Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 maja 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 maja**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 maja**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 767), 2019-05-31
Belgia i Francja najlepsze w Minilidze Narodów

PIASECZNO Dwa dni grania, dziewięćdziesiąt meczów (każdy trwał po 30 minut) na czterech, a momentami nawet na pięciu boiskach, niemal trzystu zawodników w dwudziestu dwóch drużynach z dwóch roczników. Wszystko to w ramach Miniligi Narodów – turnieju zorganizowanego wspólnie przez MKS Piaseczno i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie

Po sukcesie ubiegłorocznych Minimistrzostw Świata, tym razem – również przy ogromnym udziale środków z Budżetu Obywatelskiego – w dniach 18-19 maja piaseczyński stadion gościł Miniligę Narodów. Każdy biorący udział w imprezie klub został – drogą losowania – przydzielony do państwa europejskiego, grającego w nowych rozgrywkach – Lidze Narodów. Zawodnicy otrzymali stroje „swoich” reprezentacji i toczyli zacięte boje o miano najlepszej ekipy Miniligi Narodów.
- Warto podkreślić, że poziom zmagań był niezwykle wysoki i wyrównany, a mecze częściej kończyły się jedno- czy dwubramkowym zwycięstwem, niż dwucyfrowymi pogromami – mówi Jarosław Ludwiniak, trener roczników 2008 i 2010 MKS Piaseczno. - W pierwszej fazie turnieju w jednej z grup wszystkie drużyny zakończyły rozgrywki z taką samą liczbą punktów i remisowym stosunkiem bramek, a o kolejności w tabeli zadecydowała dopiero liczba strzelonych goli.
Początkowo istniały uzasadnione obawy czy turniej w ogóle dojdzie do skutku, gdyż w sobotni poranek burza i padający deszcz nie nastrajały optymistycznie. Na szczęście około godziny 11 słońce zagościło wreszcie nad piaseczyńskim niebem, umożliwiając ostatecznie przeprowadzenie zmagań.
W roczniku 2008 turniej wygrała Belgia (Sokołów Podlaski), która w fazie grupowej zremisowała zaledwie jeden mecz, a pozostałe wygrała. Drugie miejsce zajęły Włochy, a trzecie – Francja, czyli MKS Piaseczno. Drużyna gospodarzy pokazała, że zawsze należy grać do końca i po przegranych dwóch pierwszych meczach w fazie grupowej zdołała wygrać trzy kolejne, w tym starcie z Holandią (4:3), które decydowało o podium. Królem strzelców w roczniku 2008 został Mikołaj Izdebski z AP Sokołów Podlaski, zdobywca 18 bramek. Najlepszym bramkarzem został Mikołaj Papaj z Delty Warszawa, zaś najlepszym zawodnikiem wybrano Gabriela Gutorskiego z Królewskich Płock.
W roczniku 2009 turniej wygrała bezkonkurencyjna drużyna Francji (Delta Warszawa), która w fazie grupowej wygrała wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Portugalia, a trzecie Polska (czyli MKS Piaseczno), a o kolejności i tu decydował stosunek bramek. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Zawisza z Delty Warszawa, a najlepszym bramkarzem - Jeremi Ciach z Widoku Skierniewice. Organizatorzy turnieju przyznali również dwie nagrody fair play: pierwsza trafiła w ręce Kornelii Patentas z Królewskich Płock, druga natomiast w ręce najmłodszego uczestnika turnieju, Filipa Ostapiuka (rocznik 2011) z MKS-u Piaseczno.
W turnieju wzięły udział zarówno okoliczne drużyny, jak Perła Złotokłos, FC Lesznowola i Nowa Iwiczna, zespoły z Warszawy, a także drużyny z bardziej odległych miejscowości: Płocka, Skierniewic czy Sokołowa Podlaskiego. Wszyscy młodzi zawodnicy na pamiątkę otrzymali medale z logo Piaseczna oraz herbem MKS-u Piaseczno, które wręczane były przez burmistrza Daniela Putkiewicza, Zdzisława Łazarczyka, prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Ewelinę Wójcik, przewodniczącą Komisji Sportu w gminie Piaseczno.
- MKS Piaseczno pragnie również podziękować przyjaciołom klubu, bez których nie byłoby możliwe zrealizowanie tak ambitnego przedsięwzięcia – podsumowuje Jarosław Ludwiniak. - Są nimi: gmina Piaseczno, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, Sphinx z panem Sylwestrem Cackiem oraz Blue Media Sopot. Na koniec zachęcamy gorąco mieszkańców Piaseczna do głosowania na podobny turniej, który zostanie zgłoszony do projektu Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wreszcie mogą pobiegać bez stresu
· Walczyli w Piaseczno Open
· Kluby robią co mogą
· Futbol w czasach zarazy
· Tuż za liderem
· W Sparcie bez większych zmian
· Oldboye zagrali w Górze Kalwarii
· Rudnicki wrócił do Piaseczna
· Piaseczno lepsze od Ursynowa
· Wróciły z medalami
· Udany powrót
· Krótka na drodze do trzeciej ligi?
· Wyróżniono piaseczyńskich sportowców
· Sparingi dla biało-niebieskich
· Sparta i Laura w czubie tabeli
· Wracają do gry
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest