Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 sierpnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 sierpnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 sierpnia 2017 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 662), 2017-03-17
Będziemy się ślizgać i latem

GÓRA KALWARIA W jednej z chłodni byłego Horteksu w sobotę pierwsi łyżwiarze przez dwie godziny testowali nowo powstałe lodowisko. Obiekt przygotowano z myślą o treningach ekip hokejowych i zorganizowanych grup, ale i pojedynczych amatorach łyżew

W „dniu otwartym” na lodowisku o wymiarach 50 na 20 metrów nie było tłumów, ale ci, którzy przyszli wypróbować zmrożoną taflę, wychodzili zadowoleni. Marta Górska przyjechała z Glinek po drugiej stronie Wisły z dwójką dzieci. – Lodowisko jest fajne, duże. Będziemy przyjeżdżali częściej – zapowiedziała.
Jednym z pierwszych łyżwiarzy był w sobotę burmistrz Dariusz Zieliński. Poprzednio miał łyżwy na nogach... pięć lat temu, podczas otwarcia Białego Orlika przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii. – Cieszę się, że zima za nami, a my mamy szansę rozpocząć sezon łyżwiarski – komentował. – Życzę inwestorowi, żeby to przedsięwzięcie się udało, bo byłoby wyróżnikiem nie tylko naszego miasta, ale i Mazowsza. Bo tego rodzaju obiektów brakuje. Żeby osiągnąć wyniki w sportach zimowych, trzeba trenować cały rok – zauważa.
Burmistrz zdradza, że już toczą się rozmowy na temat powołania sekcji hokejowej dla dzieci i młodzieży w Górze Kalwarii. – Przed laty na naszym terenie sukcesy w hokeju święcił klub sportowy z Baniochy, ma w tym duże doświadczenie – przypomina włodarz. Z naszych informacji wynika, że z treningami hokejowymi zamierza ruszyć KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

Konkurencja dla Torwaru
– Na Mazowszu do tej pory istniało tylko jedno lodowisko całoroczne, warszawski Torwar. Jest bardzo obłożony i w jego pobliżu są kłopoty z parkowaniem. Dlatego dojazd ze stolicy czy Piaseczna do Góry Kalwarii jest dobrą alternatywą. Naszym obiektem już interesują się sekcje hokeja m.in. z Radomia i Siedlec oraz osoby trenujące short track [czyli jazdę szybką na krótkim torze – przyp. red.] z Konstancina-Jeziorny – zdradza Waldemar Maryniak, były hokeista, prezes MOZHL i dyrektor ośrodka. W sobotę na tafli przy ul. Pijarskiej 121 trenowały reprezentantki hokejowej kadry Mazowsza.
– Otwarcie całorocznego lodowiska w naszej okolicy to bardzo dobry pomysł – uważa Tomasz Kucza z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie, którego zawodnicy specjalizują się w jeździe szybkiej na łyżwach i odnoszą w tej dyscyplinie wiele sukcesów.
W ostatnich dniach do obiektu zostały dostarczone łyżwy do wypożyczalni oraz sprzęt do ich ostrzenia. Waldemar Maryniak mówi, że ślizgawka jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych codziennie w godz. 19-20.30, a w niedzielę dodatkowo w godz. 15-16.30. Wstęp kosztuje 10 zł (dla dorosłych) i 5 zł (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew: 10 zł.
Wybierając się na łyżwy, trzeba się ciepło ubrać, ponieważ w hali panuje stała temperatura około -8 stopni Celsjusza. Do obiektu można dotrzeć przez bramę przy niebieskim biurowcu. Inwestorzy negocjują z Tesco, aby można było docierać do lodowiska przez furtkę od strony parkingu supermarketu.

Narciarze też potrenują?
Lodowisko w dawnym magazynie koncentratów owocowych to zaczątek Mazowieckiego Ośrodka Sportów Zimowych. Jego tworzenie w Górze Kalwarii rozpoczęły Mazowiecki Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie (MOZHL), podobna organizacja snowboardu, Polska Federacja Sportów Zimowych i warszawska Fundacja Kompendium. Plany inwestorów są rozłożone na 5-6 lat. W ich zamierzeniach jest przygotowanie w kolejnej hali pierwszego w Polsce toru do jazdy na nartach biegówkach, otwarcie krytego skateparku, hotelu z restauracją w byłym biurowcu Horteksu oraz lecznicy zajmującej się medycyną sportową.
Obecnie inwestorzy rozmawiają z władzami Góry Kalwarii na temat przeniesienia lodowiska z ul. Kalwaryjskiej pod dach chłodni byłego Horteksu. Sezon na Białym Orliku już się zakończył i niebawem rozpocznie się demontaż instalacji. Po przeniesieniu pod dach ponownie zostałby uruchomiony.
Piotr Chmielewski


Komentarze
nick: hokeista,     2017-04-02   00:25:16
A dlaczego przy żadnej z informacji na temat tegoż centrum zimowego, ani na stronach internetowych podmiotów wymienianych jako organizatorzy nie padają żadne (poza W. Martyniukiem) nazwiska osób, które to wszystko firmują...? Jakie mają kompetencje i doświadczenie dające jakąkolwiek nadzieję na to, że tak duże przedsięwzięcie ma szansę powodzenia - zanim władze Góry Kalwarii obudzą się z rozbebraną inwestycją...? Co dotychczas zrobiła spektakularnego np. Fundacja Kompendium...? Jakie personalnie są jej powiązania z Polską Federacją Sportów Zimowych oraz Polskim Związkiem Curlingu...? Kto jest operatorem lodowiska (jako podmiot) i nim zarządza...?

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Poczuj średniowiecze, a potem spójrz w gwiazdy
· Pożar przy Strusiej
· Znamy projekty do budżetu obywatelskiego
· Konkurs na dyrektora od nowa
· Nadciąga nowa rewolucja śmieciowa. Będzie drożej?
· Pierwszy powstanie parking przy dworcu
· Zaniepokoił ją połamany eternit w parku
· Śmierć „Jaskółki” już nie będzie zapomniana
· Drogowcy ustawili znak... za krzakiem
· Wystarczy już tylko jedna wizyta
· Wciąż czujemy się jak na froncie
· Zobacz, jak może wyglądać stara remiza
· Zaczęli projektować Plonową
· Trwa modernizacja stadionu miejskiego
· Wykonawca „zdewastował” plac zabaw
· Wakacyjne wystawy
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mają mózgi, dusze i walczą o złoto
· Na razie parking, w przyszłości królestwo młodzieży
· Nowa siłownia pod chmurką
· Zanim rowerem wyjadą na ulicę
· Najwięcej jest wykroczeń
· Łatwiej zaparkujesz przed przesiadką
· Historia miasta w trójwymiarze
· Żywa lekcja historii
· Policjanci dostaną nową siedzibę
· Targowisko w nowej odsłonie
· Galeria Grodova „Budową Roku 2016”
· Przystosują uczniów do wymagań pracodawców
· Operacja „odwodnienie”
· Akcja rewitalizacja
· Podziękowali policjantom
· Zielone światło dla modernizacji pałacu
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2017  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest