Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 maja 2017 **


wydanie grójeckie (nr 522), 2014-03-21
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

POWIAT Wydawało się, że Dzień Kobiet, tak hucznie obchodzony, zwłaszcza przez męską część społeczeństwa, odejdzie po cichu do lamusa. Były głosy, że w minionych, PRL-owskich czasach uroczystość ta została sprowadzona do absurdu i skompromitowana. Tymczasem zauważamy, że Dzień Kobiet powraca z nową siłą,/b>

Pod hasłem „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” zostało zorganizowane spotkanie dla Pań z całej gminy w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Okazją był oczywiście Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli Jadwigi Dobrosz i Grażyny Ponceleusz-Procek. Uczniowie przybliżyli zebranym gościom rys historyczny świętowania Dnia Kobiet, począwszy od starożytnej Grecji i Rzymu, poprzez czasy nowożytne w Europie i czasy PRL-u. Uczniowie nawiązali do tradycji z tamtych lat i wręczyli goździki (oczywiście łodygami do góry) i rajstopy zebranym Paniom. Ciekawostką, która wzbudziła wiele uśmiechów gości, był zaprezentowany na uroczystości film z wywiadami, które uczniowie klas III przeprowadzili wśród męskiej części mieszkańców Błędowa.
Najbardziej zabawna jednak okazała się scena z cyklu „Obudzić facetów na Piotrkowskiej”, w której to uczennice z klasy II przeprowadziły wywiad z Tuwimem o kobietach. Nad dekoracją uroczystości czuwały Marianna Szewczyk i Joanna Dudek. Część artystyczną „przeplatały” utwory muzyczne wykonane zarówno przez solistów, jak również przez szkolny chór pod kierunkiem Janusza Szarlipa. Uczniowie wykonali m.in. takie utwory jak: „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Baby, ach te baby” Andrzeja Zauchy i Ryszarda Rynkowskiego oraz „Za każdą cenę” Andrzeja Rybińskiego. Jednak największą niespodzianką i atrakcją dla Pań okazało się wykonanie utworów przez zespół muzyczny, w którym to wójt gminy Marek Mikołajewski, dyrektor Krzysztof Kaźmierczak oraz nauczyciele: Stanisław Bilski i Janusz Szarlip wykonali i zaśpiewali utwór Starego Dobrego Małżeństwa „Majka” oraz utwór zespołu Big Cyc „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”. Oczywiście nie obyło się bez bisów, panowie na życzenie Pań wykonali jeszcze raz utwór zespołu Big Cyc. Po tychże pięknych i radosnych chwilach męska część złożyła wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na słodki poczęstunek. Z pewnością kobiety z gminy Błędów poczuły się wyjątkowo i miło spędziły czas.

Jej portret w Warce

Tegoroczne Święto Kobiet rozbrzmiewało w Warce znanymi i lubianymi melodiami sprzed lat. Wszystko za sprawą koncertu pt. „Jej portret”, w wykonaniu muzyków na czele z wokalistą Januszem Szromem. Zgromadzone panie powitał oraz odczytał życzenia od burmistrza Warki Dariusza Gizki dyrektor „Dworku na Długiej” – Andrzej Zaręba.
Artyści zaprezentowali utwory z płyty „Śpiewnik”, na której znaleźć można takie przeboje jak „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego, „Historia jednej znajomości” Czerwonych Gitar czy chociażby tytułowy „Jej portret” Bogusława Meca. Rewelacyjne aranżacje przebojów polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych za każdym razem były nagradzane gromkimi brawami. Janusz Szrom „czarował” nie tylko swoim głosem ale i opowieściami o wykonywanych utworach, ich historii i zabawnymi anegdotami związanymi z nimi. Kilkakrotnie udało mu się również namówić panie do wspólnego śpiewania. Prawie 300 osób uczestniczących w koncercie nagrodziło występujących gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Warecka orkiestra Moderato zagrała dla Pań koncerty w dwóch pobliskich gminach – 7 marca w Głowaczowie i 8 marca w Grabowie nad Pilicą.

Kolorowo w Nowym Mieście

O kobietach w dniu ich święta pamiętała również młodzież z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Z kwiatami, słodyczami i balonami w piątkowe przedpołudnie uczniowie z klas mundurowych udali się w miasto, by złożyć najlepsze życzenia nowomiejskim paniom.
Leszek Świder

tagi:    Dzień Kobiet

Przeczytaj też
Mistrzynie nie dały szans (2017-04-28)
Sobota dla Piaseczna (2017-04-07)
Gosirki pod formą (2017-03-31)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Znasz chiński lub wietnamski? To już masz pracę
· Na pierwszą randkę poszliśmy do Beaty
· Małe modele, wielka pasja
· Przejdzie 800 kilometrów
· Dom pod ostrzałem
· Mieszkaniec: Pobili mnie policjanci
· Z ukraińskiego Żytomierza do Zalesia
· Tętniak, którego nie było
· Nadal można pomóc
· Synowie czekają na tatę
· Zaszczepimy niemowlę? Nie ma mowy
· Płot niezgody
· Plac zabaw jak lodowisko
· Uwaga: smog!
· Mróz dał się we znaki
· Spowalniacze koszmarem kierowców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Na majówkę, na żaglówkę
· Linia 400 kV – nowe otwarcie
· Smog na ulicach
· W niedzielę koniec głosowania
· Dziś dzień pamięci ofiar obozu Dulag 121
· Obywatelski tort podzielony
· Oddaj swój głos!
· Radość z dzielenia się wiarą
· Szansa dla chorych na raka
· 50 lat razem
· W walce z narkomanią i przestępczością
· Widmo lakierni wystraszyło mieszkańców
· Ala szuka domu
· Czaruś znalazł dom
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Miasto wspiera trojaczki
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2017  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest