Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 734), 2018-09-21
Policjant z Piaseczna odpowie za przyjęcie łapówki

PIASECZNO W 2013 roku w Obrębie doszło do wypadku drogowego, w którym ciężko ranna została kobieta podróżująca seatem. Sprawca zdarzenia wręczył obecnemu na miejscu policjantowi, Pawłowi Z., 1000 zł łapówki. W zamian uniknął utraty prawa jazdy, a całe zdarzenie zostało sklasyfikowane jako kolizja. Przestępstwo wydało się dopiero po 3 latach...

Do wypadku doszło 7 listopada 2013 roku późnym wieczorem na ul. Dębowej. Brało w nim udział tylko jedno auto – seat ibiza. Siedzący za kierownicą samochodu Wojciech P. podróżował z pasażerką – Agnieszką C. Jak ustalili potem biegli, seat jechał z prędkością około 140 km/h. Nagle kierujący stracił panowanie nad pojazdem, seat zjechał z drogi i dachował. Agnieszka C. trafiła pod auto i doznała ciężkich obrażeń, Wojciech P. został lekko ranny. Jedną z osób obecnych wówczas na miejscu zdarzenia był Paweł Z., funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Jak podaje prokuratura, sprawca wypadku chcąc uniknąć utraty prawa jazdy, zaproponował mu „dogadanie się”, na co mundurowy przystał. Wkrótce potem, po opuszczeniu szpitala, Wojciech P. razem ze swoim znajomym Piotrem R. udał się do jednostki i wręczył policjantowi 1000 zł (w tym 500 zł pożyczone od Piotra R.). Sprawa – zgodnie z wcześniejszą umową – zakończyła się dla sprawcy mandatem.

Agnieszka C. idzie do prokuratury
I mogłoby się wydawać, że to już koniec całej historii. Tymczasem po 3 latach, w lipcu 2016 roku, do piaseczyńskiej prokuratury zgłasza się Agnieszka C., która w wyniku wypadku doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wojciech P. początkowo zapewniał, że zajmie się jej leczeniem i pokryje koszty rehabilitacji, byle tylko utrzymała całe zdarzenie w tajemnicy. Kobieta jednak cały czas odczuwa konsekwencje wypadku, który zrujnował jej życie i nie chce dłużej milczeć.
W połowie marca tego roku Paweł Z. zostaje zatrzymany i wyprowadzony z siedziby piaseczyńskiej komendy. Policjant trafia do aresztu tymczasowego, w którym przebywa do 26 kwietnia. Prokuratura od razu przedstawia mu zarzuty popełnienia przestępstw, czyli przyjęcia korzyści majątkowej od sprawcy wypadku, a także utrudniania postępowania karnego w sprawie zdarzenia. Policjant nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i składa obszerne wyjaśnienia. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Piasecznie.

Drugi policjant oczyszczony
– Na początkowym etapie śledztwa zarzuty niedopełniania obowiązków służbowych przedstawiono również innemu funkcjonariuszowi policji, Pawłowi S. – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Jednak przeprowadzone w sprawie czynności dowodowe nie pozwoliły na podtrzymanie przedstawionego zarzutu, w związku z czym postępowanie przeciwko temu funkcjonariuszowi zostało zakończone 14 sierpnia.
Sprawę Pawła S. umorzono, a prokurator uchylił zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.
Jak informuje prokurator Łapczyński, zarzuty usłyszeli także sprawca wypadku oraz Piotr R., który z kolei odpowie za „pomocnictwo w udzieleniu korzyści majątkowej”. W stosunku do obydwu mężczyzn w sierpniu prokurator skierował wnioski do sądu o wydanie wyroków skazujących. Wojciech P. i Piotr R. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.
Tomasz Wojciuk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· 20-latkowi trzeba atrakcji
· Gmina odda klucze do prawie 70 mieszkań
· Mniej gałęzi, więcej światła
· Leć, wysoko leć!
· Samochód jako... próg spowalniający
· Wierzchem za lisem
· Prezenty dla „Jedynki” z okazji 100. urodzin
· Tężnia, nasz skarb
· Wszyscy jesteśmy biegaczami świętego
· Liceum z nową halą i patronem
· Wszystko jest tu inne
· Nie każdy może być listonoszem
· Imprezy minęły, opony zostały
· Uczniowie z Jazgarzewa odwiedzili kraj Hamleta
· Chatka jak z żurnala
· Czyszczą drzewa w centrum miasta
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Uhonorowano zasłużonych mieszkańców
· Nie dożył, by odebrać należne podziękowanie
· Będzie jaśniej i bezpieczniej
· Kiedy odbudują dworek Chełmońskich?
· Wypożycz i jedź razem z maluchem
· 40 lat gminnego przedszkola
· Uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości
· Człowiekowi od najtrudniejszych zadań
· Spacer śladami „ludzi wolności”
· Tory rowerowe z opóźnieniem
· Hala na miarę XXI wieku
· Otwarto przedszkole w Otrębusach
· Ostrzelał szkołę i poszedł spać
· Adres dobry i dla emerytów, i dla wielbicieli świata wirtualnego
· Czy uda się zagrać pierwszy mecz w 2019?
· Tędy przeszła Warszawa
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest