Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 789), 2019-11-21
Remisowy finisz jesieni

PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, PERŁA ZŁOTOKŁOS – OKĘCIE WARSZAWA 1:1, LAURA CHYLICE – SPARTA JAZGARZEW 2:2 W ostatniej kolejce rundy jesiennej drugiej grupy warszawskiej ligi okręgowej drużyny z powiatu piaseczyńskiego zagrały zgodnie na remis. Szczególne emocje do samego końca były w meczu pomiędzy Laurą a Spartą, ale warto również podkreślić, że wynik Perły i odebranie punktów liderowi ucieszyło... oba te kluby

Do Złotokłosu przyjechał lider i to z pewnością Okęcie było faworytem tego spotkania. Perła postawiła jednak ekipie z Warszawy twarde warunki i był to typowy mecz walki. Jako pierwsi do siatki trafili jednak goście. W 32. minucie na strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Okęcia, a piłka – podskakując na nierównościach murawy – zachowała się nietypowo i zaskoczyła Pawła Reszkę. Na wyrównanie miejscowi kibice musieli poczekać do drugiej połowy. W 75. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Ambrozika, wynik meczu ustalił, strzałem głową, Paweł Szawro. I choć końcówka należała do Okęcia, które za wszelką cenę dążyło do zdobycia zwycięskiego gola, Perła broniła się umiejętnie i gole już nie padły.
W Chylicach w meczu derbowym spotkały się z kolei dwa zespoły z czuba tabeli. Lepiej zaczęli gospodarze, który prowadzili już 2:0. W 36. minucie, w zamieszaniu po rzucie wolnym, najlepiej odnalazł się Konrad Rajkowski, który uderzył precyzyjnie po ziemi zza pola karnego, a w 50. minucie prowadzenie podwyższył, pięknym strzałem w samo okienko, Hubert Skrzypek. Od tego momentu do głosu doszła jednak Sparta. Po faulu Artura Atamana w 63. minucie Laura musiała grać w dziesiątkę (druga żółta kartka), a po rzucie wolnym strzałem głową kontaktowego gola zdobył Krzysztof Gajownik. W 74. minucie siły się wyrównały, bo z boiska wyleciał Bartłomiej Bobowski. W grze dziesięciu na dziesięciu skuteczniejsi byli goście. W 88. minucie strzał głową odbił wprawdzie Łukasz Sznajder, ale przy dobitce Jana Głowackiego nie miał już żadnych szans.