Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 737), 2018-10-12
Hala na miarę XXI wieku

RASZYN Uroczyście otwarto Centrum Sportu Raszyn. Nowoczesny, przestronny obiekt robi niesamowite wrażenie. – Czuję duże wzruszenie i zadowolenie. To piękna chwila – mówił wójt Andrzej Zaręba

Hala centrum sportu wygląda nowocześnie i majestatycznie. Co ważne, pomyślano także o zrobieniu przed nią dużego parkingu na 120 samochodów. Sama uroczystość, którą zorganizowano dwa tygodnie temu, także była elegancka i okazała. Poprowadził ją Dariusz Ślęzak, znany lepiej kibicom sportowym jako DJ Ucho. To właśnie on powitał wszystkich zaproszonych gości, wśród których byli także przedstawiciele sąsiednich gmin.

Zatańczyła Grawitacja
Imprezę otworzył występ taneczny formacji jazzowej KS Grawitacja z Piaseczna. Dziewczyny to aktualne wicemistrzynie świata, a liderka grupy Maja jest - jak się okazało - mieszkanką Raszyna. Później na scenie zagościła mieszanka magii, niesamowitych efektów wizualnych oraz zręczności. Wszystko to zaprezentował duet MultiVisual, finalista V edycji programu „Mam Talent”. Sami artyści swoje występy określają jako połączenie współczesnej sztuki cyrkowej i iluzji z wykorzystaniem laserów. Trzeba przyznać, że występ był naprawdę widowiskowy i nic dziwnego, że został nagrodzony rzęsistymi oklaskami. Po jego zakończeniu na scenę wkroczyła Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Centrum Sportu Raszyn. – Włożyliśmy w tę inwestycję wiele pracy, czasu i emocji – mówiła. – Na szczęście udało nam się wspólnie dojść do celu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu.
Katarzyna Klimaszewska przybliżyła zebranym historię powstania hali. Wszystko zaczęło się od koncepcji, która została zlecona w 2015 roku. Rok później gmina uzyskała duże dofinansowanie z ministerstwa sportu. Budowa obiektu ruszyła w ubiegłym roku. Ma on 3,8 tys. m kw. powierzchni, a jego część centralną stanowi ogromna hala główna, która może być dzielona na trzy części. Przy niej znajduje się trybuna z 284 miejscami siedzącymi. W skład kompleksu wchodzą także m.in. sala do zajęć fitness, miejsce dla sekcji podnoszenia ciężarów, siłownia oraz sala bokserska. – Dbaliśmy, aby hala była skrojona pod potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców i wydaje mi się, że udało się ten zamysł zrealizować – dodała na zakończenie dyrektor CSR.
Warto w tym miejscu dodać, że nowy obiekt jest bardzo uniwersalny i może służyć nie tylko do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, ale także umożliwia urządzanie imprez wystawienniczych, targowych czy organizowanie wydarzeń scenicznych.

Wójt przekazał klucz do hali
Podczas imprezy pokazano także nowe logo Centrum Sportu. Następnie odbyło się poświęcenie obiektu, dokonane przez ks. prałata Zdzisława Karasia i bpa Rafała Markowskiego, który zarekomendował zorganizowanie w budynku... koncertu zespołu Perfect (jego liderem jest brat biskupa – Grzegorz Markowski). Zaraz potem odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, po którym odbył się występ czirliderek. Po chwili na scenę wkroczył Andrzej Zaręba, który przekazał na ręce Katarzyny Klimaszewskiej klucze do nowej hali. – Dziś jest dzień, w którym spełniamy swoje marzenia – mówił nie kryjąc wzruszenia wójt. – Wreszcie mamy miejsce, w którym możemy rozwijać tężyznę fizyczną i się integrować. Hala powstała dzięki naszej determinacji i wsparciu mieszkańców. Czasami były trudne momenty, ale szczęśliwie udało się je przezwyciężyć. To jest zamknięcie pewnego etapu budowy infrastruktury służącej lokalnej społeczności. Czuję z tego powodu dumę i wzruszenie.
Wysiłek władz Raszyna docenił także premier Mateusz Morawiecki, który w liście odczytanym przez wojewodę Zdzisława Sipierę pogratulował wszystkim mieszkańcom pięknego obiektu i podziękował osobom zaangażowanym w jego budowę.
Tomasz Wojciuk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Uczniowie z Jazgarzewa odwiedzili kraj Hamleta
· Chatka jak z żurnala
· Czyszczą drzewa w centrum miasta
· Próg obok progu, a dalej nic
· Niezły z niego Chwat!
· Odsłonięto pamiątkowy obelisk
· Wytną stare, posadzą nowe
· Spotkanie z pszczołami na rynku
· Pod 997 już nie odbierze policjant
· Baran w nowym logo gminy
· DJ Wika na otwarciu klubu seniora
· Eksplozja pozytywnych emocji
· Kłótnia o odbiór śmieci
· Bez ronda albo świateł się nie obejdzie
· Posezonowe porządki
· Przy Mleczarskiej urosną kolejne bloki
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Uhonorowano zasłużonych mieszkańców
· Nie dożył, by odebrać należne podziękowanie
· Będzie jaśniej i bezpieczniej
· Kiedy odbudują dworek Chełmońskich?
· Wypożycz i jedź razem z maluchem
· 40 lat gminnego przedszkola
· Uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości
· Człowiekowi od najtrudniejszych zadań
· Spacer śladami „ludzi wolności”
· Tory rowerowe z opóźnieniem
· Hala na miarę XXI wieku
· Otwarto przedszkole w Otrębusach
· Ostrzelał szkołę i poszedł spać
· Adres dobry i dla emerytów, i dla wielbicieli świata wirtualnego
· Czy uda się zagrać pierwszy mecz w 2019?
· Tędy przeszła Warszawa
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest