Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 676), 2017-07-07
Gorąca impreza na piaseczyńskim rynku

1234
PIASECZNO Głośna, rytmiczna muzyka, ogień i dym oraz wielki LED’owy robot – tak wyglądała piąta, jubileuszowa impreza z cyklu Housepital. Publiczność entuzjastycznie przyjęła zwłaszcza występ gwiazdy wieczoru - C-Bool’a. Niestety, zabawa skończyła się już o godz. 22, choć dla wielu mogła potrwać znacznie dłużej…

Housepital Piaseczno to projekt, który daje okazję do zaprezentowania muzyki klubowej w warunkach plenerowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest DJ Martin Rosa. O mieszkającym w Głoskowie, 17-letnim wówczas, DJ’u pisaliśmy w Kurierze Południowym już w 2008 roku.
- Początki mojego grania opierały się na niesamowitym zainteresowaniu DJ’ami, stylami muzycznymi, imprezami, sprzętem itp. - mówił wtedy Marcin Rosa. - W końcu dokonałem zakupu upatrzonej konsoli i przystąpiłem do tworzenia muzyki na prostych programach komputerowych. Na poważnie zaczęło się to w wieku 12 lat. Wówczas doszedłem do wniosku, że DJ’ka to coś dla mnie.
Na początku grał na imprezach dla znajomych, następnie zadebiutował na balu gimnazjalnym w szkole w Prażmowie, a później w piaseczyńskim Klubie Kino (gdzie sprowadził, między innymi, DJ’a Beattraaxa), w którym obecnie mieści się restauracja Szara Eminencja. Kolejnym krokiem były cykliczne spotkania z muzyką klubową w Domu Kultury. Przez cały ten czas Martin Rosa zawsze przyznawał, że najbardziej lubi wprowadzać innych w stan euforii przy pomocy muzyki, a od pięciu lat może to robić na dużą skalę. Szansę dały mu gmina Piaseczno i miejscowe Centrum Kultury, które potrafił skutecznie zarazić koncepcją profesjonalnie przygotowanego festiwalu na zrewitalizowanym Placu Piłsudskiego.
Na tegorocznej edycji Housepital, oprócz samego organizatora, wystąpili Dj Slim, Nino Suarez i Jacob Core. Płynącej ze sceny muzyce towarzyszyła również odpowiednio dobrana oprawa wizualna. Po raz kolejny pojawił się, uwielbiany przez publiczność, wielki LED’owy robot, a do wspólnej zabawy zachęcały wszystkich obecnych Weronika Piekut i Aleksandra Róg – efektownie prezentujące się tancerki z Beautiful Disaster Crew. Oprócz tego ze sceny co jakiś czas buchały płomienie ognia i dym, a całość dopełniało zróżnicowane, dynamicznie zmieniające się oświetlenie.
Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był jednak tego wieczoru C-BooL - polski DJ i producent muzyczny, który w swojej 18-letniej karierze zagrał już w setkach klubów w Polsce i zagranicą. Zaprezentował on zróżnicowany set, podczas którego udowodnił, że ma świetnie wyczucie publiczności. Szczególnie interesująco wypadł fragment gdy „dyrygował” ludźmi, którzy – w rytm muzyki – machali telefonami komórkowymi z włączonym oświetleniem.
- C-BooL dał czadu! – mówi Małgorzata, mieszkanka Piaseczna. - Ze sceny płynęła cały czas pozytywna energia i ludzie bardzo fajnie reagowali i się bawili. Super, że stary hit „Freed from desire” został przypomniany, a nawet wpleciony był też kawałek Nirvany. Taka impreza jest potrzebna w naszym mieście, co było widać najlepiej po frekwencji. Szkoda tylko, że może za wcześnie się zaczyna, bo większość ludzi schodzi się na rynek dopiero koło godziny 20.
Grzegorz Tylec


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W Parku Zdrojowym popłynął jazz
· Święto jazzu w uzdrowisku
· Sztuka ulicy, głos serducha
· Ruszyło kino pod chmurką
· Zakątek pełen kultury
· Rockowy początek wakacji
· Pod-wieczorek świętojański
· Dzień kwiatów i wianków
· Tradycja z teraźniejszością
· Z drugiej strony globu
· Rodzinna wystawa
· Królestwo pięknych głosów
· Po 362 latach Szwedzi znów zdobędą zamek
· Gwiazda zza oceanu w Konstancinie
· Zabrzmiały chłopięce głosy
· Mniej poważne Con Fuoco
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
· Dużo zabawy na Dniach Pruszkowa
· Grażyna Łobaszewska nauczy wokalu
· Na koniec czary-mary
· Kobiety i ich metamorfozy
· W innym świecie pana Piotra
· Walentynkowy recital Katarzyny żak
· Pectus zagrał kolędy i pastorałki
· Poznać i zrozumieć inność
· Dzieła mistrza Jana
· Koncert orkiestry przywitał Nowy Rok
· Odkurzeni bohaterowie
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest