Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 lipca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 lipca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 lipca 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 668), 2017-04-28
W małych derbach lepsza Sparta

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, SPARTA II JAZGARZEW – MKS II PIASECZNO 2:1 W obecnym sezonie oba zespoły mają zupełnie inne cele. Sparta będąca liderem trzeciej grupy warszawskiej A klasy, nie ukrywa tego, że chciałaby awansować do ligi okręgowej. Drugi zespół biało-niebieskich koncentruje się z kolei na zapewnieniu sobie spokojnego utrzymania. Po porażce w Chylicach zawodnicy Karola Matulki musieli w tym meczu sięgnąć po trzy punkty, jeśli chcieli pozostać na pierwszym miejscu w tabeli

W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, choć coraz bardziej widoczna była optyczna przewaga ze strony gospodarzy. Mniej więcej w 20. minucie meczu w Wólce Kozodawskiej zaczęło padać, co nie pozostało bez wpływu na jakość gry, bo – z jednej i z drugiej strony – brakowało naprawdę dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia.
Sparta najgroźniejsza była ze stałych fragmentów gry. W 23. minucie blisko gola był Wojciech Gajownik, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego od grającego trenera pierwszego zespołu z Jazgarzewa Marka Gołębiewskiego. Jego uderzenie głową minęło jednak w pewnej odległości bramkę Piaseczna. Kolejna dobra sytuacja dla Sparty wzbudziła natomiast spore kontrowersje. Łukasz Kania ścigał się do piłki z bramkarzem Piaseczna i zaatakował ją agresywnie wyprostowaną nogą – niestety, oprócz futbolówki trafił również przy okazji w interweniującego golkipera. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę, choć ławka rezerwowych gości zdecydowanie domagała się czerwonej. Byłaby to jednak chyba zbyt surowa kara dla słynącego z twardej i zdecydowanej gry Kani, który jednak w tej sytuacji nie chciał zrobić krzywdy Konradowi Drązikowskiemu, a po prostu zdobyć gola. Ten sam zawodnik miał zresztą jeszcze jedną okazję tuż przed przerwą, ale jego płaskie uderzenie zza pola karnego było niecelne.
Na gole i większe emocje w tym spotkaniu trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 50. minucie przewaga gospodarzy przyniosła wreszcie wymierny efekt. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gołębiewskiego piłkę na wślizgu uderzył Mateusz Keller i zrobiło się 1:0. Kolejna bramka padła niespełna 10 minut później. Po podaniu Kani piłkę w ekwilibrystyczny sposób uderzył w polu karnym Keller, ta odbiła się jeszcze od słupka, a z najbliższej odległości do siatki dobił ją Filip Lubański. Sparta nie zamierzała na tym bynajmniej poprzestać. Po akcji Gajownika szansę po raz kolejny miał Kania, ale także i tym razem nie potrafił pokonać bramkarza rywali. W 63. minucie nie wytrzymał z kolei szkoleniowiec biało-niebieskich Bartosz Kobza, który – po głośnym wyartykułowaniu swojej oceny pracy arbitra – został przez niego odesłany na trybuny. Ostatnie słowo tym meczu należało jednak do Piaseczna. W 84. minucie, po jednym z nielicznych błędów defensywy Sparty, sam na sam z Mateuszem Jaworskim wyszedł Mateusz Krupnik i świetnym uderzeniem po długim rogu nie dał mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję.
Mały derby w A klasie wygrała ostatecznie drużyna z Jazgarzewa, ale już w najbliższą sobotę o godz. 11, w ramach rozgrywek czwartej ligi, zmierzą się ze sobą pierwsze drużyny Sparty i Piaseczna. Gospodarzem zawodów będą tym razem biało-niebiescy.