Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 771), 2019-07-05
Dziś porzeczki jutro baseny

PIASECZNO Władze Piaseczna przygotowują się do budowy basenów. Na terenie pozyskanym przez SGGW przy ulicy Chyliczkowskiej ma powstać miejska pływalnia z infrastrukturą towarzyszącą. Wcześniej do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane baseny odkryte. Możliwe, że już w czerwcu przyszłego roku

Podczas ostatniej sesji radny miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz podzielił się z radnymi koncepcją budowy Centrum Sportowego wraz z halą sportowo-widowiskową, które miałoby powstać przy ulicy Chyliczkowskiej na terenie pozyskanym od SGGW (dziś na działce rosną porzeczki).

Pływalnia dla sportu, baseny dla rekreacji
– Wykorzystamy obecny plan zagospodarowania przestrzennego oraz obecną linię zabudowy – zapowiedział burmistrz Daniel Putkiewicz. – Do końca roku będzie trwał konkurs architektoniczny, w przyszłym zostanie opracowana dokumentacja projektowa z pozwoleniem na budowę. W roku 2021-2022 będziemy mogli zacząć budowę. Chcemy by ten basen odpowiadał na realne potrzeby naszych mieszkańców. By nie generował zbędnych kosztów bieżących, ale jednocześnie nie rozczarowywał.
Powierzchnię całkowitą budynku przewidziano na 4 516 m kw, a sam basen sportowy ma mieć stałą głębokość 2 metrów i wymiary 16x25 metrów. Towarzyszyć mu będą trybuny dla widowni.
Kompleks oprócz głównego basenu będzie mieścił wodny plac zabaw, baseny rekreacyjne, oraz sauny, które mają działać na zasadach komercyjnych. Drugi basen ma służyć do nauki pływania i organizowania zajęć wodnych. Ma mieć wymiary 10x12,5 m i zmienną głębokość. Będzie też pełnił funkcję basenu rozgrzewkowego.
Kolejny basen rekreacyjny o wymiarach 7x12 m ma być połączony z wodnym placem zabaw o powierzchni 80 m kw. Szacowany koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych. Strefa basenowa ma mieć 1598 m kw, strefa saun 329 m kw, kolejne 282 m kw mają zająć szatnie.

Kąpiele na świeżym powietrzu
Gmina planuje też budowę basenów odkrytych stelażowych. Koszt tej inwestycji mógłby się zamknąć w kwocie 1,2 – 1,8 mln złotych. Kompleks basenów odkrytych składałby się z trzech niecek o różnych wymiarach i głębokości. Najmniejsza miałaby wymiary 7x16 metrów i głębokość 0,6 m, większa 20x20 metrów z głębokością 1,24 m, a największa 12,5x25 m z głębokością 1,5 m. Oddanie kompleksu mogłoby nastąpić już w czerwcu 2020 roku.
Władze gminy aktualnie analizują możliwość zainwestowania w budowę basenu odkrytego na terenie kompleksu rekreacyjnego w Zalesiu Górnym. Aktualne kąpielisko pamięta jeszcze czasy PRL-u i zupełnie nie nadaje się do użytku, ani nawet remontu. Gdyby gmina chciała przejąć teren od starostwa powiatowego musiałaby zainwestować prawdopodobnie kilkanaście milionów złotych oraz przejść żmudną drogę formalno-prawną, by obiekt mógł zostać zrealizowany na miarę XXI wieku. Samorząd musiałby się liczyć nie tylko z kosztami budowy samych basenów, ale także remontem grobli, która może nie wytrzymać przejazdu ciężkiego sprzętu, uregulowaniem prawa własności ulicy Wczasowej czy doprowadzeniem energii elektrycznej. Czy radni dadzą burmistrzowi zielone światło na wydanie kolejnych milionów na budowę basenów w Zalesiu Górnym, szczególnie w kontekście inwestycji przy ul. Chyliczkowskiej? Dziś to nie jest jeszcze przesądzone. - Sprawdzamy możliwości, szacujmy koszty i pracujemy nad koncepcją zagospodarowania tego terenu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz, ale dodaje, że jest jeszcze za wcześniej by mówić o terminie realizacji czy nawet rozpoczęcia ewentualnej inwestycji.

Adam Braciszewski
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Radni domagają się przywrócenia linii 727
· Nowe życie kina „Uciecha” ?
· Świętojanki w dobie epidemii
· Ośrodek w Pęcherach dostępny dla niepełnosprawnych
· Pójdź do lasu i zrób porządek
· Anioły Floriana ćwiczyły na szczytny cel
· W oczekiwaniu na lepsze miejsce do ćwiczeń
· Do szybkich zakupów ma dopłacić 95 zł
· Połączyła ich Perła
· Te drzewa budzą grozę! Czy dojdzie do tragedii?
· Radni ufają burmistrzowi
· Powstanie nowa gminna spółka
· Szkolna cała czy tylko do połowy?
· Przyjęto duże ulgi na wymianę „kopciuchów”
· Zameldowana mieszkanka nie mogła zagłosować! Dlaczego?
· Początek sezonu wypadków motocyklowych
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest