Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 marca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 marca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 marca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 704), 2018-02-02
Perła grała do końca

PIŁKA NOŻNA Szesnasta edycja Memoriału im. Walentego Kazubka zgodnie z oczekiwaniami, obfitowała w wiele sportowych emocji. Pierwszego dnia zmierzyli się ze sobą oldboye, a drugiego seniorzy

Oprócz czysto piłkarskiej rywalizacji ważnym aspektem imprezy jest coroczne upamiętnienie Walentego Kazubka – zasłużonego, wieloletniego prezesa piłkarskiego Jedności Żabieniec. Wśród oldboyów tytuł najlepszej drużyny z zeszłego roku obronił zespół Kasztan Team, pokonując w meczu finałowym 2:1 KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Trzecie miejsce wywalczyło z kolei „stare” KS Piaseczno, zwyciężając 2:0 Jeziorkę Prażmów.
W turnieju seniorów, uchodzącym za nieoficjalne mistrzostwa powiatu piaseczyńskiego w piłce halowej, zabrakło tym razem kilku drużyn, na których udział można było liczyć w poprzednich edycjach. Wobec absencji Korony Góra Kalwaria, FC Lesznowola i Jeziorki Prażmów szansę gry dostał więc zespół spoza naszego powiatu – KS Raszyn.

Najważniejsza ostatnia akcja
Z początku rywalizacja odbywała się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. W pierwszej z nich nie zawiódł jeden z faworytów turnieju – MKS Piaseczno, który – choć nie odniósł kompletu zwycięstw – spokojnie awansował do fazy pucharowej. Korzystnie zaprezentowali się również zawodnicy obecnego lidera A klasy. Laura Chylice powinna nawet wygrać grupę A, ale w ostatnim spotkaniu chyba nieco zlekceważyła drugą ekipę Jedności Żabieniec i pozwoliła gospodarzom zdobyć jedyne punkty w zawodach. Korzystnie wypadli również goście z Raszyna i amatorska drużyna Football 4 Fun. Grupę B wygrała z kolei Perła Złotokłos, która od samego początku udowadniała swoją postawą, że poważnie podeszła do memoriału. Największym rozczarowaniem może być z kolei postawa innego czwartoligowca. Sparta Jazgarzew przyjechała do Piaseczna w mocno rezerwowym składzie i w efekcie przegrała wszystkie swoje mecze. Zdecydowanie na plus należy za to docenić grę Orła Baniocha, który – podobnie jak KS Konstancin – w dobrym stylu wywalczył prawo do gry w fazie pucharowej, a z kolei Walce Kosów zabrakło do tego celu naprawdę niewiele.
O ile w ćwierćfinałach nie było w zasadzie niespodzianek, to prawdziwe emocje zaczęły się w półfinale. Szczególnie ciekawy był zwłaszcza pojedynek Perły z Raszynem, w którym piłkarze ze Złotokłosu zapewnili sobie grę w finale dosłownie w ostatniej akcji meczu. Piaseczno wypunktowało z kolei Laurę Chylice, a szczególnie dobrą partię rozegrał w tym meczu Zbigniew Obłuski, który nie tylko strzelał gole, ale i świetnie asystował. Mecz o trzecie miejsce określić można chyba najlepiej sformułowaniem, że grały wprawdzie dwie drużyny, ale gole strzelała tylko jedna. Raszyn, w przeciwieństwie do Laury, mniej kombinował pod bramką rywala i zamiast rozgrywania kolejnych akcji kombinacyjnych, oddawał celne strzały na bramkę Maksa Litki.

Decydujący cios Ambroziaka
W wielkim finale spotkały się w pełni zasłużenie dwie najlepsze ekipy turnieju. I choć faworytem do zwycięstwa byli raczej biało-niebiescy, to Perła przez cały mecz niemalże dosłownie gryzła parkiet i nie pozwoliła przeciwnikom na zbyt wiele. Pierwszego gola, po prostej stracie Piaseczna na własnej połowie, strzelił Michał Ambrozik. Wyrównał strzałem głową, po szybkim rozegraniu stałego fragmentu gry, Robert Majewski. I kiedy wydawało się już, że o wyniku finału rozstrzygną rzuty karne, na dwie sekundy przed końcem decydujący cios zadał Piasecznu Ambrozik. I już po chwili Perła mogła cieszyć się zwycięstwa w turnieju na środku boiska. Królem strzelców imprezy został Michał Ambrozik, najlepszym bramkarzem – Paweł Reszka (obaj Perła Złotokłos), a najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Kamila Matulkę (MKS Piaseczno).
Grzegorz Tylec


Przeczytaj też
Madetko wraca do Chylic (2018-02-23)
Zatrzymane w ćwierćfinale (2018-02-23)
Na szczytny cel (2018-02-09)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wichowski zniszczył rywala
· Zatrzymane w ćwierćfinale
· Miłe złego początki
· Madetko wraca do Chylic
· Skończyli rundę zasadniczą
· Pierwsza jesień nowych Gosirek
· Kobiety też grają w piłkę!
· Nagrodzono najlepszych sportowców
· X Fight najlepszym klubem w Polsce!
· Sparta ma się dobrze
· Piaseczno na czele Playareny
· Na szczytny cel
· Perła grała do końca
· Zwycięstwo po pięciu setach
· Międzynarodowa gwiazda Pucharu Zimy
· Świąteczne Grand Prix z wychowankiem
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Ruszyły zapisy na IX Bieg Raszyński
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
· Pamięci wspaniałego kolegi i hokeisty
· Wiosnę od jesieni dzieliły 42 km
· KS Raszyn rośnie w siłę
· Strażak z koroną maratonów
· Z Bundesligi do hali przy Westfala
· Najszybsze kadetki w Polsce
· Magicy piłki wyjdą na ulice
· Znicz spadł do drugiej ligi!
· Lasy Młochowskie pełne amatorów MTB
· Szykuje się wielkie ściganie
· Rodzinny Bieg Raszyński
· Już niedługo Bieg Raszyński
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest