Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 677), 2017-07-14
Po tygodniu nowa p.o. prezesa

KONSTANCIN-JEZIORNA W trybie pilnym, w niedzielę, rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej oddelegowała ze swojego grona dwie kolejne osoby do tymczasowego zarządzania spółdzielnią

Anna Krajewska, poprzednia p.o. prezesa wybrana 1 lipca, w piątek zrezygnowała z okresowego stanowiska oraz z mandatu członka rady nadzorczej spółdzielni. Wszystko wskazuje na to, że misja uporządkowania pracy spółdzielni przerosła byłą p.o. prezesa. Z zarządu odeszła wraz z nią również delegowana z rady Anastazja Pieńkos, która pełniła obowiązki wiceprezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych.
Aby ratować sytuację i nie zostawiać spółdzielni zrzeszającej ponad 800 członków bez steru, a pracowników SML-W bez nadzoru, rada spotkała się w siedzibie przy ul. Sobieskiego 6 w niedzielę.
Justyna Rawska oraz Bogdan Kozłowski mają zarządzać SML-W przez około miesiąc, do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego konkursu na fachowego prezesa. Za kilka dni rada nadzorcza ma zebrać się ponownie, aby ogłosić konkurs na zastępcę prezesa. Nowa pani p.o. prezesa jest prawnikiem, ma 31 lat i będzie próbowała zapanować nad „bałaganem” (jak to określił jeden z dobrze poinformowanych członków spółdzielni) panującym w dokumentach SML-W.
Obecna sytuacja jest konsekwencją ostatniego walnego zgromadzenia członków SML-W, które zakończyło się w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Na zebraniu miało zapaść kilka bardzo istotnych decyzji dla przyszłości spółdzielni. Były (bo odwołany podczas walnego) prezes Piotr Bakun przekonywał zebranych do udzielenia zgody na zaciągnięcie częściowo umarzalnej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację 25 bloków. Jednak większość z przybyłych była przeciwna forsowanemu przez prezesa programowi remontów. Ich zdaniem Piotr Bakun zadłużyłby SML-W, co spowodowałoby odczuwalny wzrost czynszów. Oponenci zwracali uwagę, że prezes nie ujawnia wszystkich danych, ani prawdziwych kosztów planowanych przez siebie prac. Ostatecznie nie udzielili zarządowi absolutorium i odwołali Bakuna ze stanowiska. Pozbawiony pracy prezes udał się na zwolnienie lekarskie.
Piotr Bakun uważa, że kwestią sporną, w wyniku której stracił stanowisko, jest walka pomiędzy różnymi grupami interesu w spółdzielni o dojście do władzy, a nie sprawa docieplenia budynków. – Termomodernizacja bloków na Grapie spółdzielni nie minie, bo niektóre są w bardzo złym stanie. Mieszkańcy bloków, w których jest grzyb na ścianach, a zimą 16-17 stopni w pomieszczeniach, tego nie odpuszczą. Nadal uważam, że moja propozycja przeprowadzenia inwestycji z udziałem zewnętrznej pomocy zwrotnej i bezzwortnej jest jedyną rozsądną opcją dla spółdzielni. Szkoda, że spółdzielcy z Konstancina boją się z niej korzystać i tak łatwo dają sobą manipulować – ubolewa były prezes.
Na walnym zebraniu wybrano także nową, 9-osobową radę nadzorczą, ponieważ poprzednia 27 maja, zaledwie trzy miesiące po wyborze, oddała mandaty (bo „mieli dość”).
Piotr Chmielewski


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Dramat na Karczunkowskiej
· Piesi jak na linii frontu
· Pasażerowie wystawieni do wiatru
· Chcą nam zabrać słońce!
· Książki znalezione przez mieszkankę trafiły pod dach
· Spółdzielnia zakazała dokarmiania kotów
· Pomóżmy Jankowi!
· Od przewijaków po kącik relaksu
· Kolejarze, dajcie żyć!
· Mieszka w walącym się domu
· Ograbieni wciąż walczą z bankiem
· Z maczetą na grzyby
· Straż miejska wlepia mandaty przy ZUS-ie
· Kocham i szanuję swój zawód
· „Kosmiczne” pomidory urosły w centrum Piaseczna
· Plac zabaw zamknięty w biurokratycznej niemocy
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Sąsiedztwo jak za karę
· Kultura jazdy a rondo Królewska
· Błyskawiczna pomoc
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Festiwal Otwartych Ogrodów
· Wspólna uprawa warzyw? Czemu nie!
· Przyszłość wójta i rady w rękach mieszkańców
· Na majówkę, na żaglówkę
· Linia 400 kV – nowe otwarcie
· Smog na ulicach
· W niedzielę koniec głosowania
· Dziś dzień pamięci ofiar obozu Dulag 121
· Obywatelski tort podzielony
· Oddaj swój głos!
· Radość z dzielenia się wiarą
· Szansa dla chorych na raka
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2017  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest