Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 673), 2017-06-09
Festiwal Otwartych Ogrodów

BRWINÓW Już w najbliższy weekend, 10 i 11 czerwca na terenie gminy odbędzie się jedenasta edycja Festiwalu Otwartych Ogrodów. Impreza obejmie swym zasięgiem nie tylko Brwinów, ale także Otrębusy, Owczarnię, Koszajec i Żółwin. W każdej z tych miejscowości na mieszkańców będzie czekało mnóstwo atrakcji

W ramach festiwalu odbędzie się w sumie kilkanaście niezwykle interesujących wydarzeń. W sobotę rano, od godz.10, w Parku przy Toeplitzówce w Otrębusach (ul. Wiejska 1) będzie można zjeść śniadanie po amerykańsku. Organizatorzy zaplanowali także wydarzenia towarzyszące, jak quiz wiedzy o USA, wystawę plakatów czy wystawę malarstwa na tkaninie uczniów Marzenny Jacniackiej z pracowni plastycznej świetlicy OKej. Tłem muzycznym będą amerykańskie przeboje z lat 50. Z kolei w Owczarni w godz. 10-16 będzie można zwiedzać pracownię ArtWilk (ul. Grodziska 18), gdzie zostaną wystawione obrazy państwa Marii i Jerzego Wilków. W tym samym czasie fundacja Jera i Wańka Wstańka zaprosi do Brwinowa (ul. Orzeszkowej 8/1), gdzie w zielonym miejskim ogrodzie, będzie można posadzić zioła, warzywa i owoce, zbudować ze słomy amfiteatr oraz uszyć ekologiczną torbę na zakupy. Dzieci będą mogły posłuchać bajki, a starsi – fragmentów książki „Sekretne życie drzew”. Na wszystkich będzie czekało także ciasto i świeżo wyciskane soki.

Na żeglarską nutę

W Żółwinie (ul. Nadarzyńska 63A/B) od godz. 11 fundacja Projekt Żółwin zaprosi na nietypowy rejs, połączony z malowaniem żeglarskich tatuaży i nauką wiązania węzłów, a zespół „Zejman i Garkumpel” zachwyci słuchaczy autorskimi tekstami rodem z morskich opowieści. W sobotę dużo atrakcji zaplanowano zwłaszcza dla dzieci. W Dworku Zagroda w Brwinowie (ul. Grodziska 57) w godz. 12-14 odbędą się warsztaty malarskie „Malowanie na Śniadanie”, na które zaprosi Galeria Pomysłów Pasja. Inspiracji ma dostarczyć otaczająca przyroda, a na koniec będzie można obejrzeć wystawę „Cztery Pory Roku”. Od godz. 15, w tym samym miejscu, odbędzie się natomiast przegląd małych form teatralnych. Uczniowie z miejscowych szkół wystawią m.in. „Królewnę Śnieżkę”, „Żywą historię klasy” i „Samych swoich”. Po występach młodych aktorów zaplanowano wspólne ognisko. A wieczorem, o godz. 18, koncert zagra zespół oryginalnych akordeonistów - Motion Trio.
Dla miłośników czworonogów swoje podwoje otworzy natomiast w godz. 11-13 Psi Ogród (Brwinów, ul. Sportowa 13), gdzie będzie można zasięgnąć wiedzy na temat psich zachowań u doświadczonego behawiorysty.
Z kolei w Zielonym Zakątku w Koszajcu (w godz. 18.30-21.30), do tańca zagra kapela Dorosza, kultywująca tradycja muzyczne wschodniego i południowo-wschodniego Mazowsza. W repertuarze m.in. polki i walczyki rodem z przedwojennych wiejskich wesel i potańcówek. Kto zgłodnieje, będzie mógł posilić się ciastem drożdżowym i chlebem z własnego wypieku.

Niedziela pod znakiem teatru i muzyki
W niedzielę festiwal zacznie się o godz. 10 w parku miejskim w Brwinowie, gdzie Stowarzyszenie Sarna zaprezentuje wystawę obrazów miejscowych artystów. O godz. 14 rozpocznie się natomiast spektakl „Koło” w wykonaniu artystów z teatru Kiosk Ruchu, a o godz. 12 w Ogrodzie państwa Wernerów przy ul. Słonecznej 3 goście będą mogli wysłuchać skróconej wersji opery Moniuszki „Straszny dwór”. Muzyce będzie towarzyszyła plenerowa wystawa malarstwa oraz poczęstunek. W tym samym czasie w Świetlicy ŚOPS przy ul. Grodziskiej 31 rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział we wspólnym śpiewaniu piosenek, a także grach i zabawach ludowych. W programie również występ taneczno-wokalny. A o godz. 12.30 w parku miejskim Szkoła Helen Doron zorganizuje warsztaty pszczelarskie z udziałem żywych pszczół.
Kilka atrakcji zaplanowano także na późne popołudnie. Przyrodnicy będą mogli odwiedzić Zimozielony Ogród Andrzeja Zawadzkiego (ul. Lilpopa 42), gdzie w godz. 17-19 odbędzie się prelekcja na temat roślin. Park miejski pożegna się z mieszkańcami dwoma koncertami: o godz. 18 odbędzie się ostatni koncert zespołu Niespiesznie, zaś o godz. 19 wystąpi Mamadou&Sama Yoon. Z kolei z Sali Kameralnej przy Pałacu w Karolinie (ul. Świerkowa 2, Otrębusy) zabrzmi o godz. 19 muzyka Chopina w wykonaniu prof. Kazimierza Gierżoda, miejscowego pianisty i pedagoga.


Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Mała Gabrysia, wielki koncert
· Domagają się szerszej drogi i chodnika
· Coraz rzadziej rozdają jedzenie...
· Mieszka z rodziną w 7-metrowym pokoju
· Spór o usługę za 75 tys. zł. Czy policja wyjaśni sprawę?
· Pijany prowadził trzeźwego
· Mieszkańcy Żabieńca zbierają na nowy dom dla pogorzelców
· Dramat na Karczunkowskiej
· Piesi jak na linii frontu
· Pasażerowie wystawieni do wiatru
· Chcą nam zabrać słońce!
· Książki znalezione przez mieszkankę trafiły pod dach
· Spółdzielnia zakazała dokarmiania kotów
· Pomóżmy Jankowi!
· Od przewijaków po kącik relaksu
· Kolejarze, dajcie żyć!
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
· Kultura jazdy a rondo Królewska
· Błyskawiczna pomoc
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Festiwal Otwartych Ogrodów
· Wspólna uprawa warzyw? Czemu nie!
· Przyszłość wójta i rady w rękach mieszkańców
· Na majówkę, na żaglówkę
· Linia 400 kV – nowe otwarcie
· Smog na ulicach
· W niedzielę koniec głosowania
· Dziś dzień pamięci ofiar obozu Dulag 121
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest