Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 lutego 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 lutego 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 lutego 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 657), 2017-02-10
Udana końcówka rundy

KOSZYKÓWKA, III LIGA, MUKS PIASECZNO - GLKS NADARZYN 75:73, NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI - MUKS PIASECZNO 80:81 Ostatnie spotkania rundy zasadniczej w trzeciej lidze na Mazowszu, z udziałem drużyny z Piaseczna, były niezwykle zacięte i trzymały w napięciu dosłownie do ostatniej sekundy. Tym razem to biało-niebiescy mieli w końcówkach więcej zimnej krwi od rywali

Spotkanie z Nadarzynem rozstrzygnęłoby się zapewne znacznie szybciej gdyby nie wyjątkowo słaba skuteczność gospodarzy w rzutach za trzy. Kiedy trójki wpadały w pierwszych minutach, wydawało się, że mecz ten skończy się łatwym i pewnym triumfem podopiecznych Cezarego Dąbrowskiego. Później było już z tym jednak znacznie gorzej. Na szczęście kiepską skuteczność w ofensywie rekompensowała twarda obrona, ale przez całe 40 minut żadna z ekip nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi. Na szczęście w ostatniej partii decydujący rzut oddał Tomek Wójcikowski, a goście nie trafili w ostatniej sekundzie trójki na zwycięstwo.
Nie mniej emocji było w ostatnim meczu rundy zasadniczej w Nowym Dworze Mazowieckim. Po słabym początku Piaseczno poprawiło defensywę, a w drugiej połowie świetną partię zaliczył Kamil Banowicz, który w całym meczu zdobył aż 27 punktów. Decydujący rzut za trzy oddał jednak – zazwyczaj królujący na tablicach i pod koszem – Daniel Ciejka, a w ostatniej akcji gości Piaseczno wymusiło stratę i w efekcie mogło świętować kolejne zwycięstwo.
MUKS zagra teraz o miejsca 7-12, a jego rywalami w grupie będą zespoły: UKS Trójka Żyrardów, GLKS Nadarzyn, MKS Grójec, Pultovia Pułtusk i KSP Warka.