Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 675), 2017-06-30
Dziś biegowy jest karnawał

12
KONSTANCIN-JEZIORNA Niedzielny III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego to były trzy godziny świetnej zabawy pod znakiem sportu, rekreacji i pomocy charytatywnej

Na starcie 10-kilometrowego dystansu po raz pierwszy stawiło się tak wielu amatorów biegania, ponad 700. Dodatkowo, po raz pierwszy swoją trasę w parku zdrojowym (350 m) do pokonania miały kilku- i nastolatki. U nich zrezygnowano z medali, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Człowiek zakochany w sporcie
Impreza w parku zdrojowym zgromadziła mistrzów olimpijskich, aktorów, gwiazdy telewizji oraz gospodarzy miasta. Organizatorzy z agencji DEM’a zaprzęgli ich wszystkich do dekorowania biegaczy pamiątkowymi medalami, a dawnego sprintera i wielokrotnego medalistę Mariana Woronina uczynili pilotem biegu. Sportowcy tłumaczyli nam, że wzięli udział w wydarzeniu, by oddać hołd Piotrowi Nurowskiemu, który zginął w katastrofie smoleńskiej. – Trzeba czcić pamięć tego wspaniałego człowieka. Piotr potrafił scalić rodzinę olimpijską, wspominam go z ogromnym sentymentem – mówił Paweł Skrzecz, pięściarz i mistrz olimpijski.
– Piotr Nurowski był takim działaczem, jakim powinien być – wtórował mu Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.
Byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspominał też Andrzej Majkowski, jego długoletni przyjaciel, sąsiad i jeden z inicjatorów zorganizowania niedzielnego biegu. – Piotr był człowiekiem zakochanym w sporcie, za jego czasów polska lekkoatletyka notowała znakomite wyniki. Wybraliśmy Konstancin na miejsce biegu, bo Piotr spędził w nim ostatnie kilkanaście lat. Dziś przy jego domu znajdzie się półmetek biegu – zapowiedział.
Niespodziankę wszystkim zrobił Andrzej Rosiewicz. Dzień wcześniej napisał piosenkę, wieczorem nagrał ją w studio i przywiózł gotową do odtwarzania. Utwór w rytmie samby stał się hymnem imprezy. „W Konstancinie jest zabawa, dziś biegowy jest karnawał” – śpiewał też na żywo.

Ukraina zdominowała podium
W kategorii mężczyzn podium miało barwy żółto-niebieskie. Ukraińcy prowadzili w ulicznym biegu od początku. Złotem udekorowano Ruslana Savchuka z Kołomyi, srebrem Pavela Vereckyiego z Doniecka, a brązem Mykhaylo Iveruka z Rivne. Pierwszym Polakiem na mecie był Piotr Łobodziński, obecny mistrz świata… w biegach po schodach na szczyty wieżowców. – Miałem jechać na mistrzostwa świata do Kantonu w Chinach, ale zostały odwołane. Dziś sprawdzam swoją formę – powiedział po pokonaniu 10 km. Warszawiak wystartował ze swoją partnerką życiową, Iwoną Wichą, biegaczką na orientację z Góry Kalwarii. Pani Iwona dobiegła na metę jako trzecia kobieta (po Ukraince Valentynie Kiliarskiej i poznaniance Agnieszce Janasiak) i zachwiała się na nogach. – Zasłabłam, ponieważ od stycznia nie trenowałam. Od roku borykam się infekcję bakteryjną i jestem w trakcie leczenia. Zamierzałam osiągnąć formę w październiku – tłumaczyła odpoczywając na leżaku.
Organizatorzy wydzielili kategorię dla biegaczy z Konstancina-Jeziorny. W tej grupie pierwszy na mecie (jako 30. w zestawieniu generalnym) pojawił się 24-letni Jan Baran. – Trenuję amatorsko, biegam na dystansach od 5 km do półmaratonu. Nigdy nie patrzę, jakie miejsce zająłem, bo wiem, że są lepsi ode mnie – przyznał.
Przed biegaczami trasę pokonał na specjalnym trójkołowcu Piotr Małek, mistrz Polski w jeździe na wózku. A wśród amatorów biegania znalazł się pies – Punia. Również na mecie otrzymała medal. Niektórzy trasę pokonywali dla podkreślenia specjalnej okazji. - Malwina i Piotr Szymańscy tak uczcili 9. rocznicę ślubu. Na metę wbiegli trzymając się za ręce.
Po zawodach uczestnicy relaksowali się, a także wzięli udział w aukcji koszulki podpisanej przez najwybitniejszych polskich olimpijczyków. Dochód przeznaczono na leczenie 7-letniego strażaka OSP z Kazimierza Dolnego.
Imprezie patronował Kurier Południowy.
Piotr Chmielewski


Przeczytaj też
Dzień Świerczka (2018-05-18)
Mają trzecią ligę, jest apetyt na drugą (2018-04-27)
Porażka z Polonią (2018-04-20)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W light contact X Fight najlepszy w Polsce!
· Oliwia wicemistrzem Polski
· Zagrali dla Paulinki
· Darmowy trening na rynku
· Sparta już bez Gołębiewskiego
· Awans jest ich!
· Warszawa wygrywa w Piasecznie
· MUKS Piaseczno znów trzeci w Polsce!
· Worek medali na początek
· Udany finisz Konstancina
· Siatkówka w letnim wydaniu
· Ich pierwsze mistrzostwa
· Sukcesy małych gladiatorów
· Godne pożegnanie
· Mistrzowska gala w Mysiadle
· Finał nie dla podwórkowych ekip
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
· Mają trzecią ligę, jest apetyt na drugą
· Jedyny taki bieg
· Doceniono utalentowaną kolarkę
· Rozdajemy pakiety startowe na Bieg Raszyński!
· Ruszyły zapisy na IX Bieg Raszyński
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest