Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 618), 2016-04-08
Dzień Niebieskich Serc

PIASECZNO W niedzielę, 3 kwietnia w piaseczyńskim parku odbyła się pierwsza w tym roku duża impreza plenerowa. Fundacja Labor Kids zorganizowała Dzień Niebieskich Serc – imprezę, której głównym celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i zbieranie środków na osoby dotknięte tą chorobą. Jako gwiazda wieczoru wystąpił, znany przede wszystkim z zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski

Celem Fundacji „Labor Kids” jest pomoc medyczna, wychowawcza, edukacyjna i społeczna dzieciom w wieku rozwojowym, wielorako, psychoruchowo niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością ich rodzinom oraz osobom starszym. Tym razem, ze względu na obchodzony dzień wcześniej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, postanowiono postarać się o zwiększenie wiedzy na ten temat wśród mieszkańców Piaseczna.
Sam autyzm jest tak naprawdę pojęciem zbiorczym, które obejmuje szerokie spektrum autystyczne (np. autyzm wczesnodziecięcy, autyzm atypowy czy zespół Aspergera). Wiąże się on ze specyficznym funkcjonowaniem mózgu. Człowiek autystyczny jest najczęściej psychicznie odcięty od świata i ma ograniczoną wymianę informacji ze środowiskiem zewnętrznym. Mimo to, chory może mieć niezwykle bogate życie wewnętrzne i posiadać olbrzymi talent np. w dziedzinie matematyki bądź w różnych dziedzinach sztuki.

Szczytny cel przy dobrej zabawie
Organizowanie imprezy w plenerze na początku kwietnia wiąże się ze sporym ryzykiem. Pomysłodawcom wydarzenia dopisała jednak tego dnia wspaniała, wiosenna pogoda, która przyciągnęła do parku prawdziwie tłumy.
- Fundacja zgłosiła się do nas z pomysłem zrobienia takiej imprezy – mówią Ewa Misztal i Wioletta Urban z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. - Jest ona organizowana po raz pierwszy i mamy nadzieję, że przy okazji świetnej zabawy, przyczyni się do wzrostu świadomości o autyzmie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy młodych wolontariuszy, których było dziś około 150.
Co istotne, zadbano o wiele różnorodnych atrakcji. Od południa prezentowały się zespoły taneczne (Akademia I Am Dance, Egurrola Dance, Grawitacja), karatecy i zapaśnicy z miejscowego UKS Piątka, zespoły disco polo (Exelent, Fanatic), raperzy z Manifestu i Kabaret O”Skubani. A kiedy już zapadł zmrok, publiczność mogła obejrzeć pokaz żonglerki ogniem i wziąć udział w licytacjach (gdzie do zdobycia były, między innymi, symboliczne Niebieskie Serca). Prawdziwym hitem było jednak 1500 niebieskich balonów, które w jednej chwili opadły na ludzi (była to pewna forma zjednoczenia się z osobami chorymi na autyzm), a najbardziej wzruszającym momentem imprezy – występ małego Olafa, jednego z podopiecznych fundacji, który zaśpiewał piosenkę „Hallelujah”.

Efektowny finał
Wreszcie na scenie pojawił się, długo wyczekiwany, Michał Wiśniewski, który już na samym początku podkreślił, że – jako mieszkaniec pobliskiej Magdalenki - gra w zasadzie u siebie. Artysta, który ma na swoim koncie około tysiąca zagranych koncertów, nie miał najmniejszych problemów z dotarciem do piaseczyńskiej publiczności, która przyjęła go niezwykle ciepło. Ze szczególnie dużym uznaniem powitane zostały niezapomniane przeboje zespołu Ich Troje, które weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Wspaniałym zwieńczeniem tej niezwykle udanej imprezy był zaś efektowny pokaz laserów i fajerwerków.
Warto podkreślić, że w imprezę włączyły się gmina Piaseczno, starostwo piaseczyńskie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, strażacy i wiele lokalnych firm, dzięki którym wydarzenie to przejdzie do historii jako jedno z ciekawszych i jednocześnie najbardziej potrzebnych w ostatnich latach w Piasecznie.

GRZEGORZ TYLEC

tagi:    AUTYZM    KONCERT    WIŚNIEWSKI MICHAŁ    ICH TROJE

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest