Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 708), 2018-03-02
Zimowy rekord

TENIS STOŁOWY Klaudia Kusińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy kadetek i juniorek była gościem specjalnym ostatniego turnieju Grand Prix Piaseczno w tenisie stołowym

W turnieju wystąpiło łącznie aż 119 zawodników, a w kategorii open padł nawet rekord – 51 uczestników! Wśród najbardziej licznej konkurencji triumfował Kamil Sitek z drugoligowego klubu GKTS Wiązowna. W finale pokonał on najlepszego w amatorach Damiana Świerczka, a miejsca trzecie i czwarte zajęli kolejno Rafał Suszycki i Paweł Brylak. Wśród dzieci najlepszy okazał się Mateusz Sakowicz ze Spójni Warszawa, który w finale pokonał Julię Balcerzak. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął z kolei Bartosz Sokulski, pokonując w finale Patryka Burakowskiego, który - mimo zajęcia czwartego miejsca - awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej. Dodatkowo w dniu zawodów „Pacio” i jego brat bliźniak Konrad obchodzili urodziny, co nie uszło uwadze organizatorom imprezy. Podczas zawodów otrzymali oni prezent od UKS Return Piaseczno, a wszyscy zawodnicy zaśpiewali solenizantom gromkie „sto lat”.
W kategorii juniorów triumfował po raz pierwszy w tym sezonie Mateusz Prokopek. W finale pokonał trzykrotnego zwycięzce z tego sezonu, Rafała Hresiukiewicza. Kategoria kobiet po raz kolejny padła łupem Alicji Walasek, która w tym sezonie przegrała tylko raz. Wśród panów od samego początku toczy się natomiast wewnętrzna rywalizacja trzech zawodników: Rafała Suszyckiego, Damiana Świerczka i Krystiana Marka. Tym razem to Świerczek wygrał w finale z Suszyckim, a Marek zdobył brązowy medal.
Tradycyjnie w Piasecznie odbyło się również losowanie nagród, w którym wygrać mógł każdy uczestnik. Tym razem nagrodami były: voucher do restauracji „Szara Eminencja”, sprzęt do tenisa stołowego oraz koszulka Patryka Chojnowskiego, złotego medalisty Igrzysk Paraolimpijskich i indywidualnego wicemistrza Polski seniorów z roku 2016. Nagrody trafiły do Jacka Brzeskiego, Adama Smotera i Mateusza Łomży.
Kolejny turniej odbędzie się w Piasecznie w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapowiadają drobne upominki dla wszystkich kobiet w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet.