Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 501), 2013-09-27
Zasypani przez śmieci

PIASECZNO Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej „Julianka” stara się uprosić gminę, aby częściej odbierała od mieszkańców śmieci. Dziś osiedle, na którym są 292 lokale mieszkalne, ma dwa niewielkie śmietniki, z których wysypują się odpady. Wcześniej śmieci były odbierane z osiedla codziennie, dziś śmieciarki zabierają je trzy razy w tygodniu. - Przyjrzymy się sprawie – obiecuje Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza

- Toniemy w śmieciach – mówi Jacek Lęgowski, członek zarządu wspólnoty. - Jakiś czas temu wygospodarowaliśmy miejsce na drugi śmietnik, ale to i tak zbyt mało.
Mimo, że zarząd kupił dodatkowe pojemniki (tzw. bobry), których jest w sumie 16, po dwóch dniach są one pełne. Tymczasem firma Jarper, w ramach zawartej z gminą Piaseczno umowy, śmieci posegregowane odbiera raz w tygodniu, a śmieci zmieszane – trzy razy w tygodniu. - Wcześniej śmieci z naszego osiedla były odbierane codziennie... - dodaje Jacek Lęgowski.

Nie ma miejsca na większy śmietnik

Jacek Lęgowski oprowadza nas po osiedlu położonym przy ul. Julianowskiej 42. Wszędzie panuje ład i porządek: zamiecione chodniki, dużo wypielęgnowanej zieleni, z tyłu ładny plac zabaw. Oglądamy także dwa niewielkie śmietniki, jeden – nowy – na tyłach parkingu i drugi: stary, wąski o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych. - Wcześniej, kiedy śmieci były odbierane codziennie, stary śmietnik nam wystarczał – mówi Jacek Lęgowski. - Dziś, mimo, że zbudowaliśmy drugi śmietnik, wciąż mamy problem z odpadami. Na kolejny śmietnik nie mamy już po prostu miejsca.
Zarząd wspólnoty wciąż zastanawia się jak rozwiązać zaistniałą sytuację. Niestety, ma niełatwe zadanie. Jacek Lęgowski prosił już w gminie, aby częściej odbierała z osiedla śmieci. Jednoznacznej deklaracji w tej kwestii się jednak nie doczekał. Próbował także umówić się na spotkanie z burmistrzem, pierwszy wolny termin przypada jednak dopiero na drugą połowę listopada. - Skoro do burmistrza jest taka kolejka, w królestwie nie dzieje się chyba najlepiej... - komentuje długi czas oczekiwania mieszkaniec.

Śmierdzi i biegają szczury

Radna Hanna Krzyżewska przyznaje, że ze zwiększeniem częstotliwości odbioru śmieci z osiedla przy ul. Julianowskiej 42 może być problem. - Za taką usługę gmina musi Jarperowi dodatkowo zapłacić
– mówi. - A jak inni dowiedzą się, że istnieje możliwość częstszego odbioru śmieci, takich próśb pod adresem gminy może być znacznie więcej...
- Przyjrzymy się tej sprawie – obiecuje Krzysztof Kasprzycki, asystent burmistrza. - Sądzę, że uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.
Tymczasem mieszkający na osiedlu ludzie mają już dość śmieci wysypujących się ze śmietników. Niektórzy z nich obarczają winą zarząd wspólnoty. - Zarząd pobudował śmietnik za parkingiem bez żadnej uchwały – uważa Izabela Radziszewska. - Mam okna naprzeciw tego miejsca, nie jest ono w żaden sposób zabezpieczone, szczury biegają wieczorami, jest niesamowity smród i całość wygląda fatalnie. Rozmowy z zarządem nie przynoszą rezultatów. Twierdzą, że wybudują zamykany śmietnik, ale nikt nie wie, kiedy to nastąpi.
- To śmietnik tymczasowy – zaznacza Jacek Lęgowski. - Mamy na niego zgodę starostwa. Do naszej wspólnoty należy kilkaset osób, zawsze ktoś będzie niezadowolony. A śmietnik z prawdziwego zdarzenia zbudujemy, w tej chwili jednak najważniejsze jest dla nas zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci.
Tomasz Wojciuk

tagi:    Julianowska    śmieci

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Mariusz Szczygieł spotkał się z czytelnikami
· Święty Mikołaj przybył do Nowej Iwicznej
· Ruszyła sprzedaż węgla
· Wyjątkowy świąteczny kiermasz w szkole
· Otwarto Klub Seniora
· Co dalej z Łąkową?
· Karambol na Puławskiej
· Nadjeżdża SKM-ka. Szlabany w dół...
· Chcą więcej lasu w lesie
· Mieszkańcy nie chcą kolejnego bloku w centrum miasta
· Pomóżmy 19-latkowi odzyskać wzrok
· Sodoma i gomora na dworcu PKP
· Jakie to skrzyżowanie?
· Powstanie nowa linia autobusowa między Józefosławiem a PKP Jeziorki?
· Kiermasz świąteczny i odpalenie choinki
· Mieszkaniec: gmina chce, żebym kupił kota w worku
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest