Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 618), 2016-04-08
W walce z narkomanią i przestępczością

POWIAT GRODZISKI Policjanci dokonali bilansu ubiegłorocznych przestępstw w powiecie grodziskim, podsumowując efektywność swoich działań. Skuteczność zwalczania przestępstw rośnie, choć mieszkańcy apelują o większą czujność w walce z rozwijającym się procederem handlu narkotykami

Działania funkcjonariuszy przyczyniały się do wykrycia przestępstw o różnym charakterze, zaczynając od kradzieży, a kończąc na wykrywaniu przestępstw gospodarczych i korupcyjnych. Grzegorz Styczyński, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Mazowieckim, biorąc pod uwagę dane statystyczne, podczas ostatniej sesji rady miejskiej przedstawił bilans stanu bezpieczeństwa na terenie całego powiatu grodziskiego w ubiegłym roku. W jedną ze spraw przestępczych o charakterze korupcyjnym zamieszanych było sześć osób, którym łącznie przedstawiono aż 150 zarzutów.
Jak się okazuje, większość przestępstw dotyczy wciąż rozwijającego się narkobiznesu. Dotychczas nawet za posiadanie niewielkiej ilości środków psychoaktywnych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Perspektywa więzienia nie odstrasza jednak handlujących środkami odurzającymi. Według informacji policji, handel narkotykami wciąż kwitnie, mimo że znacznie zaostrzyły się kary za ten proceder.
- Pomimo profilaktyki i działań społecznych, cały czas ujawniamy kolejne osoby, które posiadają przy sobie marihuanę – mówił Grzegorz Styczyński, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Mazowieckim. - Podczas kontroli pojazdu zatrzymaliśmy mężczyznę, który miał przy sobie niewielką ilość środków odurzających, ale bardzo nerwowo reagował, rzucał się na policjantów, następnie próbował uciekać. Został zatrzymany, a później w wyniku przeszukania jego domu ujawniliśmy już znaczną ilość tych środków. Mężczyzna proponował funkcjonariuszom przyjęcie korzyści majątkowej i otrzymał kolejny zarzut, a w konsekwencji został aresztowany. Jak udało nam się ustalić osoba ta zajmowała się również handlem narkotykami – opowiadał Grzegorz Styczyński. Coraz częściej dilerzy, proponujący kupno środków psychoaktywnych, działają na szeroką skalę także w mniejszych miejscowościach oraz wsiach. Tam łatwiej prowadzić im działalność przestępczą z uwagi na brak patroli policyjnych. Tak jest między innymi w gminie Baranów, oddalonej o ponad dwadzieścia kilometrów od Grodziska Mazowieckiego.
– Niedaleko mojego miejsca zamieszkania kwitnie handel narkotykami, ale zbyt mała liczba patroli policji w tej okolicy powoduje, że ci ludzie cały czas trudnią się tym przestępstwem i wciąż pozostają bezkarni - informuje jeden z mieszkańców gminy Baranów, chcący pozostać anonimowy - Czas, by walkę z narkotykową mafią prowadzić skuteczniej – apelują mieszkańcy.

DG
Komentarze
nick: gość,     2016-04-29   07:42:31
Dane Interpolu jeden dolar wydany na profilaktykę daje taki sam skutek jak 100 dolarów wydane na ściganie. W Szwajcarii 10% najsilniej uzależnionym od heroiny zaczęto dawać ten narkotyk. Ilość przyjmowanej heroiny spadła o 70%. Dziennie jedna osoba która była w tym programie przynosiła zysk(po odjęciu jego kosztów) 30 euro. A u nas?

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Znasz chiński lub wietnamski? To już masz pracę
· Na pierwszą randkę poszliśmy do Beaty
· Małe modele, wielka pasja
· Przejdzie 800 kilometrów
· Dom pod ostrzałem
· Mieszkaniec: Pobili mnie policjanci
· Z ukraińskiego Żytomierza do Zalesia
· Tętniak, którego nie było
· Nadal można pomóc
· Synowie czekają na tatę
· Zaszczepimy niemowlę? Nie ma mowy
· Płot niezgody
· Plac zabaw jak lodowisko
· Uwaga: smog!
· Mróz dał się we znaki
· Spowalniacze koszmarem kierowców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Na majówkę, na żaglówkę
· Linia 400 kV – nowe otwarcie
· Smog na ulicach
· W niedzielę koniec głosowania
· Dziś dzień pamięci ofiar obozu Dulag 121
· Obywatelski tort podzielony
· Oddaj swój głos!
· Radość z dzielenia się wiarą
· Szansa dla chorych na raka
· 50 lat razem
· W walce z narkomanią i przestępczością
· Widmo lakierni wystraszyło mieszkańców
· Ala szuka domu
· Czaruś znalazł dom
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Miasto wspiera trojaczki
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2017  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest