Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 października 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 496), 2013-08-23
Boisko na dwie gwiazdki

PIASECZNO - Jestem wzruszony – powiedział Zdzisław Lis chwilę po złożeniu podpisów na umowie z firmą, która ma wybudować boisko na terenie piaseczyńskiego stadionu. - Kończy się pierwszy etap starań podjętych przez gminę w celu rewitalizacji tego terenu. Życzę wykonawcy by zrealizował inwestycję zgodnie z jej specyfikacją, a sobie i wszystkim mieszkańcom, byśmy jak najszybciej mogli korzystać z obiektu.

Boisko z najwyższej półki

Tomasz Bernat , prezes firmy Gardenia Sport, która ma zrealizować inwestycję pogratulował władzom gminy decyzji wybudowania boiska, którego nawierzchnia (trawa syntetyczna)ma odpowiadać najwyższym światowym standardom. - Takich obiektów w skali naszego kraju jest niewiele – powiedział Tomasz Bernat. - Cieszę się, że jeden z nich znajdzie się w Piasecznie.
Boisko będzie miało wymiary 105-68 m i powierzchnię 8510 m kw, dwie bramki stałe i cztery, które będzie można demontować. Sześć słupów oświetleniowych umożliwi korzystanie z obiektu także po zmroku, a 60 siedzisk kubełkowych pozwoli kibicom na wygodne oglądanie treningów i meczów piłkarskich. Wokół boiska zostanie ułożony chodnik z kostki brukowej.
Boisko ma być wybudowane w miejscu starego, treningowego do końca listopada i będzie kosztować gminę 2,92 mln złotych. W ciągu dwóch miesięcy od zakończenia inwestycji wykonawca jest zobowiązany uzyskać certyfikat jakości FIFA 2 stars. Jest to kategoria wyższa i dotyczy profesjonalnych boisk, użytkowanych przez kluby piłkarskie. Boisko posiadające taki certyfikat może być przeznaczone do profesjonalnych rozgrywek międzynarodowych.

Boisko w balonie

Jak zapewniają władze gminy, budowa boiska to dopiero początek rewitalizacji stadionu miejskiego. Jeśli rada miejska wyrazi zgodę, to w przyszłym roku może powstać kolejne boisko w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Byłby to obiekt całoroczny, zimą osłonięty balonem i ocieplany. Po stronie wybranego prywatnego przedsiębiorcy byłoby zaprojektowanie, pobudowanie i sfinansowanie obiektu. Odpowiadałby za utrzymanie infrastruktury i zarządzanie. Gmina nieodpłatnie użyczałaby lub dzierżawiła teren, na którym powstałoby boisko. Na jakich zasadach i na jak długo? Tego jeszcze nie wiemy.
W przyszłym tygodniu na sesji rady miejskiej radnym rozstanie przedstawiony projekt uchwały i prawdopodobnie wówczas zapadnie ostateczna decyzja w sprawie realizacji tego projektu oraz otworzy się droga do szczegółowych negocjacji z partnerem prywatnym.

Stadion zaczyna żyć

- Rozmowy w spawie przejęcia stadionu przez gminę Piaseczno od KS Piaseczno były żmudne i długotrwałe – wspomina wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. - Małymi, ale konsekwentnymi kroczkami udało się doprowadzić do przejęcia terenu. Teraz powoli będziemy zmieniać jego wizerunek i funkcjonalność.
- Stadion zaczyna tętnić życiem, widać, że ma dobrego gospodarza – chwali burmistrz Zdzisław Lis zarządzanie obiektu przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
- Minął już rok odkąd GOSiR przejął stadion. Przez ten czas udało nam się wypracować kierunki rozwoju tego obiektu – mówi dyrektor GOSiR-u Marek Frącz. - Chcemy małymi kroczkami z zachowaniem tego co już jest, powoli zmierzać ku temu, by stadion stał się nie tylko nowoczesną bazą treningową dla sportowców, ale także miejscem rekreacji dla wszystkich mieszkańców Piaseczna.

Ewolucja zamiast rewolucji

Władze gminy zdają sobie sprawę, że możliwości budżetowe Piaseczna nie pozwolą na rewolucyjne zmiany i realizacje, szybkich i spektakularnych inwestycji. - Dotychczas udało nam się uporządkować teren, zadbać o zieleń i estetykę tych elementów, które zastaliśmy po przejęciu obiektu. Zmodernizowaliśmy też korty tenisowe – mówi dyrektor Frącz. - Po wybudowaniu nowoczesnego pełnometrażowego boiska planujemy sześciotorową bieżnię tartanową, a w przyszłości także całkowitą przebudowę trybun istniejących już przy boisku trawiastym. Zostaną zlokalizowane na betonowej nawierzchni, pod nimi przewidujemy szatnie, pomieszczenia sędziowskie i techniczne. Zakładamy modernizację istniejącego budynku. Z tyłu chcemy wybudować przylegający do kawiarenki taras z zejściem w kierunku Jeziorki. Planujemy także zmianę otoczenia wokół wału i znalezienie miejsca dla przystani kajakowej. Dalsze plany zakładają budowę placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, otwartej dla wszystkich mieszkańców. Starą blaszaną halę, która służyła do gry w tenisa, w najbliższym czasie chcemy przekształcić w kryte lodowisko - mówi Marek Frącz. - Kolejnym elementem jest usprawnienie komunikacji stadionu z centrum miasta, a także wyprowadzenie ruchu samochodowego i stworzenie parkingów zewnętrznych. Aktualnie prowadzimy rozmowy w celu pozyskania gruntów pod parkingi.
Adam Braciszewski
Komentarze
nick: Kibic,     2013-08-21   22:46:16
Witam, Panie Adamie straszny chaos panuje w tym artykule. Pisze Pan m. in. "boisko ma będzie miało", "uzyskać certyfikat jakości FIFA 2 star. Jest to kategoria wyższa i dotyczy" - Chyba powinno być "Jest to najwyższa kategoria i dotyczy...". Na wstępie Prezes firmy nazywa się Bernat a w dalszej części Berant. Obiekt będzie wykonywała firma "Gardenia Sport" a nie Gardenia. Boisko będzie miało 2 bramki stałe i 4 bramki demontowalne a kibice będą mieli do dyspozycji 60 a nie 70 miejsc siedzących na krzesełkach coprawda kubełkowych ale bez oparć! Jeżeli chodzi o kolejne etapy prac na stadionie to niema fizycznej możliwości aby boisko zostało otoczone bieżnią okólną!!! Chyba coś Pan podczas uroczystości podpisania umowy źle zrozumiał, bieżnia okólna boiska zostanie wybudowana przy płycie boiska naturalnego. Pozdrawiam

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Jaki sportowy samochód zrobi z Ciebie świetnego kierowcę?
· W trosce o lasy
· Sołtys tropi śmiecących
· Zasłużeni dla gminy
· Zagłosuj na budżet obywatelski Mazowsza! Te projekty są tuż obok nas
· Gmina sprzedaje grunty po KPGO Mysiadło
· Centrum miasta w nowej odsłonie? Taki jest plan burmistrza
· Co dalej z autobusem 727?
· Wkrótce rusza renowacja Poniatówki
· Psy Wilkonia stanęły przed CEM
· Ważne ulice wkrótce będą jak nowe
· Co musisz wiedzieć o kredycie gotówkowym online?
· Integracyjne narodowe czytanie
· Samoloty latały nad Parkiem Zdrojowym
· Nie koszą trawy i chwastów na rondach. Podobno chodzi o ekologię...
· Dni Prażmowa
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest