Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 grudnia 2019**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 572), 2015-04-17
Nowa sala gimnastyczna otwarta

PRUSZKÓW W środę, 15 kwietnia o godz. 13 odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza. Jej budowa pochłonęła ponad 5,5 mln złotych, ale była bardzo potrzebna. - To spełnienie marzeń całej społeczności szkolnej – mówiła podczas uroczystości Anna Tybora, dyrektor placówki

Inwestycja zrealizowana przez miasto przy ulicy Lipowej objęła budowę wielofunkcyjnej sali gimnastycznej o powierzchni 18×30 metrów. Obiekt wyposażony jest w specjalne kurtyny, dzięki czemu można go podzielić na kilka niezależnych boisk.
- Ta wspaniała sala to spełnienie marzeń całej społeczności szkolnej – mówiła Anna Tybora, dyrektor placówki. - Korzystać z niej będzie wiele pokoleń uczniów, którzy kształtować będą tu cechy charakteru sportowca. Ponadto w ramach inwestycji zyskaliśmy nowoczesną bibliotekę, a także wyremontowano starą salę gimnastyczną.
Lista osób, którym dyrektor Tybora podziękowała za nowy obiekt, była bardzo długa. Rozpoczęły ją nazwiska prezydenta: Jana Starzyńskiego, i jego zastępców Andrzeja Królikowskiego i Andrzeja Kurzeli. - Dziekuję też radnym obecnej i poprzedniej kadencji – mówiła dyrektor. Podkreśliła także, że uciążliwości, związane z budową nowej i remontem starej sali pomogła przetrwać Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która udostępniła dzieciom tereny zielone i place zabaw, a także pracownicy urzędu miasta.
Po krótkim przemówieniu, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, w którym uczestniczył m.in. Andrzej Królikowski, dyrektor Anna Tybora, a ostatniego „cięcia“ dokonała uczennica Karolina Bąkiewicz.
Nowa arena sportowa mieści pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego oraz niepełnowymiarowe do piłki ręcznej. Dzięki specjalnym kurtynom możliwy będzie podział przestrzeni, co umożliwi prowadzenie ćwiczeń w kilku grupach. Składana scena poszerzy funkcjonalność hali, co pozwoli na prowadzenie różnego typu imprez pozasportowych.
Do pełnej obsługi sali przewidziano zaplecze sanitarne, w tym również toaletę dla osób niepełnosprawnych, zaplecze szatniowe i magazyn. Poza tym na zewnątrz powstała bieżnia i mały plac zabaw. Starą część SP nr 6 czeka jeszcze termomodenizacja i zmiana elewacji, która obecnie odróżnia się od nowej części obiektu. Realizacja całego przedsięwzięcia rozpoczęła się w lipcu 2013 roku.
Pierwszą część budynku Szkoły Powszechnej im. Henryka Sienkiewicza oddano do użytku jeszcze przed wojną, 1 września 1938 roku. W latach 1939/1945 zajęły go wojska hitlerowskie. Po niej na naukę zgłosiło się 300 uczniów. W latach 1947 –1948 zaczęto rozbudowę istniejącego budynku szkolnego. W czerwcu 1961 roku Prezydium Komitetu Rodzicielskiego postanowiło zbudować salę gimnastyczną, którą ukończono w 1967 roku. W 1997 roku do starej części nowego budynku dostawiono nową z przeznaczeniem na sale dla uczniów kl. 1–3, świetlicę, stołówkę i kuchnię oraz szatnię.
Obecnie szkoła w klasach od 0 do VI liczy blisko 700 uczniów, z którymi pracuje ponad 50 nauczycieli. Placówka od lat organizuje różnorodne akcje – np. giełdy świąteczne – z których dochód przeznaczano na potrzeby uczniów i cele charytatywne. Włącza się również w już istniejące, jak np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wydaje gazetki szkolne, bierze udział w konkursach, przeglądach artystycznych.
Uczniowie SP z powodzeniem startują w zawodach sportowych, a uroczystościom, związanym z otwarciem nowej sali, przyświecały słowa papieża Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonywania granic“.
Na większą halę gimnastyczną społeczność szkolna „szóstki“ czekała od lat.
Anna Żuber

tagi:    sala gimnastyczn    pruszków    sp nr 6    Lipowa

Komentarze
nick: aaa,     2015-04-16   21:26:26
Sala ponoć piękna, tylko dlaczego uczniowie SP 6 nie brali udziału w jej otwarciu? Mało tego w związku z gośćmi dzieci, które miały normalnie lekcje w tym dniu zostały pozbawione obiadu, bo musi być poczęstunek dla gości. Chyba komuś się coś pomyliło, szkoła jest przede wszystkim dla uczniów, a nie dla "kółek wzajemnej adoracji". Może sprawą obiadu w tym dniu powinien się ktoś zainteresować, bo jest to istotne naruszenie.
nick: izka,     2015-04-17   15:37:35
kanapek nie miały? Może by tak rodzice ruszyli dupska i robili jedzenie swoim dzieciom? ja robie

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Mikołaj przyjedzie do dzieci lokomotywą
· Ulica Ułanów jak ser szwajcarski i... taka na razie pozostanie
· Piaseczno dla klimatu
· Miliony dla OSP
· Na koniec roku pojedziemy obwodnicą?
· Otwarto rozbudowaną szkołę w Skolimowie
· Kierowcy nadal nieprzepisowo parkują
· NSA: Ojcem dziecka nie może być kobieta
· Co dalej z miejskim targowiskiem?
· Nie zadzieraj z Dorotą!
· Biblioteka powiatowa połączona z biblioteką gminną
· Wspomóż niepełnosprawnych
· Podwyżka za handel na targowiskach
· Pierwsza zbiórka, duży sukces
· Przycinają drzewa z helikoptera
· Misterium teatralne w Czarnowie
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest