Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 listopada 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 739), 2018-10-26
Boczny kazał im „zamknąć mordy”

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, ORZEŁ BANIOCHA – JEDNOŚĆ ŻABIENIEC 3:1 W spotkaniu liderującego w trzeciej grupie A klasy Orła Baniocha z bardzo przeciętnie radzącą sobie w tym sezonie Jednością, faworytem byli gospodarze. I choć ostatecznie wygrali, to goście mogli mieć po tym meczu spore pretensje do arbitra

Wprawdzie spotkania derbowe otwierają się zwykle powoli, to tym razem było inaczej. Już w 2. minucie gry z błędu w defensywie skorzystał bowiem Tomasz Odoliński i Jedność - dość nieoczekiwanie - wyszła na prowadzenie. Przyjezdni w pierwszej połowie byli co najmniej równorzędnym rywalem dla Orła, ale nie zdołali utrzymać do przerwy korzystnego wyniku. W 43. minucie sędzia podyktował jedenastkę za faul na Mateuszu Kanabusie, którą wykorzystał Marek Zych. O ile jednak ta decyzja arbitra mogła wzbudzić pewne wątpliwości, to jeszcze większe były tuż po zmianie stron. W 50. minucie Kanabus zachował się niczym Arjen Robben w polu karnym, a sędzia dał się nabrać na jego teatralny upadek i... podyktował drugiego karnego dla Baniochy. Także i tym razem do siatki trafił Zych. Godne podkreślenia jest w tej sytuacji to, że piłkarz gospodarzy przyznał się po meczu do tego, że nie był w tej sytuacji faulowany. – Na samym początku drugiej polowy, dzięki mojemu aktorstwu, mamy drugiego karnego – mówił otwarcie Mateusz Kanabus. – Faulu nie było ewidentnie. Cały zespół Żabieńca rzucił się w kierunku głównego, jak i bocznego. Z jednej i drugiej strony doszło do ostrej wymian zdań. Na wyzwiska w stronę bocznego ten odpowiedział „zamknijcie mordy!”, itp. Atmosfera była gorąca. Został wyrzucony ktoś z ławki gości na trybuny. Fakt, faktem - to ja prędzej faulowałem niż on mnie.
Jedność nie zamierzała się jednak poddawać i bliski wyrównania był w 70. minucie Odoliński, ale doświadczony bramkarz Orła był w tym przypadku na posterunku. Wynik rozstrzygnęła niefortunna interwencja golkipera Jedności Sebastiana Belki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Cezarego Kura Belka pechowo skierował piłkę do własnej bramki.
Nie było to może piękne widowisko, ale mecz walki – jak na derby przystało. Orzeł zrealizował przedmeczowe założenia, ale Jedność również pokazała się z niezłej strony i gdyby nie praca arbitra, mogła w Baniosze pokusić się przynajmniej o remis. – Pierwsza połowa nasza, druga z lekkim wskazaniem na nich – skomentował mecz Dariusz Zabiżewski, zawodnik Jedności Żabieniec. – Jedenastu na czternastu to jednak nierówna walka.
Dzięki wygranej z Jednością Orzeł odniósł historyczne, dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Taka passa nie zdarzyła się temu klubowi w żadnych rozgrywkach od jego powstania w 1955 roku.