Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 790), 2019-11-29
Wielkie zmiany w rejonie CEM-u

PIASECZNO Niedawno oddano do użytku nowy skwer z placem zabaw przy Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. W tej chwili trwa budowa kolejnego od strony ul. Żytniej. Trzeci teren zielony powstanie w przyszłym roku na miejscu dawnej hali mięsnej. Jednak to nie koniec inwestycji w tej części miasta

Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat teren przy torach ograniczony ulicami Jana Pawła II, Dworcową i Nadarzyńską zmienił się nie do poznania. Niedawno zakończyła się budowa nowej szkoły, która kosztowała ponad 50 mln zł. Jednak gmina wcale nie zwalnia tempa. Od strony ul. Jana Pawła II właśnie otwarto nowy skwer z placem zabaw, ławkami, przyrządami do ćwiczeń, zielenią, elementami małej architektury. Skwer nr 2 powstaje na tyłach szkoły, od strony ul. Żytniej. Duży plac, na którym trwają obecnie intensywne prace, zostanie podzielony na dwie części. Jedna zostanie wyłożona ekokratą i przeznaczona na parking dla około 30 samochodów, druga – obsadzona zielenią – będzie stanowiła miejsce rekreacji i wypoczynku.

Uniwersalne targowisko
Kolejny, trzeci skwer, powstanie na miejscu rozebranej kilkanaście dni temu hali miejskiej. Wykonawca zbuduje go jednak dopiero w przyszłym roku w ramach przebudowy terenu targowiska. Ten termin wiąże się ściśle z harmonogramem prac – najpierw modernizowany będzie fragment placu targowego od strony ul. Nadarzyńskiej, a handel przeniesie się na część terenu od strony ul. Jana Pawła II. Potem prace obejmą część północną, a z części południowej będzie można już korzystać. Cały czas gmina zastanawia się nad ostatecznym wyglądem placu. Być może częściowo zostanie on zadaszony, na pewno pojawi się na nim pawilon w zabudowie kontenerowej z toaletą i pomieszczeniem biurowo-socjalnym. – Chcemy, aby plac targowy po przebudowie umożliwiał także organizowanie w tym miejscu imprez masowych – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – To ma być uniwersalna przestrzeń, którą będzie można dostosować do oczekiwań mieszkańców. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem będzie też wprowadzenie dodatkowego dnia handlu. Dniem takim mogłaby być sobota.

Porządkują teren dawnej mleczarni
Kilka miesięcy temu gmina przejęła plac na rogu ulic Jana Pawła II i Dworcowej, ze stojącym na nim budynkiem starej mleczarni. Cały czas trwa porządkowanie tego terenu. Do usunięcia zostały jeszcze m.in. gruzy, pozostałości zabudowań oraz stary metalowy komin. Gmina złożyła zapytanie ofertowe do firm, które mogłyby zająć się ostatecznym wyczyszczeniem placu. Prace porządkowe prawdopodobnie zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Zlecono także ekspertyzę budynku, która odpowie na pytanie w jakim stanie technicznym znajduje się stara mleczarnia (na jednej ze ścian widać głębokie pęknięcie). Ekspertyza ma dać odpowiedź na pytanie, czy budynek nadaje się do remontu. Jeśli zostaną wykryte wady konstrukcyjne, niewykluczone że trzeba będzie go rozebrać i wybudować od nowa (pytanie jak na to będzie zapatrywał się konserwator zabytków). Sytuacja ma wyjaśnić się w przyszłym roku. Osobną kwestią jest to, co w przyszłości znajdzie się w budynku starej mleczarni. We wniosku o wywłaszczenie napisano, że gmach zostanie przeznaczony na Centrum Integracji Społecznej, Centrum Usług Wspólnych lub będzie pełnił funkcję oświatową. Teraz pojawił się pomysł, aby zbudować na tym terenie salę teatralną z prawdziwego zdarzenia. – Nie wiem jednak, czy taka sala się tu zmieści – dzieli się swoimi wątpliwościami burmistrz Daniel Putkiewicz. – Na pewno trzeba to wnikliwie przeanalizować.
Inne brane pod uwagę lokalizacje, w których mogłaby powstać sala teatralna to teren parkingów przy Sierakowskiego bądź przy Nadarzyńskiej.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Czy warto inwestować w dom z rekuperacją?
· Gdzie powstanie hala widowiskowa?
· W Zalesiu Górnym ulatnia się gaz
· Zrobią Kormoranów. Ale jeszcze nie teraz
· Dwie suche brzozy w każdej chwili mogą się przewrócić!
· Józefosław też będzie miał kino plenerowe!
· Przybędzie parkingów na terenie miasta
· Do Piaseczna zjechały klasyki
· Motoryzacyjne emocje, kaskaderska adrenalina
· Cicha promocja za ponad pół miliona złotych
· Nowy posterunek na święto policji
· Komary atakują! Co na to gmina?
· Rozmawiali o obwodnicy uzdrowiska
· Arteria w środku lasu. Na razie to tylko plany
· Powiat „wyprostował” Przyszłości. Mieszkańcy wnioskują o spowolnienie ruchu
· Kolejne uciążliwości przy budowie Puławskiej Bis
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest