Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 681), 2017-08-11
Nie chcą drogi przez spokojne osiedle

PIASECZNO Grupie mieszkańców Józefosławia nie podoba się propozycja wybudowania nowej ulicy, która miałaby przebiegać od ul. Ogrodowej przez Osiedlową aż do Wiejskiej na granicy gminy Lesznowola

– W Józefosławiu powstają kolejne osiedla, więc gmina zaczęła intensywnie rozglądać się za miejscami, w których mogłaby zbudować nowe drogi – uważa Andrzej Wasylkow, mieszkający w spokojnej okolicy przy ul. Osiedlowej. – Co ciekawe, w ramach aktualizacji planu miejscowego dla Józefosławia, pomysł aby poprowadzić między naszymi domami nowy trakt narodził się dosłownie miesiąc temu.

Wytną drzewa, przepędzą ptaki?
Pan Andrzej rozkłada przed nami mapę, na której widać przebieg planowanej drogi. Miałaby ona biec od ul. Ogrodowej do Osiedlowej po prywatnej nieruchomości, a następnie wchodzić na odgrodzoną od reszty miejscowości drogę gruntową. To właśnie przy tej drodze mieszkają osoby, w których gminne plany wzbudziły taki sprzeciw. – Jestem współwłaścicielem tej drogi i nie wyobrażam sobie, aby mogła ona zostać poszerzona do 10 m – mówi Roland Balicki. – W tej chwili to spokojna dróżka, którą dojeżdżamy do naszych domów. Kiedy stanie się drogą publiczną, cicha enklawa, w której mieszkamy, zmieni się nie do poznania. Będzie trzeba wyciąć posadzone przez nas drzewa oraz przesunąć ogrodzenia posesji, co będzie wiązało się także ze zmniejszeniem powierzchni naszych ogrodów.
– Przeniosłem się tu z Warszawy, aby mieć spokój i ciszę, a nie mieszkać obok głośnej przelotówki – dodaje Andrzej Wasylkow.

Droga zmieni charakter okolicy
Mieszkający nieopodal ul. Wiejskiej Mieczysław Sakowski prowadzi nas na teren swojej posesji. – Nowa droga przejdzie mi przez trawnik, na którym chciałem zbudować dom dla córki – nie kryje swego zatroskania mężczyzna. – Gdybym wiedział, że w tym miejscu powstanie przelotówka, w życiu bym nie kupił tej działki. Wydaje mi się, że to wszystko powinno wyglądać inaczej. Na całym świecie najpierw zbroi się teren i planuje infrastrukturę, a dopiero potem buduje. U nas najpierw powstały osiedla, a teraz władze myślą którędy poprowadzić nowe drogi.
Projekt planu miejscowego został wyłożony do wglądu 1 sierpnia i będzie dostępny do 1 września zarówno w urzędzie gminy, jak i na stronie internetowej. Do 22 września można zgłaszać do niego uwagi. A już 18 sierpnia w sprawie planu odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Józefosławia. – Mam nadzieję, że gmina wycofa się ze swojego pomysłu – liczy Andrzej Wasylkow.
– Rejon między ul. Wiejską w gminie Lesznowola i ul. Ogrodową jest pozbawiony poprzecznych połączeń – wyjaśnia Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Projektowana droga jest ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości 6 metrów i będzie stanowiła połączenie lokalne. W obowiązującym dla Józefosławia planie obecnie jest tam droga wewnętrzna, również 6-metrowa w formie sięgacza. Celem nowego planu jest m.in. przywrócenie prawidłowej obsługi komunikacyjnej Józefosławia, szczególnie w zakresie powiązań poprzecznych między głównymi drogami. W trakcie pierwszego wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu mieszkańcy wskazali problemy komunikacyjne jako największą bolączkę ich miejscowości. Nowy projekt planu proponuje rozwiązania, które mają pomóc w ukształtowaniu spójnego systemu drogowego.
Tomasz Wojciuk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Słup niezgody
· Powstała hala magazynowa. Mieszkańcy kreślą czarne scenariusze
· Spóźnieni zgodnie z rozkładem
· Inwalidka? Na koniec kolejki!
· Sąsiedzi spalarni zwierząt narzekają na fetor
· Gmina gospodarzy? To niech kosi!
· Przepełnione pociągi i korki na przejeździe
· Michałek już po operacji
· Wzięta w betonowe kleszcze
· Matka: Czujemy się jak żebracy
· „Bezpieczna nawierzchnia” rani dzieci
· Wyrośnie osiedle-gigant. Sąsiedzi pełni obaw
· Piją w centrum miasta
· Pluskwy dręczą mieszkańców
· Uciążliwa inwestycja w Jazgarzewie
· W Czarnowie powstaje chodnik
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Wolą dmuchać na zimne
· Miej serce dla swojego serca
· Niebezpieczny park Potulickich?
· Rodzice drżą o to, co będzie, gdy ich zabraknie
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
· Kultura jazdy a rondo Królewska
· Błyskawiczna pomoc
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Festiwal Otwartych Ogrodów
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest