Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 listopada 2019**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 786), 2019-10-25
Mieszkańcy skarżą się na dewelopera. Czy mają rację?

PIASECZNO Przy ul. Słoneczny Sad w Józefosławiu powstają dwa budynki wielorodzinne. Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że od czasu rozpoczęcia budowy ich droga jest rozjeżdżana przez ciężarówki i ciążki sprzęt, a gdy popada, zalewana przez wodę

Od ostatniego zalania drogi miało dojść kilkanaście dni temu.
- Kałuża miała 10 cm głębokości, a na drogę wypływały z budowy deski i śmieci – skarży się Andrzej Smyk. - Następnego dnia na rozmiękczoną drogę wjechały ciężkie samochody i stały tam przez wiele godzin. Może gmina powinna wybudować wzdłuż ulicy kanał burzowy?
Nasz czytelnik podnosi także kwestię poprowadzonych pod drogą przyłączy – wodociągowego i sanitarnego. - Czy ktoś wydał na nie zgodę? – pyta.
Gmina Piaseczno informuje, że ul. Słoneczny Sad jest dojazdową drogą publiczną. Przy czym jest ona nadal drogą zamkniętą i do czasu przekazania jej gminie, ta nie ponosi odpowiedzialności za zarządzanie nią. - W przypadku jednak, gdy dochodzi do zniszczenia nawierzchni ul. Słoneczny Sad przez właściciela inwestycji, zarządca ulicy może dochodzić swoich roszczeń na drodze cywilnej – informuje Anna Grzejszczyk z urzędu gminy.

Mieszkańcy poskarżyli się w gminie
Pod koniec września doszło do spotkania przedstawicieli mieszkańców ul. Słoneczny Sad z wiceburmistrzem Robertem Widzem. Na spotkaniu ustalono, że przedstawiciel gminy skontaktuje się z przedstawicielem wspólnoty w celu inwentaryzacji zagospodarowania działki drogowej i określenia warunków dokonania przejęcia ul. Słoneczny Sad w zarząd gminy. - Do tego czasu gmina nie prowadziła żadnych czynności związanych z utrzymaniem, a także kontrolą korzystania z tej drogi – dodaje Anna Grzejszczyk. - Na razie nie planujemy tam żadnych inwestycji. Uzgodniliśmy, że gromadzona przez mieszkańców dokumentacja dotycząca zniszczeń dokonywanych przez inwestora będzie mogła być wykorzystana do egzekwowania wobec niego ewentualnych roszczeń przez przyszłego zarządcę drogi, czyli gminę.

Inwestor buduje zgodnie z prawem
Co do znajdujących się pod drogą przyłączy ustalono, że inwestor podłączył się do prywatnego wodociągu oraz prywatnej sieci kanalizacyjnej i odbyło się to zgodnie z warunkami technicznymi. Sam projekt inwestycji również zgodny jest z miejscowym planem zagospodarowania i przepisami prawa budowlanego. A co z zalewaniem drogi przez wody opadowe? - Wody opadowe mają być odprowadzane przez inwestora do bezodpływowych zbiorników deszczowych – informuje Anna Grzejszczyk. - Na tym etapie nie można określić, czy takie rozwiązanie spełni swoje zadanie. Jednak zarówno gmina, jak i właściciele przyległych nieruchomości będą mieli możliwość podjęcia czynności prawnych, gdyby okazało się, że sąsiednie nieruchomości będą zalewane przez wody opadowe z przedmiotowej inwestycji.
Z zarzutami dotyczącymi zalewania drogi nie zgadza się wykonawca inwestycji. - Problem wód opadowych zawsze istniał na tym terenie. My nie ponosimy za to winy – wyjaśnia Joanna Mazurkiewicz, przedstawiciel inwestora. - Sąsiedzi wszelkimi możliwymi sposobami, pisząc donosy do wszystkich instytucji i służb, próbują zmusić nas szantażem do rozwiązania ich problemu.
Zdaniem Joanny Mazurkiewicz, jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest doprowadzenie działek przy ulicy Słoneczny Sad 8, 14 i 9 do 33, do stanu zgodnego z zatwierdzonymi projektami, poprzez rozebranie nielegalnie wykonanych utwardzeń oraz wykonanie studni na wody opadowe. - Ze swojej strony, mając na uwadze dobro naszych klientów, deklarujemy pomoc w rozwiązaniu tego problemu w sposób doraźny lub ostateczny – dodaje przedstawicielka inwestora. - Partnerem właściwym do współpracy w tych działaniach jest dla nas gmina Piaseczno.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W Bąkówce budują chodnik
· Osiem małżeństw doskonałych
· Na chodnik trzeba będzie jeszcze trochę poczekać...
· Willa Kamilin prawie gotowa
· Przyznano stypendia burmistrza
· Koncert „Powidoki Niepodległości”
· Szarpanina mieszkanki ze strażą miejską
· Rozpoczęła się budowa Puławskiej-Bis
· Najszybszy szklarz w Polsce szykuje się na Rajd Barbórki
· Powstanie nowy dom opieki dla seniorów
· Skarbnik i byli wicewójtowie usłyszeli zarzuty
· Radni dołożyli pieniędzy do Centrum Aktywności Seniora
· Przypomnieli twórczość Johna Lennona
· Złote Puchary na każdą rękę
· Jedyna taka wieża
· Udane spotkanie z klasyką
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest