Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 696), 2017-11-24
Za późno weszli w mecz

KOSZYKÓWKA, MUKS PIASECZNO – KS LEGION LEGIONOWO 68:88 (9:23, 28:29, 20:16, 11:20) O porażce z zespołem Legionu Legionowo zadecydowała w dużej mierze bardzo słaba pierwsza kwarta w wykonaniu podopiecznych Cezarego Dąbrowskiego. Dopiero po pierwszych 10 minutach gospodarze uwierzyli, że z faworyzowanym rywalem można powalczyć jak równy z równym. Niestety, było już wtedy za późno...

Zawodnicy MUKS Piaseczno rozpoczęli zawody ze zdecydowanie zbyt dużym respektem do przyjezdnych. W barwach drużyny z Legionowa trudno było nie dostrzec kilku zawodników, o których można by z powodzeniem powiedzieć, że są już weteranami mazowieckich parkietów. Z początku doświadczenie i rutyna całkowicie zdominowały młodość. Piasecznianie przez pierwszą połowę pierwszej kwarty nie potrafili zdobyć nawet jednego oczka, a Legion – zbytnio się nie wysilając – królował pod obiema tablicami i zdobywał sporo punktów z rzutów osobistych. Do tego mnożyły się niepotrzebne faule, a piłka – nawet w bardzo dogodnych sytuacjach – nie chciała jakoś znaleźć drogi do kosza ekipy z Legionowa.
W kolejnych odsłonach gry Piaseczno pokazało jednak, że umie zdobywać punkty. Zespół w końcu wszedł w mecz i wyraźnie poprawił jakość gry we wszystkich aspektach, ale żeby myśleć o zwycięstwie, zawodnicy Cezarego Dąbrowskiego muszą grać dobrze przez cały mecz, a nie tylko przez jedną czy dwie kwarty. Najlepszym punktującym wśród gospodarzy był tego wieczoru Paweł Sołśnia (13 punktów). Niestety, w tym spotkaniu nie mógł wystąpić, wyróżniający się w drużynie wzrostem, zawodnik Piaseczna Daniel Ciejka, który z pewnością bardzo by pomógł zespołowi w walce podkoszowej z silnie zbudowanymi przeciwnikami.
Kolejne spotkanie w hali SP nr 5 MUKS Piaseczno rozegra w najbliższą sobotę z KS Rosa Sport II Radom. Początek o godzinie 18.30.