Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 grudnia 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 695), 2017-11-17
Perła lepsza tylko do przerwy

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, MKS PIASECZNO – PERŁA ZŁOTOKŁOS 4:2 Jeśli chodzi o poziom emocji, to było to z pewnością spotkanie godne derbowego pojedynku. Jednak przynajmniej dwóch zawodników gości, z różnych względów, nie będzie tego meczu wspominać najlepiej

Ostatnia kolejka rozgrywek rundy jesiennej czwartej ligi w Piasecznie rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony przyjezdnych. Zaledwie trzy minuty od pierwszego gwizdka sędziego, po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę opanował Bartek Arak, który strzałem przy lewym słupku wyprowadził Perłę na - dość nieoczekiwane - prowadzenie. Dziesięć minut później było już jednak 1:1. Dobrze wykonany rzut rożny na gola zamienił Filip Jadacki, który wygrał walkę o uderzenie futbolówki głową w polu karnym. Piaseczno mogło i powinno wyjść na prowadzenie w 23. minucie. Po faulu Wojciecha Piotrowskiego jedenastkę wykonywał bowiem Kamil Ziemnicki, ale Paweł Reszka wyczuł jego intencje i zdołał obronić strzał. Co więcej, goście ze Złotokłosu poszli za ciosem. Trzy minuty później dośrodkowanie z prawej strony boiska przytomnie przepuścił Arak, a Konrad Zawadzki pewnym uderzeniem pokonał Radka Wąszewskiego.
Do kuriozalnej sytuacji w polu karnym Perły doszło z kolei w 33. minucie. W potwornym zamieszaniu jeden z zawodników gości nieczysto trafił w piłkę, która... wylądowała na poprzeczce. Przez cały czas na boisku było bardzo nerwowo i co chwila można było oglądać przepychanki bądź utarczki słowne z obu stron. Z pewnością nie był to mecz łatwy dla sędziego.
Jeszcze przed zmianą stron doszło prawdopodobnie do kluczowego momentu spotkania. Bartek Arak – chcąc sięgnąć piłkę – zaatakował wyprostowaną nogą bramkarza Piaseczna, otrzymał za to drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Zawodnik Perły był wściekły na sędziego, ale gdy opadły emocje, przeprosił swój zespół za nieodpowiedzialne zachowanie i za to, że w ważnym meczu osłabił zespół.
Pierwsza połowa miała również jeszcze jeden przykry akcent. W starciu z rywalem bardzo groźnej kontuzji nabawił się bowiem Mateusz Małuj, który jeszcze tego samego dnia przeszedł operację kolana w Konstancinie.
Po zmianie stron kibice obejrzeli już zdecydowanie bardziej jednostronne widowisko. Spowodował to zapewne fakt, że Piaseczno szybko zdołało wyrównać. W 47. minucie piłka, po rzucie rożnym, trafiła najpierw w słupek, a zaraz potem do Roberta Majewskiego, który posłał ją do siatki z najbliższej odległości. Następnie dwukrotnie błysnął Łukasz Krupnik. W 57. minucie piłkarz biało-niebieskich popisał się efektownym wolejem na 3:2, a w 80. minucie wykończył wzorowo wyprowadzoną kontrę przez Tomasza Dolińskiego i Marcina Oleksiaka. Grająca w dziesiątkę Perła nie była już w stanie tak skutecznie przeciwstawić się gospodarzom jak w pierwszej połowie gry i trzy punkty zostały w Piasecznie.