Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 622), 2016-05-06
Biegacze upamiętnili Konstytucję

PIASECZNO W niedzielę, 1 maja odbyła się szesnasta już edycja Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej. Impreza tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W biegu głównym wystartowało 200 zawodników, zaś w całej imprezie – około 460

Organizatorem Mili było Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Kondycja”. Tym razem najbardziej znana w Piasecznie impreza biegowa odbyła się dwa dni przed 225. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rok temu Wiesław Paradowski, prezes „Kondycji” wyjaśniał, że jest to celowy zabieg, gdyż 3 maja jest organizowanych wiele biegów ulicznych, w tym także w Warszawie. Organizatorzy nie chcieli, aby piaseczyńska Mila z nimi kolidowała.

Duże zainteresowanie
Piaseczyńska Mila Konstytucyjna od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno biegaczy, jak i dopingujących ich mieszkańców. Upamiętnia bowiem nie tylko ważne historyczne wydarzenie, ale także propaguje ruch na świeżym powietrzu i promuje Piaseczno. Bieg cały czas ewoluuje. Dwa lata temu udało się po raz pierwszy wprowadzić elektroniczny system pomiaru czasu, który z powodzeniem funkcjonował także podczas tegorocznej edycji (nie zostało nim objętych jedynie około 30 biegaczy rejestrujących się ostatniego dnia). Zawodnicy mieli w numerze startowym specjalny, współpracujący z komputerem chip. Dzięki temu można było precyzyjnie określić czas, w jakim przebiegli określony dystans. Wyniki były wyświetlane na ustawionej przy
Placu Piłsudskiego tablicy
Kolejny rok z rzędu panuje tendencja, że w imprezie biorą udział głównie lekkoatleci i ich rodziny. Mniej przychodzi kibiców, mimo że im także organizatorzy starają się zapewnić atrakcje. W tym roku jedną z nich był rozstawiony przy Przystanku Kultura ogromny „dmuchaniec”.

Od przedszkolaka do seniora
Tegoroczna Mila rozpoczęła się od biegów dziecięcych na krótszych dystansach. Najpierw na 100 m pobiegły przedszkolaki. Na starcie Biegu Krasnali stanęło 67 zawodników. Wśród chłopców najszybciej dobiegł do mety Juliusz Wagner, zaś wśród dziewczynek – Weronika Kozerska. Uczniowie podstawówek, w zależności od wieku, pobiegli na dystansach ćwierć mili (400 m) i pół mili (800 m). W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Rafał Marcinek wśród chłopców i Amelia Omen wśród dziewczynek, zaś w kategorii klas IV-VI triumfowali odpowiednio Adam Ciecieląg i Marianna Jaworowska, która wygrała całą rywalizację na 800 metrów.
Bieg ulicami Piaseczna na dystansie pełnej mili angielskiej (1609 m) jako pierwsi odbyli gimnazjaliści. Wśród chłopców linię mety pierwszy przekroczył Krzysztof Weremczuk, zaś wśród dziewcząt – Oliwia Paradowska.
Jednak największą popularnością cieszył się tego dnia bieg główny, na starcie którego stanęło 200 zawodników. Najlepszym pokonanie mili zajęło niecałe cztery i pół minuty. Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna, który o centymetry wyprzedził Wojciecha Jarosza i Piotra Mielewczyka. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Płocińska przed Oliwią Malmon i Moniką Jusińską (wszystkie wyniki na stronie www.kondycja.com.pl).
Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, zaś na najlepszych czekały bony upominkowe do Decathlonu i zestawy kosmetyków. Po zakończeniu rywalizacji organizatorzy zaprosili także na posiłek regeneracyjny w postaci dietetycznego, ale pożywnego zagrodowego kurczaka.


Biegł nawet wicestarosta
Kiedyś w piaseczyńskiej Mili biegali lokalni samorządowcy, jak choćby radny kilku kadencji Zbigniew Mucha. Tym razem na trasie zobaczyliśmy wicestarostę Arkadiusza Strzyżewskiego, który pchał wózek z niepełnosprawną Natalią, mieszkanką Piaseczna. - Rok temu z panią Natalią biegła Honorata Kalicińska – mówi Arkadiusz Strzyżewski. - W tym roku to ja postanowiłem podjąć wyzwanie. Bieg miał na celu pokazanie, że ludzie na wózkach również mogą być aktywni i że może sprawiać im to radość. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie takich osób więcej.
Wicestarosta i Natalia uplasowali się w połowie stawki, zajmując 101. miejsce.

TOMASZ WOJCIUK

tagi:    Mila Konstytucyjna    piaseczno    bieg

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Uczniowie z Jazgarzewa odwiedzili kraj Hamleta
· Chatka jak z żurnala
· Czyszczą drzewa w centrum miasta
· Próg obok progu, a dalej nic
· Niezły z niego Chwat!
· Odsłonięto pamiątkowy obelisk
· Wytną stare, posadzą nowe
· Spotkanie z pszczołami na rynku
· Pod 997 już nie odbierze policjant
· Baran w nowym logo gminy
· DJ Wika na otwarciu klubu seniora
· Eksplozja pozytywnych emocji
· Kłótnia o odbiór śmieci
· Bez ronda albo świateł się nie obejdzie
· Posezonowe porządki
· Przy Mleczarskiej urosną kolejne bloki
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Uhonorowano zasłużonych mieszkańców
· Nie dożył, by odebrać należne podziękowanie
· Będzie jaśniej i bezpieczniej
· Kiedy odbudują dworek Chełmońskich?
· Wypożycz i jedź razem z maluchem
· 40 lat gminnego przedszkola
· Uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości
· Człowiekowi od najtrudniejszych zadań
· Spacer śladami „ludzi wolności”
· Tory rowerowe z opóźnieniem
· Hala na miarę XXI wieku
· Otwarto przedszkole w Otrębusach
· Ostrzelał szkołę i poszedł spać
· Adres dobry i dla emerytów, i dla wielbicieli świata wirtualnego
· Czy uda się zagrać pierwszy mecz w 2019?
· Tędy przeszła Warszawa
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest