Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 sierpnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 sierpnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 sierpnia 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 767), 2019-05-31
Grand Prix Piaseczna wkracza w decydującą fazę!

TENIS STOŁOWY W maju rozegrany został dziewiąty turniej XXI edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło ponad 150 uczestników, którzy rywalizowali przy stołach o jak najwyższe lokaty

Tym razem najbardziej liczną kategorią okazała się kategoria dzieci (35 uczestników), w której udział mogą wziąć wszyscy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Duża w tym zasługa grup z Jedlińska i Wiązowny, które pokonały kilkadziesiąt kilometrów, aby sprawdzić swój poziom sportowy. Po raz dziewiąty z rzędu najlepsza w tej kategorii okazała się Julia Balcerzak, pokonując w finale Pawła Jankowskiego. W juniorach finał był wewnętrzną sprawą zawodników GKTS Wiązowna, którzy licznie odwiedzili piaseczyńską imprezę. Ostatecznie złoto trafiło do Adama Pląska, a srebrny medal do Pawła Leszczyńskiego. Na najniższym podium stanął z kolei lider klasyfikacji generalnej Kamil Pyszek z Piaseczna. Wśród wyczynowców (Dzieci-Pro) najlepszym młodym zawodnikiem okazał się Adam Smoter, a w juniorach-pro triumfował Borys Massalski.
Ciekawie zakończyła się kategoria amator, w której w finale wystąpiły dwie panie. Małgorzata Sawecka, będąca w przeszłości zawodniczką pierwszoligowej Spójni Warszawa, pokonała w finale Annę Trzaskowską. Wśród pań to właśnie Anna Trzaskowska wywalczyła złoty medal, a srebro trafiło na szyję Małgorzaty Zdunek. Kategoria gier podwójnych przyniosła drugi triumf pary Klepko/Olczak, którzy pokonali parę Gwiazdowski/Kucharski, dla których było to pierwsze podium w karierze.
- Kategoria Open, w której udział biorą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, stała na bardzo wysokim poziomie – mówi Maciej Chojnicki, organizator imprezy z UKS Return Piaseczno.
Swój kolejny tytuł zdobył Jacek Szachnowski, pokonując w finale pierwszoligowca Kamila Sitka. Brąz trafił tym razem do wychowanka, a obecnie trenera UKS Return, Macieja Kotarskiego.
A już w najbliższą sobotę odbędzie się turniej TOP-12. Udział w nim wziąć mogą zawodnicy znajdujący się na czołowych dwunastu pozycjach klasyfikacji generalnej. Tego dnia rozdane zostaną także pamiątkowe koszulki dla uczestników, którzy od września wystąpili we wszystkich dziewięciu turniejach. Początek zawodów o godzinie 9.