Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 770), 2019-06-28
O włos od tragedii!

PIASECZNO Toyota uderzona przez seata przewraca się, dachuje i leci wprost na zaparkowane pod sklepem mitsubishi, do którego dwóch mężczyzn pakuje zakupy. To cud, że skończyło się tylko na drobnych obrażeniach

We wtorek w Henrykowie-Uroczu doszło do spektakularnej kolizji, która została zarejestrowana przez kamerę monitoringu pobliskiego sklepu. O zdarzeniu jako pierwszy napisał portal PiasecznoNEWS.pl – następnego dnia ta wstrząsająca historia została przedstawiona także przez media ogólnopolskie.
Przy skrzyżowaniu ul. Społecznej z Mokrą funkcjonuje sklep spożywczo-przemysłowy. To samo centrum wsi, nieopodal Parku Uroczego. Ruch przy placówce handlowej jest duży, szczególnie popołudniami, gdy mieszkańcy wracają z pracy. Tego dnia nie było inaczej. Po godzinie 19 mieszkańcy wciąż robili zakupy, a po parkingu sklepowym kręciły się dzieci. Na zapisie filmowym z kamery monitoringu widzimy, jak o godz. 19.30, dosłownie kilkanaście sekund przed wypadkiem, dwóch chłopców jeździ pod sklepem hulajnogą. Kilka metrów od zaparkowanego mitsubishi, przy którym stoi dwóch mężczyzn.
Rozwój wypadków jest błyskawiczny – ulicą Społeczną od strony Złotokłosu jedzie toyota, a z jej prawej strony podporządkowaną ul. Mokrą seat. Prowadzący go 22-latek nie zatrzymuje się, by ustąpić pierwszeństwa. Uderza w toyotę w taką siłą, że ta z impetem przewraca się i zaczyna koziołkować w stronę sklepu, wprost na zaparkowane auto. Jeden z mężczyzn wpada do środka otwartego mitsubishi, a drugi w ostatniej sekundzie uskakuje na bok. Jest naprawdę o włos od tragedii. - Poczułem jakbym dostał drugie życie – wyznaje następnego dnia dziennikarzom Polsatu.
W kolizji zostają poszkodowane trzy osoby, kierowca i pasażer seata oraz mężczyzna, który schronił się przed koziołkującym samochodem do mitsubishi. Dla niego mrożąca krew w żyłach przygoda zakończyła się jedynie skręceniem kostki. Niewielkie obrażenia odnieśli także kierowca i pasażer seata. Jednak zapis wydarzeń zarejestrowany przez sklepową kamerę budzi grozę. Jak się okazało, 22-letni sprawca wypadku był w stanie nietrzeźwości.
- Mężczyzna miał prawie 0,5 promila w organizmie – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
- We wtorkowym wypadku mogło zginąć kilka osób, to bardzo uczęszczane miejsce – mówi poruszona sołtys Henrykowa-Urocza Anna Kostyrka. - To naprawdę wielkie szczęście, że nie było ofiar śmiertelnych. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przewężenie jezdni z sygnalizacją świetlną, która zapala czerwone światło przed autem zbliżającym się z nadmierną prędkością – uważa sołtys Kostyrka. - Takie szykany są na trasie do Nadarzyna w Kajetanach i sprawdzają się idealnie. Żadne rondo ani spowalniacze nie zdadzą tu egzaminu. Gdy kierowca jedzie szybko, to czymże jest dla niego taki próg? - pyta retorycznie.
Podczas wczorajszej sesji rady powiatu sołtys Anna Kostyrka przedstawiła radnym powiatowym dramatyczny film z wtorkowego zdarzenia i zaapelowała do starosty o światła przy skrzyżowaniu ul. Społecznej z ul. Mokrą.
Miejmy nadzieję, że władze powiatu przychylnie rozpatrzą prośbę pani sołtys i w niedalekiej przyszłości uda się zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Henrykowie-Uroczu. Niezależnie jednak od starań podejmowanych przez samorząd pamiętajmy, że o bezpieczeństwie drogowym decydują przede wszystkim kierowcy. Film z wtorkowej kolizji można zobaczyć na portalu piasecznoNEWS.pl oraz na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
- Film z tego zdarzenia publikujemy, by pokazać jak brak przestrzegania przepisów drogowych, nieostrożność czy też prowadzenie pod wpływem alkoholu w jednej sekundzie mogą zakończyć się tragicznie – przestrzega nadkom. Jarosław Sawicki i apeluje do kierowców o rozsądek i bezpieczną jazdę.

Kamil Staniszek
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Nie zadzieraj z Dorotą!
· Biblioteka powiatowa połączona z biblioteką gminną
· Wspomóż niepełnosprawnych
· Podwyżka za handel na targowiskach
· Pierwsza zbiórka, duży sukces
· Przycinają drzewa z helikoptera
· Misterium teatralne w Czarnowie
· Remont starej plebanii idzie pełną parą
· Jak upamiętnić Wacława Gąsiorowskiego?
· Wielkie zmiany w rejonie CEM-u
· Marcin Kania został wicewójtem
· Samotny ojciec prosi gminę o pomoc
· Linie „P” nie spełniają oczekiwań mieszkańców
· Straż sąsiedzka w reakcji na włamania
· Podpisano umowę na budowę Centrum Aktywności Seniora
· Pożar w budynku przy Mirkowskiej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest