Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 707), 2018-02-23
Skończyli rundę zasadniczą

KOSZYKÓWKA, III LIGA, KS LEGION LEGIONOWO - MUKS PIASECZNO 100:101 (27:14, 15:24, 30:22, 18:30, d: 10:11), MUKS PIASECZNO - KS PUŁASKI WARKA 114:45 (22:19, 26:11, 29:4, 37:11) Koszykarze MUKS Piaseczno, podobnie jak rok temu, zagrają w drugiej rundzie rozgrywek trzeciej ligi o miejsca 7-14. Ich postawa w ostatnim czasie daje jednak spore podstawy do optymizmu

W obecnym roku podopieczni Cezarego Dąbrowskiego zdążyli już rozegrać kilka naprawdę pamiętnych spotkań. Szczególnie godne odnotowania było wyjazdowe zwycięstwo z drużyną KS Legion Legionowo. Z początku lepiej wyglądali tego dnia gospodarze, którzy pod koniec pierwszej kwarty wypracowali sobie dość pewną – jak można było oczekiwać – 15-punktową przewagę. W drugiej odsłonie, dzięki skutecznym trafieniom Emila Postka, Kamila Banowicza i Macieja Dyducha, naszym zawodnikom udało się jednak zmniejszyć stratę. Dobra passa kontynuowana była po zmianie stron, kiedy to MUKS – dzięki pięciu punktom z rzędu Dyducha – wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Niestety, w kolejnych minutach meczu wiatr w żagle złapali znów gospodarze, a przed końcem trzeciej kwarty było już 72:56. Piasecznianie nie zamierzali się jednak poddawać. Twarda obrona, wymuszanie kolejnych błędów rywali i świetna gra w ofensywie Banowicza (31 punktów w spotkaniu) i Dyducha sprawiły, że końcówka była prawdziwym dreszczowcem. MUKS prowadził już 89:84, ale w samej końcówce nie zawiedli doświadczeni gracze Legionu – Marcin Teklak i Przemysław Lewandowski. Ten ostatni trafił za trzy i doprowadził tym samym do dogrywki. W doliczonym czasie gry także nie zabrakło emocji. Tym razem Legion prowadził w końcówce (100:99), ale w ostatniej akcji meczu bohaterem został – wracający po poważnej kontuzji kolana – Nikodem Sarosiak. Niko zachował pod koszem rywali zimną krew i trafiając za dwa zapewnił Piasecznu cenne zwycięstwo.
Do historii przejdzie też niedawne spotkanie z KS Pułaski Warka, ale nie ze względu na szczególnie ciekawą grę czy sportowe emocje, ale z uwagi na fakt, że było to najwyższe zwycięstwo jakie kiedykolwiek odniósł trzecioligowy MUKS Piaseczno. Co ciekawe, pierwsza kwarta wcale na to nie wskazywała, a w zasadzie przez cały mecz gospodarze – zwłaszcza w rzutach dystansowych – nie grzeszyli specjalnie skutecznością. Kolejne odsłony meczu odebrały jednak Warce ochotę do gry. Dość powiedzieć, że goście zdobyli w trzeciej kwarcie ledwie cztery punkty, a piasecznianie – nie wysilając się zbytnio – robili z rywalami co chcieli. Na wyróżnienie zasługuje postawa Norberta Makulca, który zdobył tego dnia 23 punkty.