Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 15 grudnia 2017 **

wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 633), 2016-08-05
Nieudany debiut Znicza

PIŁKA NOŻNA I LIGA Nie tak wyobrażali sobie kibice Znicza debiut pruszkowskiej drużyny w pierwszej lidze. W sobotę pruszkowianie przegrali na własnym boisku 1:2 z Drutex-Bytovią.
- Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności – mówi Ariel Jakubowski, trener Znicza

Kadra Znicza to już inny zespół niż ten, który wywalczył awans do pierwszej ligi. Na stanowisku trenerskim za Dariusza Banasika pojawili się Ariel Jakubowski i Andrzej Prawda, a do składu dołączyli Rafał Zembrowski, Mateusz Długołęcki i Adrian Paluchowski. Kontrakty przedłużyli natomiast Aleksander Jagiełło, Maciej Mysiak, Piotr Misztal, Michał Bigajski, Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz i Radosław Bartoszewicz.

Postępy widać gołym okiem
Czy roszady personalne pozwolą na utrzymanie w pierwszej lidze? Pierwsze spotkanie pokazało, że przed żółto-czerwonymi jeszcze ogrom pracy. - Faktycznie, czasu na przygotowanie drużyny nie było dużo, bo okres przygotowawczy trwał pięć tygodni, a ja pracowałem z nią cztery tygodnie – przyznaje Ariel Jakubowski. - Mimo to widzę postępy. Fizycznie byliśmy mocniejsi od przeciwnika, moi zawodnicy zrealizowali też założenia taktyczne.
Pruszkowianie jeszcze nigdy w historii nie mierzyli się z Bytovią. Dla klubu z Bytowa to trzeci sezon na zapleczu Ekstraklasy. Ten miniony zakończył na niezłej ósmej lokacie, wyprzedzając Stomil Olsztyn, Chojniczankę czy GKS Bełchatów.

Zambrowski strzela pierwszy
Pierwsze minuty meczu to większa aktywność ekipy przyjezdnej, ale bez poważniejszych konsekwencji dla Znicza. W 10. minucie szansę na zdobycie bramki mieli gospodarze, ale strzał Maksymiliana Banaszewskiego obronił golkiper przeciwnika. W 21. minucie niemal sam na sam z Gerardem Bieszczadem znalazł się Przemysław Kita, ale gości przed stratą gola znów uratował bramkarz.
Coraz śmielsze poczynania Znicza zaowocowały golem w 23. minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował głową Rafał Zembrowski. Radość miejscowych kibiców nie trwała długo bo 7 minut później rywale cieszyli się z gola po wykorzystanym rzucie karnym.

Jakubowski: wyglądaliśmy dobrze
Tuż po przerwie Bytovia podwyższyła dzięki trafieniu z dystansu w wykonaniu Jakuba Serafina. Kilkanaście minut później szkoleniowcy Znicza zdecydowali się na pierwsze ofensywne zmiany, ale pojawienie się na murawie Adriana Paluchowskiego i Krzysztofa Kopcińskiego nie przyniosło efektu w postaci choćby dającego remis gola.
- Oczywiście żal niewykorzystanych sytuacji, szczególnie sporo mieliśmy ich w pierwszej połowie – przyznaje Ariel Jakubowski. - Taktycznie i fizycznie wyglądaliśmy naprawdę dobrze. W końcówce to przeciwnik nie miał już sił, ale nam nie udało się tego wykorzystać. Mogliśmy nawet pokusić się o zwycięstwo, ale zabrakło skuteczności. W każdym meczu gramy o punkty i teraz jedziemy po nie do Suwałk, choć na pewno nie będzie nam tam łatwo.
Znicz po pierwszej kolejce, z jednym trafieniem, plasował się na 13. lokacie. Jego najbliższy rywal, czyli Wigry, na pewno nie postawi poprzeczki niżej niż Bytovia. W swoim pierwszym meczu zespół z Suwałk pokonał na wyjeździe GKS Katowice 1:0 po golu Kamila Adamka.
Następnie pruszkowianie wrócą na swój stadion by zmierzyć się z Chrobrym Głogów, który na inaugurację przegrał w Olsztynie 0:3.

Znicz Pruszków 1:2