Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 grudnia 2021*


wydanie grójeckie (nr 505), 2013-10-25
Lekcja samorządności

BŁĘDÓW Już po raz trzeci uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie uczestniczyli w demokratycznych wyborach na urząd przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. O to stanowisko ubiegało się czworo kandydatów zarejestrowanych wcześniej przez Szkolną Komisję Wyborczą

Każdy z uczniów startujących w wyborach musiał spełnić określone warunki – legitymować się średnią ocen powyżej 4,5, przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem, wyróżniać się wysoką kulturą osobistą i zdyscyplinowaniem oraz złożyć listę poparcia z min. 30 podpisami uczniów lub nauczycieli.
Po ogłoszeniu zarejestrowanych kandydatów, rozpoczęła się dwutygodniowa kampania przedwyborcza. Szkoła zapełniła się kolorowymi plakatami z programami kandydatów, sztaby wyborcze rozdawały ulotki, kolorowe balony, a także słodkie „co nieco”, aby zachęcić do głosowania na swego kandydata. Bardziej aktywni agitowali poprzez transparenty, okrzyki z hasłami wyborczymi, powstał film oraz piosenka zachęcająca do wyborów. Kampania przebiegała bardzo spokojnie, w duchu zdrowej rywalizacji sztabów wyborczych, prześcigających się w różnorodnych formach agitacji swych przedstawicieli.
8 października odbyły się, wspomniane już wcześniej wybory. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza wraz z opiekunami samorządu. Gimnazjaliści odbierali karty do głosowania, podpisywali listy wyborcze po czym w tajnym, bezpośrednim i powszechnym głosowaniu wskazywali swoich faworytów.
W głosowaniu udział wzięło 209 uczniów gimnazjum, oddając tyleż samo ważnych głosów. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego wybrany został Adrian Krawczyk z klasy IIIC, uzyskując największą liczbę głosów. Jego zastępcą została Wiktoria Kozłowska z klasy IIIA.
Po raz kolejny gimnazjaliści okazali się świadomymi oraz rozważnymi wyborcami, mającymi wpływ na to, kto będzie ich reprezentował. Dodajmy, że samorząd uczniowski jest organizacją tworzoną przez uczniów i dla uczniów, podejmującą działania na rzecz innych, rozwijającą u młodych ludzi umiejętności społeczne oraz uczącą współodpowiedzialności za najbliższe im otoczenie.

Ślubujemy…

Przy okazji 240. rocznicy uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej, 15 października w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie miała miejsce miła uroczystość ślubowania klas pierwszych.
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor Krzysztof Kaźmierczak złożył serdeczne życzenia i podziękowania za trud i poświęcenie, jaki włożyli w swoją pracę wszyscy pracownicy szkoły.Nagrody wójta gminy Błędów, za wkład i zaangażowanie w swoją pracę otrzymali: mgr inż. Krzysztof Kaźmierczak, mgr Ewa Łaszewska oraz mgr Janusz Szarlip.
Potem było ślubowanie pierwszaków. Uczniowie klas pierwszych ślubowali na Sztandar Szkoły, że będą: starali się być dobrymi i uczciwymi, strzegli honoru i dobrego imienia szkoły, pamiętali o ideach olimpijskich i zasadach fair play, szanowali swoich nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów, uczyli się tego co piękne i kochali swoją Ojczyznę. Na koniec złożyli na ręce dyrektora Akt Ślubowania z podpisami wszystkich pierwszoklasistów.
Następnie uczniowie klas II i klas III zaprezentowali część artystyczną z udziałem szkolnego chóru kierowanego przez Janusza Szarlipa. Część artystyczna była parodią lekcji języka polskiego, matematyki, biologii, fizyki i wychowania fizycznego - prezentująca przewinienia uczniów na tychże lekcjach. Na koniec jedna z uczennic uświadomiła wszystkim uczniom, że wśród nauczycieli mamy Izabellę Frasz, która jest też wspaniałą poetką. Na jej cześć Aneta Jackowska zaśpiewała piosenkę pt: „Anno”, do której słowa napisała nasza poetka w 10 rocznicę śmierci Anny German.
Rozmawiał Leszek Świder

tagi:    Publiczne Gimnazjum    Błedów

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Pierwsze spotkanie nowej rady
· Już kolejny rok obchodzą hinduistyczne święto światła
· Powstała rodzina zastępcza dla dzieci. Rusza od listopada
· Jak najlepiej zainwestować w srebro? Porównanie instrumentów
· Uroczysta inauguracja UTW
· Siła szkolnej przyjaźni zawiodła ich na Zimne Doły
· Ćwiczenia dla seniorów
· Niezwykła wystawa psów i kotów
· Potańcówka nie tylko dla seniorów
· 50 lat w szczęściu i zdrowiu
· Wspólny taniec przegnał deszcz
· Rodzinny piknik z filmem
· Z bagażnika do bagażnika
· Znana aktorka posprzątała teren obok Parku Zdrojowego
· Uczniowie z Józefosławia zwycięzcami konkursu filmowego!
· Piłkarze chcą pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji!
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Radek potrzebuje pomocy
· Jadłodzielnia i dzienny dom dla seniorów
· Mają dość autobusów pod oknami
· Odra nie odpuszcza
· Wolą dmuchać na zimne
· Miej serce dla swojego serca
· Niebezpieczny park Potulickich?
· Rodzice drżą o to, co będzie, gdy ich zabraknie
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest