Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 687), 2017-09-22
Józefosław pożegnał lato

PIASECZNO/LESZNOWOLA W sobotę przy ul. Ogrodowej odbył się łączony piknik dla mieszkańców Józefosławia i Mysiadła. Organizatorzy zadbali bogaty program, w którym największe zainteresowanie wzbudziły pokazy sztuk walki i potańcówka na dechach

Tego dnia, na terenie obserwatorium astronomicznego Politechniki Warszawskiej, na brak atrakcji nie można było narzekać, a sam piknik został zorganizowany z naprawdę dużym rozmachem. Już na samym wejściu dzieci witał wóz strażacki OSP Mroków. Po chwili druhowie puścili pianę, a najmłodsi goście zaczęli zabawę na całego... Obok rozłożono miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci mogły pod okiem policjantów jeździć na rowerze i nauczyć się przepisów oraz właściwych zachowań podnoszących bezpieczeństwo. Nie zaniechano przy tym prewencji, a mundurowi rozdawali mieszkańcom ulotki m.in. zawierające porady, jak ochronić się przed złodziejem. – Na tego typu imprezach możemy w miłej atmosferze spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami – mówi kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – A i oni mogą lepiej poznać swoich dzielnicowych.
Jednym z nich był asp. sztab. Mariusz Wielogórski, który wygrał niedawno zawody „Dzielnicowy roku” zorganizowane przez garnizon stołeczny. Z tej okazji sołtys Józefosławia Jan Dąbek publicznie mu pogratulował, podziękował za pracę i wręczył pamiątkowy dyplom.

Widowiskowe pokazy sztuk walki
Tego dnia sporo działo się nie tylko na scenie, ale także w jej bezpośrednim sąsiedztwie, gdzie rozłożono drewniany parkiet. Po południu pojawiły się na nim specjalne maty i rozpoczęły pokazy sztuk walki przygotowane przez Bąkowski Fight Club. Można było m.in. zobaczyć na czym polega aikido, a także niezwykle widowiskowa i energetyczna capoeira (zawodnicy poruszali się w rytm muzyki). Wszystkich gości pikniku uroczyście powitał Jan Dąbek, podkreślając, że w organizację imprezy mocno zaangażował się także samorząd sąsiedniej gminy Lesznowola. – Mam nadzieję, że władze Piaseczna będą brały z Lesznowoli przykład. W końcu integrować można się nie tylko w obrębie własnej gminy – mówił sołtys Józefosławia. – Dzisiejszy piknik jest festynem przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Zależy nam na sąsiedzkiej integracji, ale też na tym, aby mieszkańcy poznali lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników, z krórych usług mogliby w przyszłości korzystać. Życzę wszystkim dobrej zabawy.

Dla każdego coś miłego
Wokół dużego terenu zielonego miejscowi (i nie tylko) artyści oraz wytwórcy rozstawili kramy z ceramiką, obrazami, rzeźbą, biżuterią i różnego rodzaju bibelotami. Jednym z nich był Sławomir Ibek, który przyjechał do Piaseczna aż z Zakroczymia. Pan Sławomir od lat zajmuje się rękodziełem ludowym, a konkretnie wyrobem drewnianych zwierząt, które mogą służyć także za krzesła, ławy do siedzenia czy stoliki. – Wszystkie zwierzęta mają nogi z akacji, bo jest ona niezwykle wytrzymała – wyjaśnia. – Korpusy robię natomiast ze świerka lub osiki, a potem całość maluję. Moje zwierzęta z powodzeniem nadają się na zewnątrz. Stanowią nie tylko ozdobę ogrodu, ale mają też walory użytkowe.
Na najmłodszych czekały m.in. dmuchańce, bańki mydlane, Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy, w którym można było przeprowadzać różnego rodzaju naukowe eksperymenty. Kto zgłodniał mógł zjeść kiełbaskę z grilla, gorącą grochówkę lub napić się wspaniałej kawy. Na scenie mieszkańców najpierw rozgrzała kubańska muzyka, a potem do głosu doszedł DJ Bogdan Fabiański, który rozkręcił potańcówkę na dechach.
Tomasz Wojciuk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Przełom w sprawie mieszkania dla rodziny z Ceramicznej
· Potraktowali piłą pomniki przyrody
· Do Czerska zlecą się kultowe maszyny
· Budżet obywatelski jak po grudzie?
· Gmina dopłaci mieszkańcom do biletów
· Ciernista droga do lepszej szosy
· Czy 724 kursuje za rzadko? Mieszkańcy twierdzą, że tak
· Droga 721-bis wyłania się z mroku
· Drzewko za makulaturę
· Mieszkają przy placu zabaw i... cierpią katusze
· Dęby pod topór? Gmina zaprzecza
· Seniorzy trafią na dworzec
· Łączy nas wspólna historia
· Triathlon. Zamknięte ulice
· Nasze życie zamieniło się w koszmar
· Gdzie jest pyton tygrysi?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Wybory miss wśród zabytków
· Tańsze bilety na wukadkę
· Promenada na dekadę przyjaźni
· Trwa budowa ścieżek rowerowych
· Zwiedź kaplicę Marylskich
· Kto inny dokończy remont pałacu
· Będą darmowe elektryczne autobusy
· Miejska, z leśnym zacięciem
· Po wino do nocnego? Zapomnij
· Szpital na Wrzesinie po operacji
· Więcej wody w kranach
· Kłopoty z renowacją dworku Chełmońskich
· Skończy się „dzikie” parkowanie
· Liczą na eksplozję pomysłów
· Przesiadasz się? Parkuj darmo
· Zastał Nadarzyn drewniany, a zostawił murowany
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest