Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 702), 2018-01-19
Rozgrywki Playarena coraz popularniejsze

PIŁKA NOŻNA Mamy już za sobą połowę sezonu w rozgrywkach piłkarskich szóstek Playarena. Po raz pierwszy w historii powiatu piaseczyńskiego zmagania odbywają się nie w jednym, a aż w trzech ośrodkach. W tym roku, po czterech latach funkcjonowania w Piasecznie, Playarena objęła również gminy Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria

W Piasecznie, w ramach rozgrywek do lat 18, o prymat walczą najmłodsze zespoły w całym powiecie. Na półmetku nie miała sobie równych drużyna Kojotów Piaseczno, która bez żadnej porażki pewnie zmierza ku mistrzostwu miasta. Drużyna Huberta Ostracha zdetronizowała do tej pory najlepszą drużynę piaseczyńskiego minifutbolu do lat 18-tu Gwardię Piaseczna. Teoretycznie szansę na zepchnięcie Gwardii na trzecie miejsce w ligowej tabeli ma jeszcze Inter Piaseczno, który w dalszym ciągu ma zaległy mecz do rozegrania, a w przypadku zwycięstwa przesunie się na drugą lokatę w tabeli. Na dalszych miejscach w tabeli panuje z kolei duży ścisk, a różnica pomiędzy czwartym a szóstym miejscem wynosi jedynie cztery punkty.
- Zwiastuje to olbrzymie emocje aż do samego końca rozgrywek – mówi Patryk Dudzicki, organizator rozgrywek Playarena w powiecie piaseczyńskim. - Wszystko wskazuje jednak na to, że losy mistrzostwa zostały już rozstrzygnięte, a zespołom pozostaje rywalizacja o wicemistrzostwo.
W Konstancinie-Jeziornie w szranki stają drużyny z kategorii OPEN (powyżej szesnastego roku życia).
- Także tutaj mamy zdecydowanego lidera, który znacznie uciekł pozostałej stawce zespołów – komentuje Patryk Dudzicki. - Mowa o najbardziej rozpoznawalnej na ogólnopolskiej arenie drużynie futbolu sześcioosobowego z całego naszego powiatu – El Pistolero.
Zespół ten przez całą rundę jesienną nie znalazł swojego pogromcy i pewnie kroczy po mistrzostwo. Na drugim miejscu plasuje się natomiast drużyna FC Interes, a na trzecim, z jednopunktową stratą do wicelidera, Madridistas. Paradoksalnie, prawdopodobnie jedyną drużyną, która jest w stanie odebrać mistrzostwo liderowi jest dopiero czwarty w tabeli zespół – Albicelestes Calvaria, który - podobnie jak lider - nie przegrał dotychczas ani jednego meczu. Do tego ekipa z Góry Kalwarii ma kilka zaległych meczów na koncie, między innymi z liderem i wydaje się, że to właśnie w trzech pozostałych do rozegrania starciach, pomiędzy El Pistolero a Albicelestes Calvaria, rozstrzygnie się kwestia pierwszego w historii mistrzostwa Konstancina-Jeziorny Playarena.
Powoli tworzy się również liga w Górze Kalwarii, do której w dalszym ciągu można się zapisać. Dotychczas rozegrane zostały dwa spotkania tychże rozgrywek, a liderem jest zespół Młodych Wilków Góra Kalwaria. Rozpoczęte zostały również zapisy do, w pełni darmowych, rozgrywek piłki nożnej sześcioosobowej w Lesznowoli, Prażmowie oraz Tarczynie.
Aby zgłosić, wraz ze znajomymi, zespół do ligi, wystarczy zarejestrować się na stronie www.playarena.pl. Następnie, za pośrednictwem strony internetowej, kapitan „tworzy” zespół, a pozostali zawodnicy aplikują o przyjęcie do niego. W końcu kapitan przyjmuje zgłoszenia zawodników i zgłasza zespół do ligi.
- Umawiamy się na mecz przez internet, bądź telefon, a gramy na orlikach i boiskach szkolnych w naszych miastach – zachęca Patryk Dudzicki. - Wszystko jest proste, przejrzyste i - co ważne - w pełni darmowe, dlatego zapraszamy do zgłoszeń wszystkich spragnionych piłkarskich wrażeń, bez względu na wiek czy umiejętności.
Grzegorz Tylec


Przeczytaj też
Jesień El Pistolero (2017-01-20)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Lesznowola zwycięża w Piasecznie
· Świetny turniej juniorek
· Zwycięstwo i podium dla Piaseczna
· Zostają w drugiej lidze!
· Grodzki w Laurze
· Dobry początek i dobry koniec
· Konstancin gromi w sparingu
· Srebrne Gosirki
· Wrócili na zwycięski szlak
· Coraz lepsze wyniki
· Zagrają o utrzymanie
· Zagraj w Lesznowoli!
· Orzeł zwycięża w Nadstal Cup
· Raszyn wygrał Memoriał Kazubka
· Zaczęli od porażki
· Jesteśmy zmotywowane, ale bez negatywnej presji
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest