Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 664), 2017-03-31
Norbi Show

KOSZYKÓWKA, III LIGA, MUKS PIASECZNO - PULTOVIA PUŁTUSK 74:64 (19:24, 23:4, 18:17, 14:19) Trwa świetna dyspozycja piaseczyńskich koszykarzy, którzy odnieśli właśnie piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach trzeciej ligi. Niekwestionowanym bohaterem meczu z Pultovią był Norbert Makulec, który tego wieczoru zdobył aż 29 punktów!

Druga faza rozgrywek (o miejsca od siódmego do dwunastego) układa się podopiecznym Cezarego Dąbrowskiego, jak do tej pory, znakomicie. Po pokonaniu Trójki Żyrardów MUKS odniósł kolejne zwycięstwo – tym razem w spotkaniu wyjazdowym z MKS Grójec (69:88). W rywalizacji z Pultovią z początku górą byli jednak goście, którzy szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca kwarty. Na szczęście można było liczyć na trafienia dystansowe Norberta Makula (trzy „trójki” w dwie minuty) i Kamila Banowicza. Nic jednak nie zapowiadało tego, co stanie się w drugiej odsłonie gry. Piasecznianie wygrali ją aż 23:4, a jedyne punkty z gry przyjezdni zdobyli... trafiając rzuty osobiste. Kwarta bez jednego celnego rzutu z gry? To zdarza się wśród seniorów niezwykle rzadko. Świetna defensywa napędzała z kolei gospodarzy – trafiali więc Mateusz Lisiewicz, Paweł Sołśnia i Kamil Banowicz.
Po zmianie stron mecz zrobił się znów wyrównany, a w czwartej kwarcie – kiedy wydawało się, że jest już po zawodach – Pultovia zaczęła nagle odrabiać straty i wynik (z ledwie czteropunktową przewagą) był już zagrożony. Na szczęście świetnym finiszem popisali się Makulec i Banowicz, dzięki którym MUKS wygrał ostatecznie dziesięcioma punktami.
Kolejne spotkanie koszykarze z Piaseczna zagrają już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia. Ich przeciwnikiem będzie MKS Grójec. Początek meczu w hali SP nr 5 o godzinie 18.