Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 830), 2020-10-16
Obronili tytuły mistrzowskie

KICKBOXING W październiku w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule Full Contact. Do zawodów zgłosiło się 164 zawodników i zawodniczek z 45 klubów. Wśród kickboxerów znalazła się dwójka z piaseczyńskiego X Fight - Oliwia Ściągaj i Rafał Wójcik

Oliwia walczyła w kategorii wagowej - 65 kg, a Rafał rywalizował w - 67 kg w kategorii wiekowej juniora starszego. Nasi zawodnicy bronili tytułów zdobytych w zeszłym roku w Szwarzędzu.
Jako pierwszy udział w turnieju rozpoczął Rafał, który w pierwszym pojedynku skrzyżował rękawice z Jakubem Pawelcem z Klubu Prosna Kalisz. Nasz reprezentant potrzebował niespełna trzech minut aby wygrać przed czasem, doprowadzając swojego rywala do dwóch liczeń w pierwszej odsłonie walki. Na początku drugiej rundy przeszedł do zdecydowanego ataku i sędzia liczył Pawelca po raz trzeci. W efekcie walka została zatrzymana, a zawodnik z Piaseczna wygrał przez techniczny nokaut. W kolejnej walce na drodze do tytułu stanął Radosław Biel z Klubu Gladiator Binczarowa. Tym razem Rafał rozprawił się z przeciwnikiem już w pierwszej rundzie! Zawodnik z Piaseczna od początku zdecydowanie natarł na rywala, zadając celne serie ciosów i dokładając mocne kopnięcia. Po jednej z takich kombinacji oponent padł na matę i Rafał dopisał do swojego dorobku kolejny nokaut. W walce finałowej wychowanek X Fight Piaseczno zmierzył się z kadrowiczem – Dominikiem Głowackim z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Inowrocław. Walka była od pierwszego gongu bardzo zacięta i toczyła się w wysokim tempie. Rafał kontrolował jednak przebieg pojedynku, z każdą rundą budując przewagę punktową. Ostatecznie, po trzech rundach, został Mistrzem Polski Full Contact 2020 w kategorii wagowej - 67 kg.
Oliwia Ściągaj otrzymała natomiast wolny los, dzięki czemu od razu awansowała do finału kategorii - 65 kg, czekając na zwyciężczynię walki pomiędzy Julią Durkiewicz z KS Ziętek Team Kalisz a Moniką Olszewską z Łukowa. W przedwalce zdecydowanie wygrała zawodniczka z Kalisza i to ona została przeciwniczką Oliwii w walce finałowej. Pojedynek Oliwii był od samego początku niezwykle emocjonujący. Nasza zawodniczka uzyskała kilkupunktową przewagę i na przerwę pomiędzy rundami zeszła nieznacznie prowadząc. W drugiej odsłonie kaliszanka rzuciła się do odrabiania strat i w połowie rundy wyszła na prowadzenie. Walka była bardzo wyrównana, a punkty widoczne na tablicy przechodziły z jednej strony na drugą. W tej rundzie sędzia odjął punkt Oliwii za niskie kopnięcie, co spowodowało, że przeciwniczka uzyskała przewagę. W czasie przerwy narożnik zachęcił jednak reprezentantkę Piaseczna do odrabiania strat i bardziej zdecydowanego ataku. Oliwia od początku rundy wywarła odpowiednią presję na przeciwniczce, a jej przewaga punktowa powoli topniała. Na 30 sekund przed końcowym gongiem doprowadziła w końcu do remisu i wyszła na prowadzenie. Oliwia w tym pojedynku pokazała charakter oraz serce do walki, a jej żelazna kondycja pozwoliła na odrobienie strat i ostateczne zwycięstwo oraz obronę tytułu z 2019 roku.
- Występ naszych zawodników był udany – ocenia Mariusz Niziołek, trener z X Fight Piaseczno. - Rafał wyraźnie wygrał wszystkie walki i nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy w tej kategorii w formule Full Contact w naszym kraju. Oliwia pokazała z kolei, że walka kończy się dopiero po ostatnim gongu - warto więc wierzyć i walczyć do końca.
Gratulujemy i życzymy naszym kickboxerom kolejnych sukcesów sportowych.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Top Market z Piłkarskim Pucharem Dwóch Miast
· W Baniosze zagrali młodzi piłkarze
· Maja i Dominika jadą na Mistrzostwa Polski!
· Czwarte miejsce i awans
· Z Zawiercia przywieźli 10 medali
· Coraz mocniejsze Gosirki
· Piłkarski piknik w Głoskowie
· Tosia piąta w Chorwacji
· Lesznowola wygrywa w Piasecznie
· Perła wygrywa, ale spada
· Dziewczyny nie zwalniają tempa!
· Grając uczcili pamięć Mateusza
· Awans RKS Mirków po reaktywacji!
· Piaseczno lepsze w drugiej połowie
· Marek Gołębiewski trenerem Legii Warszawa!
· Puchar Dwóch Miast
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest