Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 824), 2020-09-11
Paczki w nowym miejscu w Pruszkowie

12
Paczki wędrują, to wie każdy, ale żeby wędrował cały Paczkomat?
Paczki w Pruszkowie


Paczki można otrzymywać na różne sposoby, a w Pruszkowie właśnie doszła nowa możliwość. A właściwie to nie doszła, tylko przemieściła się. Mieszkańcy Pruszkowa mogli pod koniec czerwca zauważyć pojawienie się nowego Paczkomatu na ul. Wojska Polskiego 127, czyli już w miejscu gdzie ulica zmienia nazwę na Bolesława Prusa. Maszyna zlokalizowana jest przy stacji BP. Niewątpliwie jest to dobra wiadomość dla mieszkańców okolicy, którzy będą mieli bliżej do Paczkomatu, chociaż paczki pewnie głównie będą tu odbierać kierowcy tankujący na stacji benzynowej. Ciekawostką jest, że nie jest to tak naprawdę nowe urządzenie w Pruszkowie, a jedynie przeniesione z innej lokalizacji. Ktoś więc niestety na tym stracił.

Paczki w Paczkomatach

Paczki każdy lubi, ale czy nowy Paczkomat to faktycznie taka ważna wiadomość? Badania rynku zdają się potwierdzać, że tak. W tym roku Paczkomaty po raz pierwszy prześcignęły przesyłki kurierskie jako najpopularniejszy sposób dostawy zamówień ze sklepów internetowych. Według badania przeprowadzonego przez Kantar Polska w kwietniu 2020 aż 80% ankietowanych wybrało przesyłkę do Paczkomatu. Potwierdza to również wpływowy doroczny raport Gemius dla e-commerce Polska, nie można więc powiedzieć, że jest to jakiś błąd statystyczny. W badaniach przeprowadzonych przez Gemius również więcej respondentów zadeklarowało, że otrzymało w ciągu ostatnich 12 miesięcy zamówienie do Paczkomatu niż kurierem. Jest to istotna zmiana, ponieważ w poprzednich latach zawsze to przesyłka kurierska była najczęściej wykorzystywanym sposobem dostawy paczki ze sklepu internetowego. Kurier jest zresztą nadal najbardziej pożądaną formą dostawy - tzn. najwięcej ankietowanych deklaruje, że dostępność dostawy kurierem motywuje ich do dokonywania zakupów w sieci.
 
Skąd taki sukces? Po pierwsze to jest to zgodne z dotychczasowymi trendami: Paczkomaty od lat zyskują na popularność wśród klientów e-commerce, stopniowo zmniejszając dystans dzielący je od przesyłek kurierskich. Niewątpliwie przyczyniła się do niego też pandemia. Po pierwsze spowodowała wzrost obrotów w e-handlu, a tym samym przyspieszenie zachodzących w  branży trendów. Poza tym odbierając przesyłkę z Paczkomatu nie trzeba mieć żadnego kontaktu z ludźmi. Kolejną przyczyną sukcesu są aktywne działania operatora Paczkomatów - krakowskiej firmy InPost. W zeszłym roku wprowadziła ona na rynek bardzo popularną aplikację InPost Mobile, która umożliwia między innymi zdalne otwieranie skrytek, co skraca czas odbioru paczki do kilku sekund. InPost wprowadził też nową usługę - Szybkie Nadania - która znacząco ułatwia wysyłanie przesyłek z Paczkomatów osobom prywatnym. Wreszcie, niewątpliwie istotny jest też fakt, że choć Paczkomat na Wojska Polskiego w Pruszkowie przemieścił się tylko ze starej lokalizacji, to w całym kraju wciąż pojawiają się nowe. Jest ich już 7000, więc każdy ma do jakiegoś Paczkomatu blisko.

Być może jeszcze większym, a na pewno bardziej zaskakującym, sukcesem Paczkomatów jest to, że zaczynają doganiać Pocztę jako najpopularniejszy sposób wysyłania paczek przez osoby indywidualne. Według badania Kantar Polska od niegdysiejszego monopolisty dzieli je już tylko kilka punktów procentowych. Przyczyny tego sukcesu są zapewne te same: nowa wygodna usługa szybkiego nadania paczki bez potrzeby rejestracji, rosnąca liczba Paczkomatów oraz pandemia. Ograniczenia sanitarne związane z tą ostatnią znacznie utrudniły korzystanie z usług urzędów pocztowych, które już wcześniej kojarzyły się z nieuniknionym oczekiwaniem w kolejce.

Paczki - jak odbierać i nadawać?

Skoro te Paczkomaty takie dobre, to jak z nich korzystać? Najprostszym sposobem na odebranie paczki z Paczkomatu jest skorzystanie ze wspomnianej aplikacji InPost Mobile. Po zarejestrowaniu numeru telefonu lista przesyłek aktualizuje się automatycznie a aplikacja wyświetla powiadomienia o możliwości odbioru paczki (w tym także gdy użytkownik znajdzie się w pobliżu swojego Paczkomatu). Wystarczy więc znaleźć przesyłkę na liście i wybrać opcję zdalnego otwarcia skrytki. Jeżeli użytkownik znajduje się w pobliżu wybranego Paczkomatu, skrytka otworzy się po paru sekundach i można z niej będzie wyjąć paczki.

Natomiast jeśli chodzi o wysyłanie przesyłek, to najprostszą opcją jest usługa Szybkie Nadania. Na stronie usługi wystarczy wypełnić intuicyjny formularz - podać dane swoje i odbiorcy, wybrać gabaryt paczki oraz Paczkomat nadawczy i odbiorczy - i zapłacić przelewem on-line. Wygenerowaną etykietę nadawczą należy nakleić na paczkę, a kod z etykiety zeskanować w Paczkomacie. Otworzy się skrytka, do której można włożyć pakunek. I gotowe!

tagi:    paczkomat    paczki w Pruszkowie

Komentarze
nick: Grzesiek,     2020-09-11   01:26:26
Dla mnie to dobra wiadomość, będę miał bliżej. Korzystam w pełni z tańszej opcji nadawania paczek, za 9,99 zł, nie tylko ze względu na cenę, ale i zwyczajnie wygodę. Polecam.

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
· Wymieniają żarówki i przygotowują się do zaciemnienia
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest