

Zjednoczeni w trudnych czasach
Nowe okoliczności w jakich znalazły się sztaby i ich wolontariusze nie przeszkodziły również we wspólnym graniu w gminie Tarczyn, gdzie zebrano około 26 500 złotych.
- Zagraliśmy razem z mieszkańcami Tarczyna i okolic, z ludźmi o wielkich sercach, z tymi którzy lubią nieść pomoc, uśmiech i życzliwość – podsumowuje Monika Perzyna ze sztabu WOŚP Tarczyn.
Wolontariuszka podkreśla, że mimo trudnych czasów, po raz kolejny udało się wszystkich zjednoczyć i być razem.
- Tu nie chodzi o bicie rekordów a o to, by wspólnymi siłami dbać o najważniejsze wartości, dbać o człowieka i jego potrzeby, pokazać, że w każdym jest ogromna dawka empatii, wrażliwości i altruizmu – dodaje. - I taki był nasz trzeci już finał WOŚP. Strażacy, harcerze, mieszkańcy ponownie zagrali i wygrali. To jest dla nas największa nagroda. Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim, którzy zupełnie bezinteresownie przyczynili się do tak pięknego finału.

Bezpieczne granie
WOŚP w Szkole Podstawowej w Mrokowie rozpoczęła swoje „granie” już 17 grudnia ubiegłego roku, lecz z uwagi na pandemię - w nowej, bezpiecznej odsłonie. Ze względu na obowiązujące restrykcje duża część aktywności została przeniesiona do internetu.
- Nasza szkoła od 2004 roku staje zawsze na wysokości zadania i pomaga – mówi Katarzyna Waszczyk, szef sztabu WOŚP Mroków. - Teraz również, w tych niełatwych chwilach, chcieliśmy „grać z radością i z głową”!
W tym roku zaproszono wszystkich do udziału w loterii świątecznej, która odbyła się online. Zaproponowano udział w zabawie z cennymi nagrodami, które udało się pozyskać dzięki ludziom o wielkim sercu. Były to między innymi atrakcyjne vouchery. Dodatkowo można było wylosować: wyroby artystyczne, gry, książki, stroiki świąteczne, słodycze, maskotki, kosz upominkowy oraz gadżety WOŚP, a więc koszulki, kalendarze, apaszki, zegar, breloczki itp. Zostało przygotowanych 215 fantów, z których pieniądze zasiliły ,,Szkolną Skarbonę WOŚP.” - Taka forma pomocy okazała się szybka, prosta i bezpieczna – podkreśla Katarzyna Waszczyk. - Wiedzieliśmy, że wirus nie pokona „największej orkiestry świata” i nie pomyliliśmy się. Jak zawsze okazaliście państwo zainteresowanie i pokazaliście wielkie serce. Pomimo trudności, udało nam się zebrać 12 309,70 złotych. Pieniądze zasilą oczywiście konto Fundacji WOŚP.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Droga przez mękę
· Nadchodzi era niższych cen za śmieci?
· Uciążliwości na księcia Janusza
· Nowe skrzyżowanie przy Tolku
· Jak wjechać na Puławską BIS?
· Szykują się na przylot bocianów
· Więcej „damskich” ulic w uzdrowisku?
· Ruszyła budowa domu seniora
· Youtuber z Góry Kalwarii
· Jedna szkoła już gotowa, druga rodzi się w bólach
· Mieszkanka walczy o oznakowanie swojej drogi
· Spółka wodna przedstawiła plany na ten rok
· Sześć firm chce dokończyć Puławską-Bis
· Spór sąsiedzki z wodą w tle
· Gmina sprzeda działkę w centrum wsi
· Trwa klincz w sprawie obwodnicy uzdrowiska
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest