Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 780), 2019-09-13
Złoty gol Micha

PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, SPARTA JAZGARZEW – OKĘCIE WARSZAWA 1:0 To nie był łatwy mecz dla zawodników Sparty. Ostatecznie o zdobyciu trzech punktów z Okęciem przesądziło trafienie Marcela Micha

Pierwszą połowę zawodnicy Arkadiusza Rysia zagrali bardzo dobrze, kontrolując przez większość czasu wydarzenia na boisku i realizując założenia taktyczne. Wymiernym efektem dobrej postawy była bardzo ładna, zespołowa akcja w 14. minucie, która zakończyła się golem Marcela Micha. Okęcie odpowiedziało groźnym uderzeniem Mateusza Łuczyka w 32. minucie, ale jeszcze przed przerwą to Sparta mogła podwyższyć prowadzenie.
Druga połowa była już mniej ciekawa, a goście uzyskali optyczną przewagę. Brakowało jednak dokładności po obu stronach, przez co nie było już do końca zbyt wielu okazji do zmiany wyniku.

Arkadiusz Ryś, trener Sparty Jazgarzew

Cieszą trzy punkty i kolejne zwycięstwo u siebie, już czwarte w tym sezonie. Początek rozgrywek punktowo i wolicjonalnie jest bardzo udany, ale jeśli chodzi o organizację gry w defensywie i ofensywie, to mamy jeszcze sporo do poprawy. Maciek Wójcik wypadł z powodu kontuzji. Po urazach wracają Jakub Pastusiak i nowo pozyskany z Konstancina Kuba Grzeszak, co mnie bardzo cieszy, bo konkurencja i rywalizacja (najpierw o 18 meczową, a później o 11) staje się coraz większa. Młodzież, która dostała szansę i została na stałe włączona do pierwszego zespołu, ostro depcze starszyźnie po piętach, co również daje mi powody do radości jako trenerowi, a najważniejsze jest to, że potrafi wykorzystać szanse po wejściu na boisko.