Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 814), 2020-06-19
Derby dla Laury

PIASECZNO W drugim spotkaniu barażowym o awans do czwartej ligi Sparta Jazgarzew zmierzyła się na własnym boisku z Laurą Chylice. Po meczu tylko goście mieli powody do radości

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania się rywali, przez co w pierwszej połowie niewiele było sytuacji bramkowych. W 20. minucie Marcel Mich ładnie urwał się lewym skrzydłem, ale jego płaski strzał po długim rogu minimalnie minął bramkę Laury. W 35. minucie Hubert Skrzypek uderzył z kolei groźnie z wolnego, a piłka – po rykoszecie – została odbita przez Almira Erdena na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rogu futbolówka ponownie trafiła do Skrzypka, który tym razem umieścił ją w siatce. Przed zmianą stron Olaf Kubat popędził jeszcze prawą stroną, upadł w polu karnym po kontakcie z obrońcą, ale gwizdek arbitra milczał.
W drugiej połowie mecz był już bardziej otwarty. Sparta, nie mając nic do stracenia, odkryła się, przez co narażała się na kontry. W 57. minucie Daniel Michalski był bliski podwyższenia wyniku, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i został uprzedzony przez bramkarza. W odpowiedzi na bramkę Sznajdera uderzył Kubat, ale tego dnia był w ataku osamotniony i brakowało mu wsparcia w ofensywie kolegów. W 62. minucie było już 0:2. Po rzucie rożnym Daniel Ludynia trafił głową na tyle skutecznie, że piłka wylądowała w siatce. Sparta mogła chwilę potem zdobyć bramkę kontaktową, ale – w zamieszaniu podbramkowym – futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.
W 80. minucie Laura dobiła rywali. Akcję meczu rozegrali Paweł Grodzki, który podał do Ludyni, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Jackowi Wąsikowi, który pewnym strzałem ustalił wynik meczu. Gospodarze walczyli do końca choćby o honorowego gola, a derbowe emocje udzieliły się... ławce rezerwowych. Za komentowanie decyzji sędziego bezpośrednie czerwone kartki otrzymali Filip Łubański i Maciej Sałuda (asystent trenera), a trener Arkadiusz Ryś musiał opuścić boisko za dwie żółte kartki. W samej końcówce na placu gry pojawił się jeszcze Robert Podoliński. Popularny „Bobo” zagrał dwie świetne długie piłki na kontrę, ale Jacek Jamrozik nie zdołał ich zamienić na gole.
W najbliższą środę Laura zagra na wyjeździe z Okęciem Warszawa, a Sparta podejmie u siebie drugi zespół Ursusa Warszawa.