Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 762), 2019-04-19
Wyszarpali pierwszy ligowy punkt

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, PERŁA ZŁOTKŁOS – ZNICZ II PRUSZKÓW 2:2 Aż do 20. ligowej kolejki kibice Perły Złotokłos musieli czekać aż ich zawodnicy zdobędą swój pierwszy ligowy punkt. Długo zanosiło się jednak, że także i w tym meczu poniosą kolejną porażkę. Punktem zwrotnym był jednak rzut karny obroniony przez Pawła Reszkę

Drugi zespół Znicza przyjechał do Złotokłosu wzmocniony trzema zawodnikami z pierwszego zespołu i z pewnością był on faworytem tego spotkania. Perła od samego początku postawiła jednak rywalom twarde warunki, choć w pierwszej połowie gospodarzom zabrakło nieco szczęścia. Kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia (między innymi strzał w poprzeczkę) nie zostało wykorzystanych, za to do siatki trafili goście, a konkretnie, w 9. minucie, Tomasz Chałas. Ten sam zawodnik wykorzystał rzut wolny po przerwie i wydawało się, że podopiecznym Marcina Urbańskiego będzie już niezwykle trudno odrobić straty. A kiedy arbiter podyktował jeszcze jedenastkę dla gości, z pewnością wielu piłkarzy Znicza świętowało już w duchu zdobycie trzech punktów.
W 75. minucie Reszka obronił jednak karnego, a w samej końcówce bohaterem Perły okazał się Kamil Włodarczyk. Najpierw, w 87. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Mateuszu Orzechu, a w doliczonym czasie gry, pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, doprowadził do wyrównania. Zdobyty w takich okolicznościach punkt z pewnością miał dla Perły wyjątkowy smak.