Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 722), 2018-06-22
Mistrzowska gala w Mysiadle

KICKBOXING W ostatni weekend na miłośników sportów walki czekała prawdziwa gratka. W Centrum Edukacji i Sportu odbyła się nocna gala kickboxingu z cyklu Masters Fight Series, w ramach której stoczono pojedynki w formułach ringowych (K-1 i full contact)

Wieczór, jak można było oczekiwać, obfitował w mocne wrażenia. Na gali zorganizowanej, między innymi, przez Polski Związek Kickboxingu kibice mogli obejrzeć łącznie dziewięć walk, z czego cztery rankingowe, a pięć o zawodowe mistrzostwo Polski.
Po prezentacji zawodników i sędziów oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wspólnie wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, przewodnicząca rady gminy Lesznowola Bożenna Korlak oraz prezes i wiceprezes Polskiego Związku Kickboxingu - Piotr Siegoczyński i Andrzej Palacz. – Czujemy się absolutnie zaszczyceni możliwością goszczenia państwa – powiedziała Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Myślę, że to miejsce jest jednym z najlepszych w Polsce jeśli chodzi o sportowe emocje.
Piotr Siegoczyński podziękował z kolei władzom gminy Lesznowola za wspieranie kickboxingu, organizatorom imprezy, sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że gala mogła się odbyć w Mysiadle.

Uprzejmości skończyły się z początkiem walk
Najpierw w pojedynkach rankingowych K-1 Pro Am Mariusz Przewłocki jednogłośnie pokonał Rafała Cyrankowskiego, młody Robert Soboń zwyciężył (2:1) Norberta Piotrowskiego, a starcie weterana polskiego kickboxingu Przemysława Ziemnickiego z Bartoszem Dołbieniem zostało niestety przerwane przez sędziego z powodu kontuzji (rozcięcia łuku brwiowego) tego pierwszego zawodnika. Następnie Daniel Kolasiński wygrał jednogłośnie na punkty z Mateuszem Jakubowskim w formule K-1, po czym rozpoczęła się seria walk o zawodowe mistrzostwo Polski. W full contact Emilia Czerwińska pokonała 3:0 Julię Radys, w K-1 Patryk Kuryłek okazał się lepszy od Krystiana Bernatowicza (2:1), Katarzyna Posiadała zdecydowanie pokonała (3:0) Gretę Giedityte, a Eliasz Jankowski okazał się lepszy od Kamila Rościńskiego (2:1). Pomiędzy walkami można było natomiast obejrzeć pokazy młodych adeptów sztuk walki ze Stowarzyszenia Wiśniewski Kickboxing, które odbywały się przy dźwiękach zespołu Dire Straits.

Zwycięzca mógł być tylko jeden
W walce wieczoru, której towarzyszył szczególnie żywiołowy doping publiczności, Mateusz Kubiszyn zwyciężył (2:1) Kacpra Frątczaka. Ich rywalizacja była szczególnie wyrównana, a sam pojedynek charakteryzował się mniejszą liczbą kopnięć na rzecz technik pięściarskich. I choć obaj zawodnicy cieszyli się po zakończeniu piątej rundy, to zwycięzca mógł być tylko jeden.
Warto podkreślić, że zawodowa gala, której patronem medialnym był Kurier Południowy, osiągnęła najlepsze wyniki oglądalności w historii dotychczasowych zawodów w tej serii. Transmisję obejrzało w internecie łącznie prawie 736 tysięcy widzów. Kolejne planowane gale w roku 2018 odbędą się w Piasecznie, Częstochowie i Suwałkach.
- Bardzo dziękuję wójt gminy Lesznowola Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik, radzie gminy oraz dyrektorowi Centrum Sportu Rafałowi Skorkowi za pomoc w organizowaniu Gali Zawodowej – mówi Mieczysław Wiśniewski, z klubu Wiśniewski Kickboxing.
Grzegorz Tylec


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Konstancin gromi w sparingu
· Srebrne Gosirki
· Wrócili na zwycięski szlak
· Coraz lepsze wyniki
· Zagrają o utrzymanie
· Zagraj w Lesznowoli!
· Orzeł zwycięża w Nadstal Cup
· Raszyn wygrał Memoriał Kazubka
· Zaczęli od porażki
· Jesteśmy zmotywowane, ale bez negatywnej presji
· Kolejny rekord pobity
· Mamy tu piękne tradycje
· El Pistolero zdobyło Ursus
· Historyczny awans
· Zwycięstwo na Nowy Rok
· Jedenaście sprawdzianów Piaseczna
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest